TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

30 ENGELLİYİ ETİMESGUT KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI KINALARLA ASKERE YOLLADI

Eklenme Tarihi : 18 Mayıs 2012 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 747 kez okunmuş.
Etimesgut’ta Engelliler Haftasında Renkli Muhteşem Kına Gecesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Tüm Engelliler Derneği’nin organize ettiği 1 günlük temsili askerlik organizasyonuna yüzlerce engelli ve ailesi katıldı. Etimesgut Kaymakamı Cumali ATİLLA, Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL ve Engelliler Meclis Başkanı İlimdar BOZTAŞ tarafından engelli asker adaylarına kınaları yakılarak son derece duygu dolu anlar yaşandı. Gecede Kaymakam Belediye Başkanı ve Engelliler Meclis Başkanı İlimdar BOZTAŞ Engellilerle sahnede halaylar çekerek, oyunlar oynadı. Engelliler uzun ve sert geçen kışın ardından bu organizasyonla muhteşem bir gece yaşadılar. Organizasyonda engellilere yasal hakları ile alakalı bilgilerde veren Meclis Başkanı İlimdar BOZTAŞ 5378 sayılı Engelliler kanununa da değinerek sözü belediye başkanına bıraktı. Başkan Enver Demirel’de ” bizler daima yanınızda olmaya çalışıyoruz, inşallah daha iyi koşullarda sizlere hizmetler getireceğiz kent konseyimizin engelliler meclisi var başkanı İlimdar BOZTAŞ tüm sorunları su yüzüne taşıyor birlikte çalışıyoruz.”dedi. Etimesgut Kaymakamı Cumali ATİLLA’ DA yaptığı konuşmasında “Etimesgut’ta inceleme ve denetleme komisyonu kurduk başkanınız İlimdar BOZTAŞ’ DA bu komisyonun üyesidir kaymakamlığımız başkanlığında toplanıyoruz, Tüm şehrimizin eksiklerini yerinde inceliyoruz ve rapor haline getiriyoruz,7 Temmuza kadar eksiklerin giderilmesi hususunda çalışıyoruz” dedi. Organizasyona çok sayıda meclis üyelerinin yanı sıra Muhtarlar,Gençlik Meclisi,Kadın meclisi,Siyasi partiler,Sivil Toplum Kuruluşları ve Vatandaşlarda katıldı. 10 Mayıs Sabahı 3.Hava İkmal Komutanlığı’nda vatani görevlerini yapmak üzere birliklerine teslim olacaklar.1 günlükte olsa asker kıyafetleri giyecekler askeri teçhizatlara dokunacaklar. Askerlerle yemek yiyecekler yemin töreni ile teskerelerini de alacak olan engelli askerler vatan borcunu yerine getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıkları gözlerinden okunurken engelli anne ve babalarının mutluluğu da görülmeye değerdi. Resimler için tıklayın
30 ENGELLİYİ ETİMESGUT KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI KINALARLA ASKERE YOLLADI
    FERDAĞ

    yine çok güzel bir gece geçirdik.. eminim şuanda da askerlerimiz birliklerde çok güzel vakit geçiriyorlardır; temsili de olsa vatani görevlerini yapıyorlardır… Bizlere, engelli kardeşlerime yaşattıkları güzelliklerden dolayı; Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirel’e TEDAY Genel Başkanımız Sayın İlimdar Boztaş’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin…

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)