TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Etimesgut’lu Engellilere 5 yıldızlı Hizmet

Eklenme Tarihi : 4 Eylül 2011 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 535 kez okunmuş.
Üçüncüsü düzenlenen Engellileri denizle buluşturma projesi Tatil Organizasyonun’da 513 Engelli Denizle Buluştu. Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı ilimdar BOZTAŞ yaptığı açıklamada biz Etimesgutlu engelliler olarak çok şanslıyız 1 yıl içerisinde 3 gurup halinde toplam 513 engellimiz denizle buluşturuldu,engellilerimizin moral ve motivasyonlarını kelimelerle anlatmak mümkün değil.Engelli çocuklarımız için inanılmaz bir rehabilite sağlandı,Engellilerimiz deniz,havuz,kumsal ve doğa ile dolu dolu bir hafta yaşadılar,tekneyle tur düzenlendi öğlen yemeğinde 150 engellimizle teknede balık yedik Etimesgut Belediye Başkanımız tarafından hazırlanan tatil olanağı Türkiye’de eşi olmayan bir projedir dünyanın gözdesi olan Antalya kemerde 5 yıldızlı otelde bir hafta kaldık,her gece engellilerimiz doyasıya eğlendiler  engellilerimiz bir birleriyle tanışarak kaynaştılar, BOZTAŞ Evlenen çiftlerimizin düğünlerini de teknelerde yapıyoruz daha çok mutlu oluyorlar.Etimesgutlu engellilerimiz yalnız olmadıklarını bildikleri için daha cesaretliler kendilerinde deözgüveni buluyorlar. Etimesgut Belediyesi Engelli Masası,Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz ve Teday tüm engelliler derneğimizle birlikte büyük bir titizlikle tespitlerini yaptığımız engellilerimizin spastik,ortapedik,işitme,görme, ve zihin rahatsızlığı bulunan kişilerden oluştuğunu belirten BOZTAŞ her şey çok güzeldi tam bir rüya gibiydi diyerek bu imkan ve olanakları biz engellilerden esirgemeyen Etimesgut belediye başkanımız sn Enver DEMİREL’e ve ekibine minnettarız tüm Belediyelere ve Derneklere örnek olmasını diliyoruz dedi. BOZTAŞ Başkanımız Enver DEMİREL bu tatil organizasyonlarının devam edeceğini Etimesgutumuz da yaşayan imkanı olmayan engellilerimizin tespitlerini yapmaya devam edin  dediğini engellilerimin mutlu olmaları bizleri sevindiriyor. şehrimizde ulaşamadığımız engellimiz kalmasın  sosyal ortamlara taşıyamadığımız engellimiz kalmasın  dediğini belirten BOZTAŞ çalışmalarımız aralıksız devam edecektir dedi. Şehrimizde engelliler için iş okulu ,bakım merkezi ve çeşitli alt yapı düzenlemelerinin yanı sıra eğitim kurumlarına da ihtiyaç duyulduğunu söyleyen BOZTAŞ bu eksikliklerin çözümlerini de ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşme içerisindeyiz inşallah yakın zamanda bir çok projelerimizde hayata geçecek dedi.
    NEVZAT SOYLU

    SÜSLÜ ,PÜSLÜ SÖZE GEREK SÖZÜN KISASI BİR ENGELLİ OLARAK ETİMESGUTTA YAŞAMAK SON BİR KAÇ YILDIR ANKARADA Kİ DİGER ENGELLİLERE GÖRE AYRICALIK OLDU.BAŞTA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ENVER DEMİREL VE EKİBİ TEDAY DERNEGİ SAYIN BAŞKANI İLİMDAR BOZTAŞ VE EKİBİ BU AYRICALIĞIN MİMARLARIDIR.ENGELLİLER İÇİN HER DAİM BİR ARAYIŞ İÇERİSİNDE OLAN,EN UFAK FIRSATI ENGELLİLER YARARINA KULLANARAK HER ALANDA DAHİ İYİ YAŞANILABİLİR BİR SEMT HALİNE GETİRMEYE ÇALİŞAN,ENGELLİLERİN MUTLU OLABİLMELERİ İÇİN ONLARLA BÜTÜNLEŞEREK TOPRAĞIN YEŞİLİNİ,DENİZİN VE GÖKYÜZÜNÜN MAVİLİGİNİ BİRLİKTE SEYREYLEYEN BELEDİYE BAŞKANIMIZ ENVER DEMİREL E TEŞEKKÜRLER,ENGELLİERİ KALDIRAN TAŞ ALTINA İLK ELİNİ KOYAN BÜYÜK BAŞKAN SAĞOL VAROL DAİM OL.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)