TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Evde Eğitim Gören Engellilerin Karneleri Evde Verildi

Eklenme Tarihi : 9 Haziran 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 276 kez okunmuş.
Malatya’da Engelli olmaları nedeniyle okula gidemedikleri için öğretmenleri tarafından evlerinde ders verilen Engelli ve ağır hasta öğrencilerin karneleri evlerine götürülerek verildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde gerçekleştirilen, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Beyazay Derneği'nin paydaş olarak yer aldığı ''Eğitim Her Engeli Aşar” projesi kapsamında Malatya’da evlerinde öğretmenleri tarafından ders verilen engellilerin karnelerin evlerine giden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut tarafından verildi. Bulut, evlerinde ders gören Engelli ve hasta öğrencilerin karnelerini evlerde ders veren öğretmenlerle birlikte teslim etti. Kas hastası olduğu için okula devam edemeyen Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi olan 12 yaşındaki Yasin Kınay’ın evine giden Bulut, burada 2. sınıfı bitirerek, 3. sınıfa geçen öğrenciye karnesi ile birlikte çiçek ve kitap verdi. Öğretmeni Serap Yaylacı ile görüşerek öğrenci hakkında bilgi alan Bulut, evde sınıf odasına çevrilen odada inceleme yaptı. Yasin Kınay, “Çok mutluyum. Derslerim iyi. İnşallah devam edeceğim. Okumayı seviyorum. Polis olmak istiyorum” dedi. Derslerini yapmaktan zorluk çektiğini ifade ederek Kınay, Bulut’tan ders çalışabilmesi için tablet bilgisayar istedi. Bulut ise, talebi yerine getireceğini ifade etti. Öğretmen Serap Yaylacı, normal öğretmenler gibi haftada 6 saat eve gelerek öğrencisine ders verdiğini söyledi. Bulut, Engelli ve ağır hasta öğrencilerin eğitimlerinin evlerinde öğretmenler tarafından verildiğini belirterek, “Biz her türlü imkanı sağlıyoruz. Engelli öğrencilerimiz eğitimlerini bitirerek, aile ve ev ortamında eğitimlerini vereceğiz. Evlerinde eğitim alan öğrencilerimiz çok çalışkan ve başarılı. İl genelinde evlerinde derslerini yaptırdığımız yaklaşık 20 öğrencimiz bulunmaktadır. Eğitim Her Engeli Aşar projesi kapsamında bu çalışmayı yürütüyoruz. Malatya bu projenin yürütülmesinde en başarılı illerden birisi. Engelli çocuklarımızı eğitimsiz bırakmayacağız” dedi. Bulut, kısmi felç geçirmesi nedeniyle okula devam edemeyen Ali Nihat Bozatlı İlköğretim Okulu öğrencisi 15 yaşındaki Nurdan Selva Göksal’ı da evinde ziyaret ederek, karnesini verdi. Öğretmeni Yeliz Uyar ile görüşen Bulut, öğrenciye karne ile birlikte çiçek ve kitap hediye etti. Göksal, 4. sınıfı bitirerek, ikinci kademeye geçmeye hak kazandı. Nurdan Selva Göksal, mutlu olduğunu söyleyerek, karnesinin iyi olduğunu kaydetti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)