TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Gaziantep Polisi Engelliler İçin Engelleri Ortadan Kaldıracak

Eklenme Tarihi : 13 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 217 kez okunmuş.
Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Gaziantep Şubesi'ni ziyaret eden Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, bir proje kapsamında başlattıkları bir anketle engellilerin sorunlarını tespit etmeye çalıştıklarını söyledi. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Gaziantep Şubesi'ni ziyaret eden Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, bir proje kapsamında başlattıkları bir anketle engellilerin sorunlarını tespit etmeye çalıştıklarını söyledi. Emniyet Müdürü Oğuz, GÖRBER'i ziyaret ederek burada engellilerin çalışmaları ve sorunları hakkında bilgi almaya çalıştı. GÖRBİR Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, yaptıkları çalışmalar hakkında Emniyet Müdürü Oğuz'a bilgiler vererek, herkesimin engelli vatandaşlara mutlaka destek olması gerektiğini söyledi. Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, bir proje çerçevesinde engellilerin sorunlarının tespit edilmeye çalışıldığını ifade ederek, "Toplum Destekli Polisimiz bir anket yapıyor. Bu ankette özellikle engellilerin kentimizde karşılaştığı sorunları tespit etmeye çalışacağız. Görme, bedensel ve zihinsel engellilerimizin ne tür ihtiyaçları var bunları bire bir kendileri ve yakınlarıyla diyaloga geçerek yerinde tespit ediyoruz. Kısa bir süre sonra sonuçlanacak olan bu ankette özellikle engellilerin sorunlarının çözümü noktasında etkili olacağını düşünüyorum. Buradan çıkacak sonuçları ilgili kurumlarla çözmeye çalışacağız. Buradaki amaç engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. Örneğin bir Gaziler caddesinde bedensel veya görme engelli bir vatandaşımız neye ihtiyaç duyuyor. ya da başka bir caddede, kavşakta sinyalizasyon sisteminin bulunduğu yerde görme engelliler için nerelere ihtiyaç var bunlar tespit edilerek ilgili kurumlarla çözüme gidileceğine inanıyorum" dedi. GÖRBİR Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel ise bu gibi projelerin, engelli olmayanlar için önemi fark edilmese de bir engellinin hayatını baştan sona çok etkileyeceğini ve hayat standartlarını yükselteceğini söyledi. Aysel bu çalışmalarından dolayı Gaziantep Emniyet Müdürü'ne teşekkür etti. Emniyet Müdürü Oğuz daha sonra bilgisayar kursunda eğitim gören engellileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Ziyarette Emniyet Müdürü Oğuz'a, Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Mustafa Çavuş, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet Şüküroğlu, TDP Büro Amiri Başkomiser Murat Lale, Şahinbey İlçe Emniyet Amiri Halil Oylumlu eşlik etti. - GAZİANTEP

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)