TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Görme engelli küçük kız; “Başkanım, denizin rengi maviymiş!”

Eklenme Tarihi : 18 Haziran 2012 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 593 kez okunmuş.
2009 Yılından bu yana her yıl yüzlerce engelliyi tatile gönderen Etimesgut Belediyesi, geçtiğimiz hafta içinde 120 engelli ve ailesini Alanya’ya tatile gönderdi. 5 yıldızlı bir otelde ağırlanan engelliler, muhteşem bir tatilin tadını çıkarıyorlar. 15 Haziran’da Etimesgut Belediyesi’ne ait 4 otobüsle yola çıkan engellilerin özel durumları nedeniyle sık sık tesislerde konaklayarak rahat bir yolculuk yapmaları sağlandı.
Her türlü sosyal ve eğlence imkânının mevcut olduğu 5 yıldızlı otelde engelliler ve aileleri yüzme, spor yapma, gezme ve eğlenmenin tadını çıkarmaya devam ediyorlar. Her gece ayrı bir eğlence programı düzenlenen otelde engellilere özel Etimesgut belediyesinin gezi programı kapsamında yer alan tekne turu gezisi ise 5 günlük programın en güzel ve en eğlenceli geçen günü oldu. Animasyon gösterilerinin de yer aldığı tekne turunda Alanya koyları gezildi. Ankara oyun havaları eşliğinde oynayıp halay çeken engelliler iki engelli çiftin düğün törenlerine eşlik etmenin mutluluğunu da yaşadılar. Programın 4. Gününü yaşayan engelliler güneş, kum ve denizden istifade ederek gerek fizyolojik gerek psikolojik olarak daha sağlıklı daha motive olmuş bir şekilde tatillerine devam ediyorlar. Teknede bir konuşma yapan Tüm Engelliler Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş, bu projenin Türkiye’de ilk olduğunu ve diğer belediyelere örnek olacağına inandığını söyledi. Konuşmasında Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür eden Boztaş, “Ağustos ayı içerisinde ikinci gezinin yapılacağını belirtti.” Boztaş sözlerini bu yılla birlikte toplam 600 engellinin tatil programından istifade etmiş olacağını de belirterek tamamladı. Etimesgut Belediyesi meclis üyelerinden bazılarının da katıldığı tatil programının 2. Günü programı ve engellilerin durumunu yakından takip etmek ve varsa eksiklerini gidermek amacıyla katılan Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat ta bir konuşma yaptı. Engelli iki çiftin düğün merasiminde söz alan Sonat, duyduğu mutluluğu dile getirerek bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi. törende evlenen çiftlerin yüzüklerini Meclis üyelerinden Dilek Koç ve Cennet Özcan taktılar. Tatil programına iştirak eden Alaattin Sonat engelliler ve aileleriyle teker teker görüştü.“Sizler bizim için çok nemlisiniz. Siz mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz” diyen Sonat ; “Tatilden memnun musunuz? ” diye sordu. “ Hem de daha önce hiç olamadığımız kadar” diyen Engelliler ve aileleri Sonat’ın sonradan gelip kendileriyle takından ilgilenmesi ve ihtiyaçlarını sormasından son derece mutlu olduklarını belirttiler. Engelli küçük bir kız çocuğunun daha önce “Denizin rengi turuncu” dediğini hatırlatan ve bundan çok etkilendiğini söyleyen Sonat programa annesiyle katılan kız çocuğunun yanına gidip “ Denizin rengi ne?” diye sordu. “Başkanım, denizin rengi mavi!” yanıtını alan Sonat, yanında bulunan İlimdar Boztaş ve aileler bu yanıttan çok etkilendiler ve duygusal anlar yaşandı. Tepki Haber olarak iştirak edip yakından tanık olduğumuz muhteşem tatil programının fotoğraflarını haber sitemizin foto galeri , videoları video galeri bölümünden izleyebilir,TEDAY Genel Başkanı İlimdar Boztaş’la yaptığımız röportajı ve gezinin detaylarını daha sonra Tepki/sizsiniz köşesinde yazı dizisi olarak okuyabilirsiniz.
 

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)