TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Görme engellilere özel ilan hazırlattı

Eklenme Tarihi : 29 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 219 kez okunmuş.
Engelliler için hayata geçirilen Sesli Telefon Kütüphanesi için Dostoyevski'nin Suç ve Ceza'sından bir sahnenin yer aldığı tanıtım filmi hazırlatan Türk Telekom hız kesmedi. Şirket, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu kez de kütüphane ile ilgili bilgileri içeren ilanı görme engellilere özel Braille alfabesiyle ayrıntılı şekilde bastırdı.
"Kitaplar konuşur, engeller yok olur" sloganı ile yola çıkan Türk Telekom'un televizyonlarda yayınlanan reklamları, büyük beğeni topladı. Şirket, bu anlayışla uygulamaya koyduğunu Telefon Kütüphanesi'nin iletişim faaliyetlerinde örnek bir çalışmaya imza attı. Türk Telekom, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı GETEM işbirliği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi "Telefon Kütüphanesi" ile ilgili bilgileri içeren ilanı görme engellilere özel Braille alfabesiyle hazırlattı. Telefon Kütüphanesi projesi ile yüzlerce sesli kitap Türk Telekom'un görme engelli kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veren Telefon Kütüphanesi'nden faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM'e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar, aldıkları şifreyle 200'den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonları üzerinden faydalanılabilen Telefon Kütüphanesi'nin kullanıcıları; dilediği kitabı seçme, bir sonraki aramada kaldığı yerden devam etme ya da bölümler arasında ileri-geri gidebilme gibi gelişmiş özelliklerden de yararlanabiliyor. Projenin uygulamaya konulduğu tarihten bu yana GETEM üye sayısı yüzde 25 arttı. Türk Telekom, tüketicilere sunduğu iletişim imkânlarıyla geliştirdiği ürün, servis ve hizmetlerin yanı sıra yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için bir dizi uygulama gerçekleştiriyor. Türkiye'de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi kapsamında eğitime kazandırılan 76 eğitim binasından biri olan Siirt Türk Telekom İlköğretim Okulu ve İş Okulu'nda engelli öğrencilere yönelik hizmet sunuluyor. Görme engelli müşterileri için Braille alfabesi ile hazırlanmış fatura ve abonelik sözleşmesi hizmeti sunan Türk Telekom, sesli fatura hizmetini de sağlıyor. Türkiye'de 37 ilde 210 noktada bulunan ankesörlü telefonları, tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte ederek hizmete sunan Türk Telekom, engelli kullanıcılara özel indirimli tarifelerle de hizmet veriyor. Şirket, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle son üç yılda 50'den fazla ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)