TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Gümülcine Junior Travel, Ortopedik Engelliler’e yardım edecek

Eklenme Tarihi : 2 Mayıs 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 387 kez okunmuş.
Yunanistan Gümülcine'de faaliyet gösteren turizm acentası Junior Travel’in yönetici ve Türk asıllı girişimcileri; Derya Osman ve Nermin Yusufoğlu, geçen cumartesi günü Keşan ortopedik Engelliler derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aykut’u ziyaret etti. Derneğin Çocuk Parkı’ndaki yönetim biriminde gerçekleştirilen ziyarette; 15 yıldır turizm ile uğraştığını ve 5 yıldan beri de Junior Travel isminde kendi bürosuyla hizmet vererek, Batı Trakya'daki soydaşlar için, gruplar halinde birçok Türkiye turu düzenlediğini belirten Osman, İpsala, Keşan, Malkara ve Edirne'ye de nerdeyse her hafta bir tur gerçekleştirdiklerini söyledi. “DERNEĞİNİZ, DERNEĞİMİZDİR” Derya Osman, kurum olarak, ortopedik engellilere özel bir ilgi duyduklarının altını çizerek, şöyle dedi: “Bizler bir gömleğin iki yakası gibiyiz. Fiilen ayrı olsak da gönüllerimiz bir. Biz ortaklaşa kampanyalar düzenleyerek engelli kardeşlerimize yardımcı olmak istiyoruz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Benim bürom Gümülcine'deki Türk Konsolosluğunun karşısında, Yolu düşen herkesi kahvemizi içmeye de bekliyoruz. Artık derneğiniz bizim de derneğimizdir. Sık sık ziyaret edeceğiz, ortak projelere imza atmalıyız." YUSUFOĞLU: GÖNÜLLERİMİZE SINIR ÇİZİLEMEZ Daha sonra söz alan Nermin Yusufoğlu da sosyal projelere açık olduklarını belirterek, "Ben her zaman sosyal projelere açığım, çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Bu gibi durumlarda sınırlar ortadan kalkar gönüllerimize sınır zaten çizilemez. Kardeşlerimizin yanında olacağız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız." dedi. AYKUT: UMARIM PROJELERİ HAYATA GEÇİREBİLİRİZ Taner Aykut da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, konuklara teşekkür etti. Aykut, şunları söyledi: "Batı Trakyalı kardeşlerimizin bizleri ziyaret etmeleri beni duygulandırdı ve bir o kadar da memnun etti. Kapımız herkese açık. Derneğimiz, parkımız burada, buyursunlar her zaman gelsinler. Ortaklaşa projeler konusu da çok olumlu düşünceler içeriyor. Umarım bir an önce bu projeleri hayata geçiririz. Dernekçilik kar amacı gütmez, bizler bölgemize hizmet ediyoruz, bölgemizin lokomotifiyiz. Bu uğurda ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım da var gücümüzle çalışıyoruz. Halkımızın ve kendilerinin maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz." http://www.medyakesan.com.tr/haber_goster.asp?HaberID=10091

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)