TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

İlimdar BOZTAŞ: ‘ Engelli arkadaşlarımızın haklarını savunduk’

Eklenme Tarihi : 24 Temmuz 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 353 kez okunmuş.

TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TEDAY DAN EKPSS SÜRECİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

“EKPSS süreci hakkında bizler Sivil toplum kuruluşu olarak bu zamana kadar üzerimize düşen sorumluluğumuzun bilincinde olmuş gerekli girişimlerde bulunmuşuz ve halen daha süreci yakinen takip ediyoruz” diyen TEDAY’ın Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ yaptığı yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Çeşitli basın kuruluşlarında ve Sosyal medyada Tüm Engelliler Ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY hakkındaki beraberinde şahsıma ve yönetim kurulumuza yönelik yapılan çirkin saldırılar ve ağır ithamları kabul etmiyoruz.

Engellilerimizin tüm sorunları ve istihdamlarındaki çalışmalarda daima mücadelemizi istikrarlı bir şekilde sürdüren bir sivil toplum kuruluşuyuz.Türkiye’de sayıları ciddi oranda büyüyen engelli derneklerinin sorumsuzluklarının faturasını bize çıkartılmış olmasını doğru bulmuyoruz. ÖMSS ve EKPSS süreçlerindeki eksikliklerin daima takipçisi olduk.Şubat atamalarının ise baş mimarlarından olduk.1620 engellimizin kamuda devlet memurluğuna başlamasını sağladık. Onca federasyonlar ve konfederasyonlar bile seslerini çıkartmazken biz süreci siyaset makamlarındada bürokrat makamlarında da olgunlaştırdık.Çok sayıda radyo ve televizyon kanallarında engellilerin sesi olmaya çalıştık. Bilmediğimiz emeği geçenlerde mutlaka ki olmuştur.Ancak hükümet 3138 kadro açıklayınca sanki biz TEDAY’ın başkanı İlimdar BOZTAŞ açıklamışçasına saldırıların odağı haline getirildik.

Hakkımızdaki ithamları kabul etmiyoruz. Biz bir devlet yetkilisi değiliz biz Sivil toplum kuruluşu temsilcisiyiz. Allah’ın verdiği emanet bedene zarar vermeyi tercih eden birkaç engelli arkadaşımız vardır.Açlık grevine teşvik ediliyorlar. Mücadelesini sürdürdüğümüz girişimler aynı süreç içindir. Bizler TEDAY olarak kadroların adil olması,a çıklanan 3138 kadronun yükseltilmesi ve beraberinde daha önceki alımlarda yerleştirilen arkadaşlarımızın tayinlerinden kurumlardaki çalışma koşullarına kadar kamudaki engelli istihdamlarının yetersizliği,sınavlarda puanları yetersiz kalan işitme ve zihinsel engelleri bulunan arkadaşlarımızın haksızlığa maruz bırakıldıklarına,engelli öğretmen adaylarımızın haklarına kadar süreci takip ettik.Çok sayıda bakan millet vekili müsteşar bürokratlar ve siyasetçilere sorunlarımızı taşıdık.

Engelli arkadaşlarımızın haklarını savunduk.Elimize geçen her platformlarda sorunları su yüzüne taşıdık.Engelli vatandaşlarımızın tek sorunu istihdamdan ibaret değildir.125 bin kişi sınav ve kura başvurusu yapmıştır.Ülkemizde 9 milyon değişik engel gurupları vardır. Her birinin ise ayrı ayrı bir yığın sorunları vardır.Evinden dışarıya dahi çıkamayacak durumda olan çoğu sosyal olanaklardan yoksun kalmış engellilerde bizim arkadaşlarımızdır.Böylesi kutsal bir ramazan ayı içerisinde evlerinden büyük bir hassasiyetle toplayarak iftar yemeklerinde buluşturmuşuz.Bu tarz bir güzelliği eleştirebilen yerden yere vurabilen zihinleri şaşkınlıkla karşılıyoruz.Arkadaşlarımıza tavsiyemiz açlık grevleriyle değil daha demokratik yollar ile sesimizi yetkililere duyurmamız lazımdır


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)