TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Kılıçdaroğlu, Zihinsel Engelli Ressam Muhammet’in Evini Ziyaret Etti

Eklenme Tarihi : 4 Şubat 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 244 kez okunmuş.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zihinsel engelli ressam Muhammed Yalçın'ın evine ziyarette bulundu. Bir süre evde kalan Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilere, "Yeni bir ressam yetişiyor adı Muhammet. Ziyarete geldik tablolarını gördük ve son derece mutlu olduk." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce CHP Genel Merkezi'nde resimlerini sergileyen 23 yaşındaki zihinsel engelli ressam Muhammet Yalçın'ı Altındağ İlçesi Anafartalar Mahallesi'ndeki gecekondu evinde ziyaret etti. Beraberindeki partililerle eve gelen Kılıçdaroğlu, Muhammet'in evinde yaklaşık 30 dakika kadar kaldı. Yanında çeşitli hediyelerde getirdiği gözlenen Kılıçdaroğlu'na ise aile çay ve kurabiye ikram etti. Kılıçdaroğlu, evde kaldığı süre içinde Muhammet'in yaptığı resimlere baktığı ve sergi sözü verdiği öğrenildi. Ziyaretin ardından evden çıkışta kapıda bekleyen basın mensuplarına konuşan Kılıçdaroğlu, "Yeni bir ressam yetişiyor adı Muhammet. Onu bir ressam arkadaşımız keşfetti. Daha önce CHP Genel Merkezinde resim sergisi açmıştı, engelliler gününde. Ziyarete geldik tablolarını gördük ve son derece mutlu olduk. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni bir sergi açacak Muhammet. Bir atölyeye ihtiyacı var, onun içinde katkı vermeye çalışacağız. Umarım yakında kendisinin de bir atölyesi olur. Evini boyayacak, bazı istekleri oldu onları da karşılayacak bir partili arkadaşımız." diye konuştu. "BENİM BUGÜNKÜ GÜNDEMİM MUHAMMET" Gazetecilerin gündeme dair sorularını kabul etmeyen Kılıçdaroğlu, bugün ki gündeminin 'Muhammet' olduğunu söyledi. Gazetecilere açıklama yaptığı sırada yanına gelen Muhammet ile kameralara poz veren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Muhammet ilk tanıştığımızda rahat konuşamıyordu, şimdi daha rahat konuşuyor. Bana söz verdi yakında fıkra da anlatacak. Güzel resimleri var, hocası ona destek veriyor. Tablolarını sattık bu şekilde emeğinin karşılığını almış olacak. 35 tablosu vardı, 35'i de satıldı. Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde bir sergi açacak, tablolarını orada sergileyecek." Kılıçdaroğlu'nun evden ayrılışının ardından Muhammet eve geçerek, kameraların karşısında resim yaptı. Muhammet'in yaptığı onlarca tablo evin içini süslerken, girdiği yarışmalardan kazandığı teşekkür belgeleri ise dikkat çekti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)