TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

“Kimse Engelli Kalmasın” Projesi

Eklenme Tarihi : 21 Ağustos 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 245 kez okunmuş.
Katre Kadınlar Derneği'ninAntalya'da yürüttüğü "Kimse Engelli Kalmasın" sosyal sorumlulukprojesikapsamında 12 engelli tekerlekli sandalyeye kavuştu. Kentteki bir restoranda düzenlenen törenle dernek üyesi hayırseverler tarafından alınan 12 tekerlekli sandalyenin 6'sı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne teslim edildi. Tekerlekli sandalyenin diğerleri ise ihtiyacı olan engellilere verildi. Programa, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sadi Hatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Katre Kadınlar Derneği üyeleri ve engelliler ile aileleri katıldı. Katre Kadınlar Derneği Başkanı Fatoş Topatan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaptıkları yardımın yardımlaşmanın, yapılan iyiliklerin arttığı Ramazan ayına denk gelmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyledi. Türkiye'nin ve dünyanın gönüllülere ihtiyacı olduğunu anlatan Topatan, bu tür sosyal işlerin bir gönül işi olduğunu, yardımlaşmanın gönüllüler eliyle olabileceğini ifade etti. Topatan, "Dernek olarak gönüller inşa etmeye geldik. Engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirdik. Projeyi bundan sonra da devam ettireceğiz. Derneğin üyesi hayırsever arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. -Mavi kapak topladı, kampanya bittiği için alamadı- Tekerlekli sandalyesine kavuşan Aynur'un babası Remzi Durman, kızının doğuştan engelli olduğunu, ancak bugüne kadar hiç tekerlekli sandalyesi olmadığını söyledi. Maddi olarak güçlerinin tekerlekli sandalye almaya yetmediğini dile getiren Durman, "Bu nedenle mavi kapak biriktirerek tekerlekli sandalye almak istedik. 7 ay kapak biriktirdik. Kapakları teslim edip tekerlekli sandalyeyi almaya gittiğimizde kampanyanın bittiğini öğrendik. Tek umudumuz kapaklardı, ama o da olmadı" diye konuştu. Bu olayın ardından derneğin kızına tekerlekli sandalye vermek istediğini öğrendiklerini belirten Durman, kızının mavi kapak toplayarak alamadığı tekerlekli sandalyeye dernek sayesinde kavuştuğunu kaydetti. Kızını eşiyle birlikte bugüne kadar kucaklarında, sırtlarında taşıdıklarını, ancak büyüdüğü için artık zorlandıklarını anlatan Durman, bundan sonra işlerinin daha kolay olacağını söyledi. Tekerlekli sandalyeye kavuşan Aynur Durman ise çok mutlu olduğunu belirterek, herkese teşekkür etti. Programda Katre Kadınlar Derneği Başkanı Topatan, dernek üyesi Yasemin Ekşioğlu'na katkılarından dolayı plaket verdi. Muhabir: Yusuf Karadağ Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu Kaynak: AA

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)