TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Konuşma ve İşitme Özürlüler Sms’den Tıbbi Hizmet Alabilecek

Eklenme Tarihi : 27 Mart 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 298 kez okunmuş.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü, engelli vatandaşların cep ya da sabit telefonlarından SMS ile bilgi ve tıbbî hizmet alabilecekleri yeni bir uygulama başlattı.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü, engelli vatandaşların cep ya da sabit telefonlarından SMS ile bilgi ve tıbbî hizmet alabilecekleri yeni bir uygulama başlattı.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Necip Yemenici, işitme ve konuşma engelli vatandaşların cep telefonu ve SMS ile bilgi edinmek ya da tıbbî hizmet almak için sadece kayıt olmalarının yeterli olacağını belirtti. Bu sistemi ilk olarak kendilerinin uyguladığını vurgulayan Yemenici, “Sağlık hizmetlerinin herkese eşit, ulaşılabilir ve kaliteli sunulmasını hedeflemekteyiz. Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü olarak bu misyonla tüm halkımızın sağlık hizmetlerine en kısa sürede ulaşmasını kendimize hedef belirledik.” dedi. Yemenici, bu kapsamda teknolojinin tüm imkanlarını sağlık hizmetlerinde kullanarak toplumdaki işitme ve konuşma engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırmak için ‘iletişimde engelleri kaldırıyoruz’ projesini Afyonkarahisar’da hizmete sunduklarını anlattı.

Doğrudan kuruma başvuramayan ancak bilgiye erişim ihtiyacı duyan işitme ve konuşma engellilerin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade eden Yemenici, “Işitme ve konuşma engelliler artık sadece cep telefonlarını kullanarak ya da kısa mesaj özellikli sabit hatlarından müdürlüğümüze 444 0 430 numaralı telefondan tıbbi hizmet almak veya bilgi almak için kısa mesajla ulaşabileceklerdir. Müdürlüğümüzün ilgili birimi tarafından alınan mesajlar ilgililer tarafından değerlendirilerek, yine aynı yöntemle başvuran engelli vatandaşlarımıza en kısa sürede konuyla ilgili bilgi verilecektir.” diye konuştu.

Bu sayede işitme ve konuşma engelli vatandaşların sadece cep telefonları ya da mesaj özellikli sabit hatlardan müdürlüğe ulaşabileceklerini ifade eden Yemenici, şikâyet, öneri ve isteklerini iletebileceklerini kaydetti. Yemenici, engelli vatandaşların hizmeti daha hızlı alabilmeleri için müdürlüğe gelerek kişisel bilgilerini ‘engelsiz mesaj hattı’ sistemine kayıt ettirmeleri gerektiğini dile getirdi.

Bu sistemin Afyonkarahisar’da ilk olarak Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmiş olacağını ifade eden Yemenici, işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)