TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Nevşehir’de kayıp engelli genç dağlık alanda bulundu

Eklenme Tarihi : 11 Kasım 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 291 kez okunmuş.

Nevşehir Rehabilitasyon Merkezi ve Hacı Rasim İş Okulu’ndan dün akşam kaçan ve 5 saat sonra bulunan zihinsel engelli genç, merkezden bugün tekrar kaçınca bulunması için jandarma, polis, AFAD ve UMKE ekipleri seferber oldu. 17 yaşındaki genç bulunurken, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan gencin kaldığı merkezin idarecileri hakkında soruşturma başlattı.Nevşehir’de Ürgüp yolu üzerinde bulunan Rehabilitasyon Merkezi ve Hacı Rasim İş Okulu’nda eğitim gören M.Ç. (17), dün akşam saatlerinde okulun arka bahçesinden kaçtı. Okul yöneticileri güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde N.Ç.’nin saat 17.00 sıralarında okulun arka bölümünde bulunan dağlık alana doğru yürüdüğü görüldü. Okul yöneticilerinin durumu polise bildirmesi üzerine okul çevresinde geniş çaplı bir arama faaliyeti başlatıldı. UMKE ve AFAD ekiplerinin yanı sıra jandarma ekiplerinin de arama köpekleri ile katıldığı çalışmalar sonucunda M.Ç. dağlık alanda bulundu. 5 saat sonra bulunarak merkeze getirilen M.Ç., bugün öğle saatlerinde yeniden firar etti. Okul yöneticilerinin aramalarına karşın okul çevresinde bulunamayan M.Ç’nin kayıp olduğu polise bildirildi. Kayıp gencin daha önce kaçtığı dağlık alanda olabileceğini düşünen arama kurtarma ekipleri, dağlık alanda arama çalışması başlattı. Arama çalışmalarına jandarma, polis, AFAD ve UMKE ekipleri katılırken, sivil vatandaşlar da kayıp genci bulmak için arama çalışmalarına katıldı. Uzun süre dağlık alanda sürdürülen arama çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine jandarma arama köpekleri okula getirilerek kayıp gencin eşyaları koklatıldı. Jandarma köpekleri daha sonra iz sürmeye başladı. Dağlık alanda aranan kayıp genç Nevşehir Çevre Yolu’nda bulundu. Nevşehir İtfaiye Müdürlüğü yanında bulunan genç, yeniden kaldığı merkeze getirildi.Arama çalışmalarını yerinde takip eden Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Vali Ceylan, “Olayla ilgili derhal soruşturma açtım. Bu konuyla ilgili ciddi bir şekilde inceleme ve araştırma yaptırıyoruz. Soruşturma açıldı, en kısa zamanda sorumlular hakkında çalışma yapılacak” dedi.Bu arada zihinsel engelli gencin kaçtığı merkezin dışarıdan görüntüsünü çekmek isteyen basın mensuplarına merkez çalışanları saldırdı. Gazetecilerin kamera ve fotoğraf makinelerine vuran merkez çalışanlarına gazeteciler de tepki gösterdi.
COŞKUN SAĞLAMDİN – MERT ÖZPAMUK


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)