TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ÖMSS ile alınacak 1620 kadro işte dağılımı….

Eklenme Tarihi : 13 Ocak 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 613 kez okunmuş.

2012 yılında yapılan ÖMSS sonuçlarına göre ortaöğretim seviyesinden (426), önlisans seviyesinden (384), lisans seviyesinden (810) olmak üzere hizmetli ve memur unvanında toplam (1.620) kadro yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığına gönderilmiştir.

ortaogretim_ekpss_2014_1

lisans_ekpss_2014_1

onlisans_ekpss_2014_1

  cemalettin özkan

  Bende kura ile yapilan omss basvurmustum ismim cikmadi bu kadrolar bizim içinde gecerlimi

  Veysel GAZEL

  Cemalettin bey bu kadro sadece sınava giren arkadaşlar için geçerli. Fakat 2014 yılında yapılacak sınav için terkrar başvuru yapmanız halinde başvurnuz yılı itibariyle açılan kadrolara başvurma hakkına sahipsiniz. Aynen 2012 yılında sahip olduğunuz gibi. Saygılarımla…

  Sayın İlimdar BOZTAŞ

  Vermiş olduğunuz mücadele neticesinde 1620 kadro alabildik. Ne yazık ki insan oğlu fıtratı gereği bir dağ altını olsa bir dağ altına doymaz bir ikincisini ister. Az veya çok bu kadroya asla yorum yapılamaz. Yorum yapanlara sözüm ya hiç olmasaydı hanginiz çıkıp diyecektiniz. Tek kişinin verdiği bir mücadele o öldüğünde biter.Toplu mücadeler o ölse dahi arkasından gelenler orayı dolduru. Bu şuurla aza şükredin çoğu umut edin. Vatana millete hayırlı olmasını temenni ederim. Başta İlimdar BOZTAŞ olmak üzere herkese Çalışma Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, Devlet Pesonel Başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunar teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla.

  teday

  Sayın Gazel mevzuya hassasiyetle olan bakışınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum.İnanın bu konuda arkadaşlarımızdan yana çok ciddi sıkıntı içerisindeyim hakaret edenlerde karşılaşıyorum.Bu zamana kadar sürdürdüğümüz mücadele görevimiz gereği olmuştur.Biz Bakanlık yetkilisi değiliz ki az bulunsa da bizim için önemli olan 1620 kadronun açılmasıdır. Bu sayede işsiz engellimizin evine ekmek götürebilmesi imkanı doğmuştur. Mücadelemizde yanımızda olan herkesten Allah razı olsun..Gelişmelere duygusal bakan arkadaşlarımıza da söyleyecek bir söz bulamıyorum..

  Veysel GAZEL

  Sayın Başkanım Başınızı asla öne eğmeyin ve hiç üzülmeyin istiyorum. Gözünüzden bir damla yaş akmasın. Siz elinizden gelenin fazlasıyla yaptınız. Ne mutlu ki kıymet bilip dua ile söyleyene. Başkanım asla üzülmeyin. Keşke sizi tanıya bilsem. Ama biliyorum ve inanıyorum umutlarla dolu gelecek için ümtli çabalayan asla vazgeçmeyen birisiniz. Ne olursa olsun siz hep böyle olunuz. Bir dua yıkar bütün bedduayı. Siz 1620 engeliye bir umut açtınız. Dualar aldınız. Allah razı olsun. Başın öne eğilmesin. Dik tut ki sana bakıp dik durmayı öğrenelim.

  irfantzn

  ÖNCELKLE EMEKLERİ GECEN HERKESDEN ALLAH RAZI OLSUN MÜKEMMEL OLMASA DA HIC OLMAMASINDAN IYIDIR EN AZINDAN OBUR ALIMDA BELKI HIC MEB DE HIZMETLI ALIMI OLMAYACAK SADECE MEMUR KADROSU OLACAK COK GUZEL OLDU UMARIM PUANI YETEN NASIP I OLAN ARKADASLAR ATANIR EKMEK YEMEYE BASLAR BENIM BURDA MERAK ETTIGIM BIKAC SORU VAR
  ISE YENI GIREN BI HIZMETLI MEMUR NE KADAR NET ÜCRETLE ISE BASLAR ?
  AGIR ISLERDE CALISTIRILIRMI YKSA GETIR GOTUR ISLERINEMI BAKAR ?
  HIZMETLI KADROSUNDAN MEMUR OLMA SANSI VARMI KURUM ICI SINAV OLUR VEYA MUDUR YETKISINDE OLUR ?
  BUNLARI MERAK ETTIM BU KADRO İNŞAALLAH TERCİH YAPAN HERKESE HAYIRLARA VESİLE OLUR TEKRARDAN EMEGİ GECEN HERKESE SONSUZ TESEKKURLER
  AZA KANAAT ETMEYEN ÇOĞU BULAMAZ …
  HAYIRLISI OLSUN

  Veysel GAZEL

  İrfan Bey

  Hizmetli maaşı kurumlar arası az çok oynasa da 1900 TL alır.
  Ağır işlerde derken engelliye kömür yıktıracak hali yok. Ama engelli kardeşimiz tercih yaparken yürüme engelliye bu kadroya tercih etmemeli. Sonuçta işini yapa bilecek biri olmalı. Zaten eğer ağır engelliyse ÖSYM puan esaslı atamasını yapsa bile Kurul denen bir şey var o kabul etmez. Göreve başlayamadığı gibi bir başka engellinin hakkıa engel olmuş olur. Puan yanında işin niteliği dikkate alınarak tercih yapılmalı.
  Hizmetli kadrosu arkadaşlar kurum içi sınavlarla memur olur. Fakat burda belli bir yıl hizmetli çalışması ve kuruöun görevde yükselme sınavı açması lazım. Aşağı yukarı her kurumda görevde yükselme sınavı var.

  Saygılarıma. İnşallah az çok sevap verebilmişimdir.

  ZEYNEP

  EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.BAŞTA İLİMDAR BEYE HİÇ ATAMA OLMASA NE YAPILACAKTI ARKADAŞLAR…EYLEM TARAFTARI DEĞİLİM….

  VEYSEL

  ZEYNEP hanım siz hang düzeyde girmiştiniz. Puanunuz kaç paylaşa bilir misisiniz ? Size katılıyorum eylemden çok ikna edici bir girişim olsa daha iyi olurdu.

  İlimdar BOZTAŞ gerçekten çok emeği geçen bir arkadaşımız. Sağolsun. Kıymeti bilinmesede bilenlerin olduğunu gördüğünde eminim çok daha iyi olacak. Değil mi İlimdar Abi. Silkinmek gerek, umutsuzluk asla yok. Saygılarıma

  TARIK KURT

  Sayın teday benim bir maruzatım var bu konu ile ilgili ömss 2012 de katılmıştım seçilmedim tabi 2014 te ösymnın sitesine baktım ..kullanıcı adımı şifremi girerek resmim onaylanmış engelli derecesi ve eğitim bilgim bulunmamaktadır yazıyor.fakat Veysel GAZEL arkadaşımızın dediği kafama takıldı tekrar başvuru yapacaksınız sözü ..ben tekrar başvuru yapacaksam neden resmim onaylandı …neden osymnın sitesinde tekrar basvuru yapacaksınız diye bir ibare yok ..

  Veysel GAZEL

  Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı
  2014-EKPSS **

  Sınav TARİHİ 27.04.2014

  Başvuruların alındığı tarih 24.02.2014
  Sonbaşvuru 07.03.2014

  ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Ortaöğretim Kurumları, http://www.osym.gov.tr

  Başvuru Tarihleri arasında ÖSYM bürolarında ilgili görevlilerle daha iyi bilgi alabilirsin. Sitede başvuru yapmazsınız. İlgili belgeler başvuru tarihine yakın bir zamanda açıklanır.

  Saygılarımla.

  Veysel GAZEL

  İlimdar abi Nasılsın ?

  VEYSEL GAZEL

  İlimdar abi kodronun yeniden değerlendirilmesi diye bir laflar dolanıyor piyasada. Ne kadar doğru bilgin var mı ?

  Saygılarımla…

  zeymert

  meb memur olarak atanırsak ne kadar maaşla başlanır arkadaşlar bilen varmı…

  Veysel

  1700. TL üzeridir Ama net olarak kaç bilmiyorum. Atanınca görürsün


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)