TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ÖMSS MAĞDURU ENGELLİLERİN DİKKATİNE!!! ÇALIŞMA BAKANLIĞI ÖNÜNDE TOPLANIYORUZ…

Eklenme Tarihi : 16 Aralık 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 912 kez okunmuş.

Saygıdeğer arkadaşlarımız , bizler ÖMSS 2012 sınavına girip ,verilen sözlere inanarak, hatta aramızda ciddi anlamda yüksek puan almış olup, hala atanamayan ÖMSS mağdurları olarak aralık ayına ümitlendik.18 aralık tarihinde Ankara’da yapılacak olan toplantı ve Sayın bakanımız Faruk Çelik Bey’in ocak 2014 ‘te yüksek rakamda alım yapacağız sözleri bizlerin son umududur.

2012 ÖMSS sınavı sonrası bizlere yapılan haksızlıklara bakacak olursak, öncelikle hata ve yanlış programla yapılan bu sınavın ne yazık ki sonuçları da bizleri mağdur durumda bırakmıştır . Öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin Hanım sınav sonrası basın ve medya aracılığı ile 20 bin kadroya atama yapılacağı sözü de ne yazık ki gerçekleşmemiştir. Hatta 2 senede yapılan atamalarda da şişme kadro ve Memur olarak çalışanların ve Emeklilerin yeniden atanması ile sınava girip yüksek puan almış olan işsiz engellilerin önünü kesmiştir. Söz verilen ek kadro açacağız sözleri de tutulmamıştır.Kamu da boş bulunan % 4 oranındaki işçi kadrolarına da beklenilen alımlar yapılmamıştır. Önümüze konan senede sadece bir defa engelli alımı yapılır maddesi de basitçe çözülebileceği yerde engel olarak sunulmuştur. İstatistiklerde 10 bin olarak görünen bu atama sayısı sanıldığı gibi değil aksine daha düşüktür.

Bunun yanı sıra Sayın Başbakanımızın da 3 Nisan istihdamda engel yok konulu kongresinde bu yıl (2013) içinde sınava girmiş olan hiçbir engelli açıkta kalmayacak, herkes yerleşecek, tekrar bir alım daha yapacağız sözü de ne yazık ki boş çıkmıştır. Bizler ümitlenip beklememize rağmen hatta aramızda ÖMSS puanına güvenip KPSS sınavına girmeyen çok arkadaşımız var.

Sayın Bakan Faruk Çelik Bey ise yakın zamanlarda çıktığı televizyon programlarında 2014 ocak ayında yüksek sayıda bir alım gerçekleşecek demiş ve rakam olarak 16 bin civarı demiştir. Ne yazık ki bakanımız hala bizlere net bir cevap vermemiştir.
Şu an devlet kadrolarında 23 bin civarı engelli kadrosu boş olmasına rağmen, kurumlar DPB’ nin (Devlet Personel Başkanlığı) boş kadrolarını bildirmesine rağmen hala atama yapılmamaktadır.
26 Kasım ve 03 Aralık 2013 Ankara toplantılarına bir çok arkadaşım maddi ve manevi imkanlarını zorlayarak gelmiş fakat gittiğimiz çoğu bakanlık ve yetkili yerlerde bize zorluk çıkarılmıştır, bize önem ve değer verilmemiştir. Bizlere söz hakkı tanınmamıştır.

Yeni sınav ve sonucu, ne yazık ki bizler için aynı senaryoları, bu yaşadıklarımızı tekrar yaşamaktan farklı olmayacaktır. Yine verilen boş sözler, yine verilen vaatler, kaybedilen zaman ve oyalama taktikleriyle bizler farklı bir şey yaşamayacağız. Bizler engelli bireyleriz, bizlerde çalışmak ,toplum içine girmek, hayata katılmak ,ekmeğimizi kazanmak istiyoruz, .Engelsiz insanların yaptıklarından daha fazlasını azim ve gayretle yapabileceğimize inanıyoruz. Bizlere engel değil köprü olun, umutlarımızla, hayallerimizle oynamayın. Unutmayın ki her sağlıklı birey, bir engelli adayıdır.
Bu zorlu iki senelik süreç içinde hem bizler hem de yakınlarımız ve ailelerimiz mağdur durumda bırakıldı, üzüldük, yıprandık. Artık siyasete malzeme olmamalıyız.

Bizler sınav öncesi bir atama daha istiyoruz.

Toplanma yeri 18 Aralık Çarşamba günü saat 11.00 ‘de Eskişehir yolu üzerinde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlğı önü

Program akışı

Basın Bildirisinin okunması

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli ‘nin konuşması

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi Başkan İlimdar Boztaş’ın konuşması

Türk Sağlık Sendikası
Türkiye’nin çeşitli İllerinden katılan çok sayıda Engelli Dernekleri ve Üyelerinin katılımları ile oturma eylemi yapılacaktır.

  müjde

  nolursunuz atama yapılsın cok magdur haldeyim tek umudum bu atamam…

  omer otamis

  iyi puan aldim 3.4 atama yapacagiz dedi simdi 2 tane atama yaptı ama bi daha atama yapmalı bu dilekce mektup gönderiyoruz

  emine deaf

  ömss atama yı istiyoruz

  ferdi akgün

  BENDE ENGELLIYIM.ÖMSS GIRDIM AMA ATANAMADIM 70 PUANLA INSAATTA AILEME EKMEK GETIRIYORUM GELMEM IMKANSIZ AMA SONUNA KADAR DESTEKLIYORUMMM

  sevda yildiz

  Bende samsunda oturmaktayim tsd samsun subesinin uyesiyim ve ne kadar uy taoplarsam gelecegim lutfen bana donus yapin

  emine deaf

  atama yı istiyoruzzzz

  vasily

  Engelliler Federasyonu Başkanı Turhan İçli, 30 Aralık tarihinde @IcliTurhan adlı twitter hesabında;

  ”Bugün aldığım kesin bilgiye göre ömss 3. atama olmayacak. Sürekli ve sert bir eylem bunu tersine çevirebilir.rt edin örgütlenin.”

  içerikli tweet atmıştır. çalışma bakanı sayın Faruk Çelik ile görüşmelerinden sonra ”ocak ayında 3.atama sözü aldık(!)” diye sözler sarf eden kendisi değil miydi acaba ? engellilerin umutlarıyla bir kez daha mı oynadınız ??

  admin

  ÖMSS 3. tercihleri için verdiğimiz mücadelemizde Engelliler Konfederasyonu ve 6 NOKTA KÖRLER DERNEĞİ başkanları olan TURAN İÇLİ VE SUHA SAĞLAM aylardır sürdürdüğümüz mücadelemize destek olmaları için davet edilmişlerdi bir kez iştirak ettiler özel kişisel konularına taşıyarak girişimlerimizi sekteye uğratmışlardır Bakan ÇELİK’E ve Müsteşarına özel işlerini yaptırabilmelerinin telaşına düşmüşlerdir buradan itibaren ismi geçen dernek başkanlarını tanımayarak mücadelemize TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TEDAY TÜRK KAMUSEN VE MEMUR SEN ile devam edeceğiz atama kararı çıkana kadar mücadeleye devam ediyoruz. Takipte olunuz . İlimdar BOZTAŞ


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)