TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

REKTÖR COŞKUN: “ENGELLİLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Eklenme Tarihi : 3 Nisan 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 9 kez okunmuş.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi çalışanları ‘Engellilerle Doğru İletişim Metotları’ konusunda eğitildi. Eğitim toplantısının sonundaki sertifika töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Engelli yurttaş

– Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi çalışanları ‘Engellilerle Doğru İletişim Metotları’ konusunda eğitildi. Eğitim toplantısının sonundaki sertifika töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, “Engelli yurttaşlarımız bizim için çok değerli” dedi.

Hastanenin Oditoryumu’nda düzenlenen ve dört gün süren eğitim etkinliğinde, televizyon programcısı ve yazarı Mehmet Kızıltaş, engellilerin günlük yaşamlarında önyargılar, mobing ve ayrımcılık gibi sorunlarla karşılaştığını vurguladı. Toplumun tüm kesimlerinde engelliler hakkında yetersiz ve yanlış bilgiler bulunduğunu kaydeden Kızıltaş, “Engellilerin birey olarak kabul görmemesi, eşitlik çerçevesinde hayata katılımlarını ciddi oranda olumsuz etkilemektedir. Engellilerin hayatın her alanında katılımını sağlamak toplumun tüm kesimlerinde engelli algısı oluşturarak farkındalık bilinci ile verilecek eğitimler, mutlaka kalıcı değerler yaratacaktır” diye konuştu.

Eğitim toplantısının son günündeki sertifika töreninde konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, engelli insanların bir şekilde onurlandırılması ve toplumda engelli insanların hor görülmemesi gerektiğini belirtirken, “Bizim de söz konusu anlayışa bir katkımız olsun diye bu projeyi yaptık. Çünkü yaratılmış olarak insan, engelli olsun, olmasın bizim için insandır. Ama engelliler bizim için çok değerlidir. Sağlık çalışanları ise, sıkıntılı insanla iletişimin en fazla olduğu meslek grubu. O nedenle bu tür eğitim toplantıları son derece önemli” diye konuştu. Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Belgin Alaşehirli ise, iletişimin önemine dikkat çektiği açıklamasında, “Bizim işimiz insan işi olduğu için iletişimin çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Tıp Fakültesi’nde öğrencilerimize derslerimizi anlatırken de işimizin hep insan işi olduğu, dolayısıyla iletişimle hep doğru yolda ilerleyeceğimizi vurguluyoruz. Hastanemizin günlük yaklaşık 10 bin kişi girdisi var. Bu kadar büyük bir popülasyona hitap ettiğimiz için bizim doğru bir iletişim sağlamamız gerekiyor. Onlarla doğru bir şekilde konuşmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

4 gün süren eğitim toplantısına katılan Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin 856 çalışanına törenle sertifika verildi. Sertifika törenine Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan da katıldı. Sertifika töreninde Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, toplantının konuşmacısı Mehmet Kızıltaş’a sedef sandık hediye ederken, Kızıltaş’da katılımcılara kendisine ait olan ‘Engellilerle 360 Derece’ kitabını imzaladı.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))