TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

SEYMEN KOLEJİ’N DEN ENGELLİLERE DESTEK…

Eklenme Tarihi : 3 Mayıs 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 417 kez okunmuş.
Özel Seymen Eğitim Kurumları toplumsal sorumluluk projesi çerçevesinde bir umut Engelliler derneğine destek vermeyi devam ediyor… Darıca’da yaşayan ve Özel Seymen Koleji velisi Hakan Pekzorlu isimli aktivist, daha önce de sandalla İstanbul’dan Atina’ya giden Hüseyin Ürkmez ile Zafer Öktem, Bülent Evilgen ve yine Darıcalı görme engelli Rauf Selimoğlu birlkte önce İzmit Körfezi’ne, oradan da Gölcük Değirmendere’ye kürek çekmek için bugün Darıca’dan yola çıktılar. Darıca sahilinde yapılan uğurlama törenine Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca Seymen Koleji Genel Müdürü Murat Kaya, Özel Seymenli Öğrenciler,Özel Seymen İlköğretim müdürü Rahim Gül,Darıca Bir Umut Engelliler Dernei Başkanı Melek Arıkan, Yaşlılarla Dayanşma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban, birim müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kocaeli Bir Umut Engelliler Derneği’nin organizasyonu ve Özel Seymen Eğitim Kurumları’nın desteği ve Darıca Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi ve Darıca Kent Konseyi’nin sponsorluğunda, ‘’ Engelim, Başarıma Engel değil’’ projesi kapsamında, farkındalık yaratmak amacıyla Darıca sahilinden yola çıkan kürekçiler sadece kas gücü ile kürek çekerek İzmit Körfezi’ne ulaşmayı hedefliyor. Daha önce kürek çekerek Yunanistan’a kadar giden ve önümüzdeki aylarda İtalya’ya açılacak olan Hüseyin Ürkmez ile Bülent Evirgen, Zafer Öktem ve Ali Ürkmez ile birlikte 3 sandal ve 1 deniz kanosuyla Darıca’dan bugün yola çıkan olan Hakan Pekzorlu, yarın İzmit’te olmayı planlıyor. Yarın Saat 16.00’da İzmit Yelken Kulübü’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Danışman Nermin Tol ve Özel Seymen Eğitim Kurumları yetkililerince karşılanacak olan Pekzorlu ve kürekçiler, daha sonra yine aynı sandallarla Gölcük Değirmendere’ye hareket edecek. Buradanda 04. Mayıs 2012 tarihinde saat 16.00’da DESSAT Tesisleri (Değirmenderespor Su Altı Topluluğu)’nde olmayı hedefleyen ekip, buradaki organizasyonu gerçekleştiren DESSAT Yönetimi ve Gölcük Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Cebeci tarafından karşılanacak. Darıca’da yapılan törende konuşan Darıca Bir Umut Engelliler Başkanı Melek Arıkan, “Engelli kardeşlerimizin sesini duyurmak amacıyla böyle bir program yapıyoruz. Bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise yaptığı konuşmada “Bizler, belediyemiz olarak, tüm vatandaşlarımıza gereken desteği sunuyoruz. Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz. Biz engelli kardeşlerimizin daima yanındayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. http://www.kocaelioncu.com/seymen-kolejin-den-engellilere-destek.html

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)