TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

“Sponsorsuz” Engelliler Süper Lig’e Veda Etti

Eklenme Tarihi : 30 Nisan 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 240 kez okunmuş.
Rauf Maltaş - Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde Galatasaray ve Beşiktaş gibi dev bütçeli kulüplerle mücadele eden Şanlıurfa Engelliler ile İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü takımları Süper Lig'e veda etti. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Şanlıurfa'da 2001 yılında kurulan Şanlıurfa Engelliler Basketbol takımı, 9 yıl alt liglerde mücadele ettikten sonra 2010 yılında Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'ne yükseldi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ligdeki tek temsilcisi olan Şanlıurfa ekibi, Süper Lig'e çıktığı ilk sezon iyi bir başlangıç yaptı ve ligde kalmayı başardı. Bu yıl sezonu sponsor arayışıyla geçiren kulüp, bu dönemde yapılan bazı yardımlarla ayakta kalmaya çalışsa da ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirdi ve sezonu 9. sırada tamamlayarak, ligden düştü. -"Sezonu bir maaşla kapattılar" Kulüp Başkanı ve takımın antrenörü Veysi Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig'e çıktıkları tarihten itibaren sponsor arayışında olduklarını söyledi. Yıllardan beri sıkıntılar içerisinde faaliyetlerini sürdürmek zorunda kaldıklarını ifade eden Fırat, bir sezonu neredeyse sponsor desteği olmadan geçirdiklerini dile getirdi. Sezon boyunca sporcuların alacaklarını zamanında ödeyemediklerini aktaran Fırat, "Süper Lig'de desteği olmayan iki takım vardı İstanbul Engelli Yıldızlar ve biz, maalesef iki takım da düştü. Sporcularımıza sezon boyunca sadece bir maaş verebildik. Takımın 130 bin TL borcu var. Sezon başından bu yana aradığımız maddi desteği bir türlü tam manasıyla bulamadık. Oyuncular alacaklarının ödenmesini bekliyor. Kaynak arayışımız sürüyor" diye konuştu. -AA'ya teşekkür Veysi Fırat, takımın sahasında ve deplasmanda oynadığı tüm karşılaşmaları takip eden ve yaptığı haberlerle sıkıntılarını kamuoyuna duyurmaya çalışan Anadolu Ajansı'na (AA) ise bu süreçte kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Şanlıurfa ekibinin İran Milli Takımı'nda da forma giyen Oyuncusu İsmail Şenpur ise takıma yeterince sahip çıkılmadığını savundu. Sezona kötü başladıklarını ve bir türlü bekledikleri ilgiyi görmediklerini dile getiren Şenpur, "Takımı kimse sahiplenmedi. Herkes neticeyi bekledi ya da sadece maçlarımızı izlemeye geldi. Kimse sahip çıkmayınca da bir alt lige düştük. Bu sezon maçlarda kullandığım tekerlekli sandalyeye lastik bile alamadık. Sezonu geçen senenin lastikleriyle tamamladım" şeklinde konuştu. İstanbul Engelli Yıldızlar Basketbol Kulübü Başkanı Murat Kemal Yüksel de 11 yıl boyunca kulübe sponsor olan büyük bir firmanın katkısıyla önemli başarılara imza attıklarını, ancak firmanın desteğini çekmesinin ardından takımın düşüşe geçtiğini ve sporcuların takımdan ayrıldığını belirtti. Bu nedenle ligde istenen başarıyı gösteremediklerini aktaran Yüksel, Süper Lig'e veda etmek durumunda kaldıklarını söyledi. - ŞANLIURFA

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)