TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Spor engel tanımıyor

Eklenme Tarihi : 22 Temmuz 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 375 kez okunmuş.

Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Muş Sevgi Engelliler Derneği  tarafından yürütülecek olan ‘Spor Engel Tanımaz’ projesi başlıyor. Proje öncesi  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal’ı ziyaret eden Dernek Yöneticisi  Turgut Korkmaz, destek veren herkese teşekkür etti.

Muş Valiliği Koordinasyonu’nda Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında  Muş Sevgi Engelliler Derneği tarafından yürütülecek olan ‘Spor Engel Tanımaz’  projesi çalışmaları şimdiden başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  ile ortaklaşa uygulanacak olan proje öncesi çeşitli görüşmelerde bulunan Muş  Sevgi Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Korkmaz ve Yönetim Kurulu  Üyesi Ahmet Yıldırım, hayallerini SODES projesi ile gerçekleştireceklerini  belirtti.

Kaynak :  http://www.haber3.com/spor-engel-tanimiyor-haberi-2096754h.htm#ixzz2ZnVJuMU8

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal’ı makamında ziyaret eden  Sevgi Engelliler Derneği Yöneticileri SODES projesinde destek veren herkese  teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Projelerinin en büyük amaçlarından birinin  Milli Takımlara sporcu göndermek olduğunu kaydeden Sevgi Engelliler Derneği  Başkanı Turgut Korkmaz, şunları söyledi: “Muş Sevgi Engelliler Derneği olarak  daha önce sportif faaliyetlerde bulunmak amacıyla çeşitli faaliyetlerde  bulunduk. Ancak birçok projemizi ve çalışmamızı maddi durumun yetersizliğinden  dolayı hayata geçiremedik. Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Liginde mücadele  ettik ve birçok karşılaşmaya maddi durumun yetersiz olmasından dolayı gidemedik.  Her seferinde insanları rahatsız etmek ve bir şeyler talep etmeyi doğru  bulmuyorum. Bu yüzden Kalkınma Bakanlığı’nın milli bütçemizden finanse ettiği  Sosyal Destekleme Programı (SODES)’na proje hazırladık. Projemizin uygun  görülmesi bizi gerçekten çok sevindirdi. Biz engelliler olarak birçok projeyi  hayata geçirme adına uğraşlar veriyoruz ama destek bulamayınca yıkılıyoruz. Bu  SODES sayesinde hayallerimizin gerçek olacağına da inandık. Bu projemiz ile  birlikte engeliler masa tenisi ve engelliler badminton takımları oluşturulacak  ve başarılı olacak olan kardeşlerimizi inşallah Milli Takımlara göndereceğiz.  Başarılı kardeşlerimizin Milli Takımda hem ülkemizi hem de ilimizi en iyi  şekilde temsil ederler.”

“DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Gerek SODES gerekse fiziki ve maddi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür  eden Dernek Başkanı Korkmaz, “öncelikle Muş Valiliğimize, İl Proje Koordinatörü  Bülent Solmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, SODES birimine  ve desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra neler  yapabiliriz diye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal Beyle fikir  alış verişinde bulunduk. Biz kendimize güveniyoruz. Devletimizin sunduğu tüm  imkanlardan faydalanmak istiyoruz. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Biz engelli ve  hiçbir iş yapamaz mantığına karşıyız. Biz bedenen engelli olabiliriz ama beyin  olarak engelli değiliz. İl Müdürümüz spor ve sporcu için gereken her türlü  gayreti sarf ediyor ve bizde bu cesaretle sportif alanlara gitmek istiyoruz.”  dedi.

KARTAL: HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIZ

Muş Sevgi Engelliler Derneği’nin daha öncede kendisini ziyaret eden Sevgi  Engelliler Derneği’nin projelerle geldiğini farklı spor branşları için  taleplerde bulunduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali  Kartal, imkanların el verdiği kadarıyla herkese yardımcı olmak istediklerini  söyledi. Engellilerin sporda ciddi anlamda başarılar elde ettiğini açıklayan  Kartal, yaptığı açıklamada ise “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile  Sevgi Engelliler Derneği’nin ortak uygulayacağız ‘Spor Engel Tanımaz’ SODES  projesi ile inşallah güzel çalışmalar yapacağız. İlimizde spor ve sportif  faaliyetlerin artması ve zenginleştirilmesi için ciddi anlamda çalışmalar  yapıyoruz. Bunu yapmak zorundayız. Bu bağlamda çeşitli projeler üretiyoruz.  Bütün tesislerimiz halkımızın emrinde ve onları bekliyor. Herkes gelip  faydalanmalı ve sağlıklı bir yaşam için spor yapmalıdır. Engelliler derneğimizle  bir istişare toplantısı yaptık. Herkesimi bekliyoruz. Bir birimizle fikir alış  verişinde bulunmalıyız. Hep beraber güzel düşüncelerle yarınlara daha güvenle ve  sağlıklı bir şekilde bakmalıyız.” diye konuştu.

Sevgi Engelliler Derneği ile birlikte yürütecekleri proje ile engelli  gençlere ulaşılacağını ve dernek yöneticilerinin göstermiş olduğu duyarlılıktan  dolayı teşekkür etti.

CİHAN

Kaynak :  http://www.haber3.com/spor-engel-tanimiyor-haberi-2096754h.htm#ixzz2ZnUrcWJk


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)