TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

TEDAY ALTI YAŞIDA

Eklenme Tarihi : 13 Mart 2009 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 222 kez okunmuş.
Tüm Engelliler ve aileleri yardımlaşma Derneği Genel Merkezi TEDAY Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ Diyor ki 2003 yılında kurduğumuz TEDAY ımız Bu zamana kadar Engellileri her Platformda en iyi şekilde temsil eden. Her türlü yasal haklarını arayan ve sorgulayan engellilerin yaşadığı her türlü sorunları su yüzüne taşıyan ve o sorunlara her platformda çözüm arayan bir sivil toplum kuruluşudur. Merkez ve mahalli yönetimlerde camiamız adına yaptığımız girişimler toplumsal sorunların çözümü adına olmuştur günümüz Türkiye sinde engellilerimizin daha rahat yaşam sürdüre bilmeleri için anayasal haklarımız olan hizmetlerden yararlanmak kadar doğal bir durum olamaz bu çerçevede yaklaşan belediye seçimleri büyük önem içermektedir. Engelli arkadaşlarımız yaşadığı yörede sokağa inemiyorsa çarşı. Cami ve sosyal ortamlardan yararlanamıyorsa bu Belediyelerimizin bir eksiğidir. sosyal belediyeciliğin en tabi görevleri olan şehir planlamalarında engellilerinde var olduğunu dikkate alarak plan ve düzenlemelerin ona göre uyarlanarak yapılmış olması engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmış olacaktır. SEÇİLECEK YENİ BELEDİYE YÖNETİMİLERİNDEN ENGELLİLER OLARAK TOPLUMUN REFAHI ,ACIYAN YARAYA BİR MELHEM SÜRMEK ADINA BEKLENTİLERİMİZ1- Engelli çocuklarımız için çok kapsamlı rehabilite olabilecekleri kreşler 2- Engellileri özel işleri ve sosyal ortamlara götürüp getire bilecekleri asansörlü servis araçları diyaliz hastalarının düzenli bir şekilde hastane ve diyaliz merkezlerine taşınmaları 3- Kaldırımlar. Kamu kurumlarının giriş çıkışları. Parklar gibi topluma açık olan yerlerde standartlar ölçüsünde rampa düzenlemelerinin yapılması , okullarımızda gerekli rampa asansör ve klozetlerin yapılması engellilerin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin asansör zorunluluğu ve asansörlü servis araçlarının bulundurma zorunluluklarının getirilmesi 4- sosyal güvencesi olmayan engellilerimizin ihtiyaç duydukları medikal ihtiyaçlarının belediyelerin sosyal yardımlar kapsamından temin edilmesi. 5- İşsiz engellilerimize Şehrimizdeki minyatür büfeler verilmesinde , Çarşılarda açılan stant ve Pazar yer dağıtımlarında raporu müracat eden engelli kardeşlerimize öncelik sağlanması. 6- Engellilere meslek kursları açılması.Engellilerin spor faaliyetlerinede dahil edilmesi.Engellilerle ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının sosyal faaliyetlerinde ve kuruluşlarını yaşata bilmeleri için desteklenmeleri. 7-Mağdur ihtiyaç sahibi engellilere belediyeler tarafından yapılan yardımların basına teşhir edilmeden yapılması engellilerimiz için sesli sinyalizasyonlar techizatları kurulması 8-Engellilere eğitim desteği verilmesi gibi sorunların çözümlerini istiyoruz.Bu Beyanda TEDAY olarak engellileri ve ailelerini göz ardı etmeyecek sorunlara köklü çözüm arayan biz engelliler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarını dikkate alan samimi yönetimleri destekleyeceğimizin bilinmesini ve seçimlerin milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)