TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

TEDAYDA MUHTEŞEM ŞÖLEN

Eklenme Tarihi : 10 Mart 2009 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 284 kez okunmuş.
Geçtiğimiz Pazar günü engelliler birlik ve beraberlik gününde bir araya geldiler.Katılımın çok yoğun olduğu şölende bir konuşma yapan, TEDAY başkanı ilimdar BOZTAŞ birilerinin kendisini çok yorduğunu ve üzdüğünü söyleyerek bizi çalıştırmadılar çalıştırmıyorlar. Canları sıkıldıkça İlimdar ve TEDAY üzerinde çirkin girişimlerde bulunuyorlar diyerek ben bu görevi bırakmak istiyorum demesi ile TEDAY üyeleri bir anda duygulanarak hayır sloganlarıyla İlimdar BOZTAŞ,bizim Temsilcimizdir diyerek başkanlarını bağırlarına bastılar. Bu sevgi yumağını gören TEDAY ın başkanı İlimdar BOZTAŞ siz değerli camiamızın isteğini ben geri çeviremem Siz istedikçe bu görevimiz devam eder. Biz bu görevi ulvi bir görev olduğu inancındayız.Etimesgut belediyesinde 5 ay meclis üyeliği yaptım bu görev sürem iki yıl olması gerekirken bizi yargı sürecinde oyaladılar, hakkımızı elimizden aldılar. O mağduriyetimizin yeni dönem de telafisini teklif etmişlerdi, gördük ki oda palavraymış, Çizdiler.Görev yaptığım kısa süre içerisinde belediye meclisine on iki adet önerge götürdüm. Engelliler bakım evi, işsiz engellilerimiz için minyatür büfeler kaldırım ve rampa düzenlemeleri engelli çocuklar için kreş sesli sinyalizasyonlar, engellilerin meslek kursları, yardım dağıtımlarının görüntüsüz yapılması, engellilerin ulaşımları için asansörlü servis araçları ayrıca iş merkezlerindeki stant dağıtımları ve Pazar yerlerinde iş siz engellilerimize öncelik sağlanması, engellilerin medikal ihtiyaçları gibi toplumsal sorunlara mecliste çözüm aradım bunların hiç birini yaptıramadım. Diyerek üzüntülerini belirten BOZTAŞ yeni dönem de göre ve talip olan belediye başkan adayları ve meclis üyelerinden bunları istiyor muyuz diye salona sordu topluca TEDAY cılar evet dedi. Söz alan MHP Etimesgut belediye başkan adayı Enver DEMİREL istekleriniz yapılamayacak zor işler değil yazın kayda alın başkan BOZTAŞ ın değindiği konuların tamamını seçimleri kazanmamız durumunda tahüt ediyorum demesi ile büyük bir coşku seli oluştu. Programın devamında BBP adayı İbrahim AŞIK ve DP Emel KARABABA projelerinin içerisinde bu konuların bulunduğunu ve bu sorunların  çözümlerini engellilerin temsilcisi olan sivil toplum kuruluşu TEDAY la iş birliği yaparak çalışacaklarını belirttiler. Sürpriz sanatçıların sahne almasıyla engelliler doyasıya eğlendiler.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)