TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ÜCRETSİZ ENGELLİLER İL SPOR MERKEZİ

Eklenme Tarihi : 18 Haziran 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 381 kez okunmuş.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, engelli gençleri evlerinden çıkartarak bilimsel olarak spora yönlendireceklerini söyledi.

Hadi, Menderes Spor Salonu bünyesinde bulunan toplantı odasında Özel Eğitim Kurumları ve rehabilitasyon merkezleri temsilcileri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, antrenörler ve federasyon il temsilcileriyle yaptığı toplantıda “İşitme, Görme, Bedensel ve Zihinsel Ücretsiz Engelli İl Spor Merkezi” konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
Paralimpik spor dallarından yüzme, okçuluk, halter, yelken, masa tenisi, atletizm, tenis, atıcılık, voleybol, satranç, tekerlekli sandalye basketbol, ampute futbol gibi dallarda faaliyet gösterileceğini ifade eden Hadi, şöyle devam etti: “Spor Genel Müdürlüğümüzün direktifleri doğrultusunda Adana’da engellilere yönelik il spor merkezleri açacağız. Hedefimiz, engelli gençleri evlerinden çıkartarak bilimsel olarak spora yönlendirmek. Bu konuda, okullar, beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler, il temsilcileri ve özel eğitim kurumları yöneticileriyle koordineli çalışma gerçekleştireceğiz. İlk etapta5-18 yaş arası engellilere, talep olması halinde 18 yaşın üzerindekilere de spor yaptıracağız. Engelliler İl Spor Merkezlerine katılacak gençlere tüm tesisleri açacağımız gibi, araç-gereç ve malzeme konusunda her türlü desteği sağlayacağız.”
Hadi, ulaşım ve diğer konularda destek almak için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı ve Engelliler Kent Konseyi Başkanı Ali Duran Karakaya, projenin kendisini heyecanlandırdığını, spor sayesinde engelli bireylerin ruhsal ve psikolojik olarak rahatlayacaklarını belirterek, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, gerçekten spor sevdalısı, çalışkan ve deneyimli bir müdür. Projenin Adana’da en iyi şekilde gerçekleştirileceğine inanıyorum. Proje Türkiye’ye örnek olacak” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Eski il Müdürü İpek Kobaner, projeye destek vereceğini belirterek emeği ve hizmeti geçenlere teşekkür etti.
Dahi Satranç Kulübü Başkanı Amir Akdağ, katkılarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye plaket verdi.
Toplantıya Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mahmut Kır, Okul Sporları Birim Sorumlusu Nida Kaya ve diğer görevliler katıldı.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)