TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Vali Cerrah: Engellilerin sorunlarına duyarlı olmalıyız

Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 274 kez okunmuş.
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kadirli Özlem Engelli Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde yaptığı konuşmada engelli sorunlarına duyarlı olunması gerektiğini söyledi.Vali Cerrah makamında dernek başkanı Tuba Cankurt Sagat, Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Demircioğlu ve Selçuk Savran'ı kabul etti. Ziyarette konuşan Vali Cerrah Osmaniye ve ilçelerinde tüm engelli çocuklarının belirlenmesi için bir çalışma başlattığını ifade ederek; "Engelli çocuklarımızın mutlaka eğitim almaları gerekiyor. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde engelli çocuklarımız için, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nin temelini attık. 17 derslikli olan merkezimizde hafif zihinsel engelli 160 öğrencimiz eğitim görecek. Eğitim Uygulama Okulunda 6-21 yaş arası öğrencilerimiz eğitim alacaklar, İş Eğitim Merkezinde ise yaş sınırlaması olmayacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde Sosyal Hizmetler bünyesinde yapılacak olan Engelliler Rehabilitasyon Merkezimizin yapımına başlayacağız. İlimizde çok sayıda engelli çocuğumuz var bu nedenle de çok sayıda okula ihtiyacımız var." diye konuştu. İnsanların hayatın her hangi bir zamanında başlarına ne geleceğini bilemeyeceklerini ifade eden Vali Cerrah; "Bugün sapasağlam olan bir insanın yarın engelli olmayacağını kimse bilemez. Bu nedenle kendimizi o insanların yerine koymalı ve onların sorunlarına mutlaka duyarlı olmalıyız. Onların, olabilecek en iyi ve en rahat şekilde yaşayabilmeleri için Osmaniye Valiliği olarak çeşitli projeler geliştiriyoruz. Gerek eğitim alanında olsun gerek istihdam alanında olsun geliştirdiğimiz projelerle engelli vatandaşlarımızın yaşamın içinde olmalarını sağlamaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu. Engelli Bakımevi konusunda ön araştırma yaptıracağını söyleyen Vali Cerrah, Sosyal Hizmetler bünyesinde bakımevinin yapılabileceğini söyledi. Özlem Engelli Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuba Cankurt Sagat, Kadirli'de çok sayıda engelli çocuk bulunduğunu ifade ederek sayının daha fazla olabileceğini çünkü tümüne ulaşamadıklarını kaydetti. Ailelerini kaybetmiş engelli sayısının bir hayli fazla olduğunu dile getiren Cankurt Sagat; "Ailelerini kaybetmiş engelli vatandaşlarımız için ilçemizde bir bakımevine ihtiyacımız var. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz." ifadesini kullandı. (CİHAN)

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)