TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2012 Yılı Etkinliklerimiz

Eklenme Tarihi : 13 Nisan 2012 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 18.272 kez okunmuş.

31 Aralık2012 tarihinde derneğimizin Denetim Kurulu açıklaması: Derneğin tüm defterleri gelir-gider, yardımlar, faaliyetler, demir başlar ve muhasebe kayıtları kurulumuzca incelenmiş olup herhangi bir eksikliğe rastlanılmamıştır. Yönetim kuruluna başarılar dileriz. Daha güzel çalışmalar dileğiyle.

29 Aralık 2012 tarihinde kamuda çalışan engelliler derneğinin genel kurul toplantısına katılım sağlanmış ortak çalışmalardan ötürü kamuda çalışan engelliler derneği tarafından TEDAY derneğimize plaket verilmiştir.Plaketi Ankara büyük şehir belediye meclisinin engelliler komisyon başkanı sn Durali KELEŞ’in elinden alan başkanımız ilimdar BOZTAŞ yaptığı konuşmasında da genel kurula hitaben STK ların önemini ortaya koyarak plaketten ötürüde teşekkür etti genel kurula katılan Türkiye s konfederasyon genel başkanı Yusuf çelebi aile ve sosyal politikalar bakanlığı ö genel müdür yardımcısı sn Ayhan metin ve çok sayıda katılımcılar ile de ikili istişarelerde bulundu.

 

 

 

 

 

 

26 aralık 2012 tarihinde derneğimiz üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımı Ankara üniversitesi öğrencileri ile dostluk maçı yapmış genç grup ile işitme engelli üyelerimiz arasında kaynaşma sağlanmıştır.Katılımcı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

6 Aralık 2012 tarihinde TEDAY Derneği Genel Başkanımız sn İlimdar BOZTAŞ Hedef radyoda sn Süreyya AÇIKGÖZ’ün sunduğu canlı yayın programına katılarak 5378 sayılı Engelliler Kanunu,ÖTV ve MTV kanunları hakkında engelli ve ailelerinin karşılaştığı sorunlar tartışılmıştır.

6 Aralık 2o12 tarihinde Demokratik Sol Parti Etimesgut ilçe başkanı ve yönetim kurulu,Ankara il kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY derneğimizi ziyare etmiş dernek G.Başkanımız sn İlimdar BOZTAŞ ile birlikte 5378 sayılı engelliler kanunu ve engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler üzerinde görüş alış-verişlerinde bulunulmuştur.

 

 

 

 

 

5 Aralık 2012 tarinde Dünya Engelliler günü nedeni ile Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut ilçe başkanı Sn Ali METİN beraberide İlçe başkan yardımcıları,yönetim kurul üyeleri ile birlikte kadın kollarınında bulunduğu bir heyetle dernek merkezimizi ziyaret etmiş derneğizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ ve ekibi ile konuklarımız ağırlanmıştır.Konuk heyet ziyaretlerinde engelsiz bir Türkiye dileyerek TEDAY derneğinin yaptığı çalışmalar takdire şayandır,daima Milliyetçi Hareket Partisi olarak yanınızdayız diyerek temennilerde bulundular.

 

 

 

 

 

4 Aralık 2012 tarihinde derneğimiz genel başkanı Sn İlimdar  BOZTAŞ Doğa Radyosunda dünya engelliler gününe ilişkin canlı  yayın konuğu olmuş,1 saat süren programda engellilerin ulaşılabilirlik ve fizikiçevere, eğitim, istihdam, sosyal yaşam ve yeniden ele alınan 5378 sayılı engelliler kanunu gibi konular üzerinde tavsiyelerde bulunmuştur.

3 Aralık 2012 Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında sabah saat 9.00 da Anıtkabire T.S. konfederasyonu ve Ankara’ da bulunan Engelli Sivil Toplum kuruluşları bir araya gelerek atamızın mozolesine çelenk koyduk ve şeref defterine cumhuriyet tarihinden bu güne neler yapıldığını ve yapılmadığını yazdık.

 

 

 

 

 

 

 

3-4 Aralık 2012 tarihinde dünya engelliler gününe istinaden ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığının Ankara Hilton otelde düzenlemiş olduğu ön yargılarımızı fırsatlarla aşabiliriz adlı panelde 30 down sendromlu kardeşimizin TURKCEL, VODAFONE, AVEA ve TÜRKSAT kurumlarına istihdamlarının edildiği organizasyona derneğimiz genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ ve ekibi ile iştirak edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Aralık 2012 tarihinde Kanal B TV’ de canlı yayında TEDAY derneği genel başkanımız Sn. İlimdar BOZTAŞ ve Ankara Kent Konseyi engelliler meclisi başkanı Sn. Yıldıray ÇINAR Dünya Engelliler Gününe ilişkin engelli sorunlarını ifade ederek  yeniden ele alınan 5378 sayılı engelliler kanunu hakkında düşünce ve yapılması gerekenlerin altını çizmişlerdir.

 

3 Aralık 2012 tarihinde Etimesgut kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA, Etimesgut ilçe jandarma komutanı, ve Türkiye Kızılay derneği Etimesgut şube başkanı Sn Eyüp URAL derneğimizi ziyaret etmişlerdir.tüm engellerin ortadan kaldırılması için ellerinden gelen her konuda yanımızda olduklarını söyleyerek bizleri onurlandırmışlardır konuklarımıza tüm engelli kardeşlerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

3 Aralık 2012 tarihinde kamuda çalışan engelliler derneği ve Ankara kent konseyi engelliler meclisi başkanı Sn. Yıldıray ÇINAR ve kamuda çalışan engelliler derneği genel başkan yardımcısı Sn Bülent KAPU dernek merkezimizi ziyaret etmişlerdir.

2 Aralık 2012 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY derneği iş birliği ile Kent Konseyi Konferans salonunda Dünya Engelliler gününe istinaden etkinlikler yapıldı etkinliğe Etimesgut Belediye Başkanı sn Enver Demirel büyük katkı sağladı yürüteç eğitim ve başak eğitim kurumlarıyla da işbirliği yapılarak büyük bir organizasyon gerçekleştirildi Etimesgut kent konseyi engelliler meclisinin 2012 yılı olağan genel kurul tavsiye kararlarının da oylandığı etkinlikte eğitim kurumları tarafından hazırlanan çocuklar bir birinden renkli gösteriler sundu katkı ve desteği olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.saygılarımla İlimdar BOZTAŞ.


etimesgut kent konseyi engelliler meclisi teday… ile dm_50f81e2e060fa


etimesgut kent konseyi engelliler meclisi teday… ile dm_50f81e2e060fa


etimesgut kentkonseyi engelliler meclisi teday… ile dm_50f81e2e060fa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 Kasım 2012 tarihinde Hedef radyo program yapımcısı Sn Süreyya AÇIKGÖZ’ün 3. albüm tanıtım gala programında derneğimiz genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ’da iştirak ederek programda yaptığı konuşmasıyla Süreyya kardeşimiz içimizden birisi üstün gayret ve başarılarından dolayı kendisini kutluyoruz.İnşallah daima Stk lar olarak da yanında olacağız.dedi

13Kasım 2012 tarihinde trt gap radyosu Sn Doğan AKYILDIZIN canlı yayın konuğu olan erneğimiz genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ tedayderneği ve engelliler konulu paroğrama katılmıştır.

29 Ekim 2012 tarinde Etimesgut Kentkonseyi ve Engelliler Meclisimizin açılışı MHP Genel Başkanı Sn Dr.Devlet BAHÇELİnin katılımıyla yapılmıştır. Açılış günü Engelliler meclisimizin yürütme kurulu toplanmış, 6adet gündem maddesi yürütme kurulu ve şeref konuğumuz olan Sn Dr Devlet BAHÇELİnin oylarına sunulmuştur. Alınan kararlar oy birliği ile kabul edilerek , Sn BAHÇELİ tarafından da imzalanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

10 Ekim 2012 tarihinde derneğimizin üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımı yapımı tamamlanan halı sahamızda maçlarına başlamıştır.

 

 

1 Ekim 2012 Tarihi itibariyle TEDAY Derneğimizin faaliyetlerini sürdürdüğü Yunus Emre Sevgi Parkı ve Spor tesisi çalışmaları devam etmekte olup yapımı tamamlanan kapalı halı saha spor tesisi hizmete girmiştir. İmalat çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK ve ekibine TEDAY Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Festival etkinliklerinde 60 metrekarelik stant alarak festivale katılım gerçekleştirmiştir.

 

Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği festival, birbirinden ünlü sanatçıların katılımı ile Etimesgut halkı, engelli üyelerimiz ve ailelerine eğlenceli, keyifli ve unutulmaz zamanlar yaşatmak amacıyla:

14 Eylül 2012 tarihinde Muazzez ERSOY’ un sahne almasıyla başlamıştır. Sevilen sanatçılarımızdan Muazzez Ersoy’ un sahne aldığı konserde ünlü sanatçı birbirinden güzel eserlerini binlerce Etimesgutlu vatandaşımız, engelli ve aileleri için söyledi. Konserde şarkılarını zaman zaman engelli üyelerimiz ve aileleri ile birlikte söyleyen Ersoy, konser alanını dolduran binlerce kişiye keyifli saatler yaşattı.

15 Eylül 2012 tarihinde Mustafa YILDIZDOĞAN’ ın sahne almasıyla 2. günü yapılan festivalde eğlence tüm hızıyla devam etti. Konserde ünlü sanatçı YILDIZDOĞAN’ ın birbirinden güzel eserlerine, binlerce Etimesgutlu hayranları ile birlikte engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin de iştiraki ile beraber şarkılara eşlik edilmiştir.
http://youtu.be/SAxe_MweQtA

16 ve 17 Eylül 2012 tarihlerinde festivalin 3. ve 4. gününde sırasıyla sahne alan Ebru Gündeş ve Rafet El Roman şarkılarıyla hem sanatçıların Etimesgutlu hayranları hem de engelli üyelerimiz ve aileleri kimi zaman eğlenip coşmuş, kimi zaman da duygusal anlar yaşamışlardır. Hep beraber sevgi ve beraberlik şarkıları söylenilmiştir.

Festival etkinliği süresince Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği olarak katılımcı tüm engelli üyelerimiz ve ailelerinin tamamını ikramlarımızla ağırlanmış, ciddi manada kaynaşmalar sağlanmıştır.

Akülü ve tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız Etimesgut Belediyesi’ nin Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği’ nin hizmetine tahsis ettiği asansörlü minibüs ile evlerinden alınarak festival alanına getirilmeleri ve konser sonrası da tekrar evlerine ulaşımları sağlanmıştır. Sabah 10.30’dan gece saat 24.00’a kadar üyelerimizin hizmetinde olan yerimizde her saat dolu dolu geçmiştir.

18 Eylül 2012 – 19 Eylül 2012- 20 Eylül 2012 tarihlerinde Yusuf GÜNEY – İSMAİL ALTUNSARAY ve GÜLŞEN’ in sahne alacağı konser ve festival etkinlikleri 18 Eylül 2012’de hain terör saldırısına uğrayan Mehmetçiklerimizin şehit düşmelerinden dolayı iptal edilmiştir. Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL’İN etkinliklerin iptal edildiği açıklamasıyla birlikte etkinliklere katılmak üzere gelen binlerce Etimesgutlu teröre lanet sloganları atarken şehit düşen Mehmetçiklerimiz için de Kur-an’ı Kerimler okunarak dualar edilmiştir. Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

21 Eylül 2012 tarihinde festivalin 8. gününde Kubat konseriyle ara verilen festivale devam edilmiştir. Ankaralılar Federasyonu, Kırgızistan Elçiliği katılımı ile festivale renk gelmiştir. Kırgızistan oyunları ve sanatçılarının sahneleriyle Ankaralılar Federasyonu’nun Ankara oyun havaları, zeybekleriyle binlerce Etimesgutlu en güzel şekilde eğlenmiştir. Gecenin devamında ise Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneğimizin faaliyetleri 3 adet dev ekrandan slayt şeklinde yayınlanmıştır.

İlerleyen saatte Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneğimizin Genel Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ sahnede selamlama konuşmasını yapmıştır. Festivalin inşa edilmesi, sosyal etkinlikler, kent konseyi inşaatı ve Etimesgut Devlet Hastanesi konularına değinen BOZTAŞ, coşkulu şekilde konuşmasını gerçekleştirmiştir. Engelliler meclisi ve TEDAY ’ın büyük bir aile olduğunu belirten BOZTAŞ“Biz büyük bir aileyiz” sloganını seksen binden  fazla katılımcı ile hep birlikte söyleyerek cümleyi tamamlamıştır.

teday başkanı sn ılimdar boztaşın 80 bin kişilik fesdival konuşması | izlesene.com

 

Başarılı hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sn. Enver Demirel’e Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ tarafından bir plaket verilmiştir. Beraberindeki engelli çocuklar da Başkan DEMİREL’e çiçeklerini takdim etmişlerdir. Engelliler Meclisi ve TEDAY ’a ayrıca gün boyu binlerce engelli iştirak etmiş, bol ikramlar sunulmuş, engelli halk ozanları ve bağlama sanatçılarının eserleriyle oyunlar oynanmış, halaylar çekilmiştir.
22 Eylül 2012 tarihinde festivalin 9. gününde ise Mustafa SANDAL konseri ile eğlence tüm hızıyla devam etmiştir. Ünlü sanatçının sahne almasıyla birlikte 80 bin kişiden fazla topluluğa eserlerini okuyan sanatçıya büyük ilgi oluşmuş, binlerce engelli üyelerimiz de sanatçının şarkılarına eşlik ederek eğlenmiş kimi zaman da duygusal anlar yaşanmıştır. Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği engellilerimizi ağırlamış, çok sayıda siyasi partilerin genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, ilçe başkanları da Belediye Başkanımızla birlikte misafirimiz olmuşlardır.

Katılımcılarımızın ziyaretleri bizleri son derece mutlu etmiştir. Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği büyük bir ailedir…

23 Eylül 2012 tarihinde final günü ünlü sanatçı Volkan KONAK ’ın sahne aldığı anda devasal festival alanı hınca hınç dolmuş, aşırı katılımdan dolayı çok sayıda engelli üyemizi izdihamdan koruyabilmek için Engelliler Meclisi ve TEDAY’ a ait olan yerde ağırlanmış, ayrıca sahne önündeki engelliler de belediyenin güvenlik görevlileri tarafından korunarak ünlü sanatçının besteleriyle tüm katılımcılar adeta coşmuşlardır. Volkan KONAK’ ın okuduğu şarkılara topluluğun da katılmasıyla doyasıya eğlenen engellilerimiz ve ailelerinin yüzlerindeki mutlulukları dikkatlerden kaçmamış, bu hizmeti sağlayan Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL’ e minnet ve şükranlarını ifade etmişlerdir. Sosyal faaliyetlere hasret kalan Etimesgut doyasıya eğlendirilmiş, halk ile engelliler bütünleştirilmiş, kaynaşmalar sağlanmıştır. Festivalde emeği geçen, bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.

 

ENGELLLİLER MECLİSİ ve TEDAY DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

 

   

Deniz, kum, güneş, tekne turları, animasyon ve eğlencelerle dolu bir tatil yaşayan engellilerin birçoğu ilk kez tatil yapmanın keyfini yaşıyor. Denizde yüzen, oyunlar oynayıp stres atan engelliler için tatil aynı zamanda rehabilite imkânı da sunuyor. Engellilerin moral ve motivasyonları artıyor.

                                                                                          Sosyal sorumluluk projesi

Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL, engelli ve ailelerine yönelik üç yıldır sürdürdükleri sosyal projenin önemine işaret ederek, “Projemizle, engellilerimize ve ailelerine her açıdan büyük fayda sağlayan bir hizmet sunuyoruz. Birçok engellimizin ve ailelerinin maddi durumu tatile çıkacak kadar yeterli değil. Ama tatil onların da hakkı, işte biz bu haklarını engelli kardeşlerimize veriyoruz. Tatile gönderdiğimiz engelli ve ailelerinin sayısı bine ulaştı. İlçemizdeki bütün engellilerin bu projeden yararlanmasını istiyoruz” dedi.

 

                                                           Etimesgutlu engellilerden 110 kişilik grupla Alanya’da düğün yapıldı

Etimesgut Belediyesi’nin” Engelliler Denizle Buluşuyor” adlı projesiyle 5. Grup olarak 110 kişi daha 1 haftalık Alanya gezisine götürüldü. Proje Etimesgut’ ta faaliyet gösteren TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nce de koordine edilerek 3 yıldır devam ediyor. TEDAY  Derneği ve Engelliler Meclis Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ  da “ Bu organizasyon yaklaşık bin kişiye erişen bir projedir. Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL’ in başlattığı ve halen devamını sağladığı organizasyon engellilerimize en güzel rehabilite olanağını sağlamaktadır. Büyük çoğunluğunun daha önce deniz görmediği; TV kanallarında ve dizilerden bildiği doğa harikası deniz, kum gibi olanaklardan yoksun olan engellilerimiz, Başkanımız Sn. Enver DEMİREL’in sunduğu imkanlarla hayatın bir parçası olan doğa güzelliklerini de yaşayarak tanımış oldular.” dedi. BOZTAŞ, “Katılımcı arkadaşlarımızın yüzlerindeki o mutluluğa değer biçmek imkansızdır. Engellilerimizin o motivasyonlarını anlatmak bile çok güçtür. Kesinlikle görmek ve yaşamak lazımdır. Grup içerisinden bir arkadaşımızla sohbet esnasında 5 yılda 4 kez evinden dışarıya çıktığını, o da hastaneye gitmek için olduğunu öğrendim. Omurilik felci olan arkadaşımız ve eşinin aramızda oluşunun bu projenin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu gördüm. Katılımcı arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunda da durum aynı. Bu organizasyon vesilesiyle gruplarımız adeta rüya gibi bir hizmetle önemsendiklerini ve bizlerin varlığından haberdar olan birilerinin bulunduğunun da farkına varmış oldular. Öz güven kazandılar, moral depoladılar. Yeni evlenen engelli çiftlerimizin düğünlerine katıldılar. Çiftlerimiz balayı yaptılar, engelli çocuğu olan annelerimiz çocuklarıyla birlikte katıldılar. Hayatın en güzel yönleriyle tanıştılar. Annelerimiz engelli çocuklarıyla kahve ve çay keyfiyle birlikte akşam yemeğini denizde yiyerek tekneden Alanya Kalesi’nin eşsiz güzelliğini büyük bir hayranlıkla izlediler . Evli çiftlerimiz eşiyle tekneden, denizden ve otelin tüm olanaklarından en güzel şekilde yararlandılar. Grubun tamamında büyük bir kaynaşma oluştu, dostluklar pekiştirildi. Ayrıca yurt dışından gelen otelin yabancı ve yerli turistleriyle de dostluklar kuruldu. Almanya, Belçika, Hollanda, Fransa gibi ülkelerde yaşayan Türk ailelerle de dostluklar pekiştirildi. Kaynaşmalar sağlandı. Çok sayıda yabancı turistler de engelli çocuklarımızla birebir ilgilenerek onları otelin aktivitelerine dahil ettiler ve birlikte oyunlar oynandı. 100 kişiyle halaylar çekildi. Ankara oyun havalarını turistlerle oynadılar, yöresel oyunlarımıza katılarak oyunlarımızı öğrendiler. Orada bulunan tüm annelerimiz de diğer engelli çocuklarımızı sahiplenerek birbirleriyle tanıştı. Herkes de birbirine karşı bol ikram ve hizmet etme yarışı vardı. Her akşam eğlenceler yapıldı. Katılımcı kişilerin tamamında tek bir slogan oluştu. “Biz büyük bir aileyiz” sloganını herkesin ağzından duydum ve çok mutlu oldum. Unutulması imkânsız anılar yaşandı. Bir kez daha böylesi hizmetlerden dolayı Etimesgut Belediye Başkanımla da gurur duydum. Bu güzelliklerinden ötürü Sayın Başkanımı kutluyor, kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.         

 

9 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE YAPILAN EMSS VE KURA ÇEKİLİŞLERİNDE EN FAZLA ENGELLİ ATAMASI ANKARA ETİMESGUT ‘TAN OLDU

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ yaptığı açıklamada; “EMSS sürecinin başladığı tarihten itibaren konuyu ciddi anlamda takip ettik. Etimesgut Halk Eğitimi ve Eryaman Halk Eğitimi Müdürlükleriyle iş birliği yaparak ilçemizde 8 ayrı sınıfla kurslar açtık. Engellilerimizin kurslara iştirak etmeleri, devamlılık sağlamaları gibi girişimlerde bulunarak ilçe kaymakamı,belediye başkanı,başkan yardımcıları,meclis üyeleri,ilçe milli eğitim müdürü gibi ilçemizin yöneticileriyle kursları adım adım izledik, sık sık ziyaretler gerçekleştirerek yalnız olmadıklarını yanlarında olduğumuzu kursiyerlere hissettirerek, teşvik ettik, sınıflara sınırsız ikramlar taşıdık. Sınavlara ulaşımlarında Etimesgut Belediyesi’nden asansörlü araç temin ettik ve sınavlara ulaşımlarını sağladık. Sınav sonuçlarımızda Türkiye’de en yüksek puanları kursiyerlerimiz aldı. Tercih aşamalarında da aynı hassasiyeti göstererek EMSS adaylarımızın hatalara düşmemeleri için Etimesgut Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ETİSEM Sürekli Eğitim Merkezi’nin öğretim üyelerinden oluşan 10 eğitmenin rehberliğinde Etimesgut Kent Konseyi’ nin 2 salonunda ve 10 sınıfında 10 eğitmen eşliğinde tercihlerimizi gerçekleştirdik. 9 Ağustos günü Sayın Başbakanımızın da katıldığı kamuya yerleştirme çekilişlerinin neticesinde derneğimizin üyelerinden halen bize bilgisi ulaşan toplamda 53 engelli işsizimizin atamalarının yarıdan fazlası Ankara olarak neticelenmiştir. 2011 yılında Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının sınavlarında da Etimesgut İlçesi olarak aynı hassasiyeti göstermiş ve 2 Bakanlığa toplamda 38 engellimiz memur olarak en yüksek puanlarla atanmışlardır. Kamu dairelerine yerleşen arkadaşlarımızı kutluyoruz diyerek yeni bir hayat sizleri bekliyor. İnşallah başlayacağınız işlerinizde kurum içi eğitimlerle de başarılı olacağınıza inanıyorum. Mücadeleyi bırakmayınız, başlayacağınız kurumlarda en üst düzeylere yükselmenizi arzu ediyorum. Ataması çıkmayan engellilerimizin de üzülmemelerini istiyorum. Gelişen süreci adım adım takip ediyoruz ve kısa mesajlar ile bilgilendirmelerde bulunmaya devam edeceğiz. Atamaları gerçekleşen 7746 kadroya ataması yapılanlardan boşalan özel sektörlerdeki işlerin de takipçisi olacağız ve kısa mesajlar ile bilgilendirmeler yapacağız diyerek, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Diğer kurumlardaki boş kadroların biran evvel hazırlanması ve beklemede olan işsizlerimizin de atamalarının sağlanmasını diliyoruz.” dedi. BOZTAŞ kamuda engelli istihdam oranına hala sağlıklı bir açıklama gelmediğinin de altını çizerek, “İlgililere sesleniyoruz; 2005 yılı mayıs ayında yapılan düzenlemeyle kamudaki % 3 oranı % 4 de yükseltilmiş. Bu düzenlemeden sonrada herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Ancak Sayın Başbakanımız 9 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada, “Eski uygulamada geçen oran yani % 3 vurgulanmıştır. Konuyla alakalı çelişkilerin giderilmesini arzu ediyoruz.” dedi.

12 Temmuz 2012 tarihinde Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz ve TEDAY Derneği işbirliğiyle kamuya alınması planlanan engellilerin lise, ön lisans, lisans ve ilk öğretim mezunlarının memurluk tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmeleri, herhangi bir hataya düşmemeleri için Gazi Üniversitesi’nin 10 eğitmeninden oluşan ETİSEM grubu ile Kent Konseyi’nde 700 kişilik engelli gurubumuza seminer verilerek, 12 Temmuz-20 Temmuz tarihleri arasında tercihlerine de yardımcı olunmuştur. Tercihlerini yapan engelli arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

12 Temmuz 2012 tarihinde istihdam konulu faaliyet raporumuz.

TEDAY Tüm Engelliler Derneği

Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi

Engelli Vatandaşlarımızın İstihdamlarına İlişkin Faaliyetlerimiz

4. Türkiye Engelliler Şurası istihdam konulu komisyon üyeliği görevimiz bulunmakta olup komisyon çalışmaları adım adım izlenerek, gelinen sürece büyük katkı sağlanmıştır.

Kamuya alınması planlanan yaklaşık 30 bin kadronun takipleri yapılmış, sürecin hızlanması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile toplamda 4 kez bir araya gelinmiştir.

Derneğimizi ve Engelliler Meclisimizi ziyaret eden tüm siyasi partiler ve milletvekilleriyle de istihdam konuları tartışmaya açılmış, ayrıca TBMM ‘deki AKP, MHP ve CHP Grup Başkanvekillikleriyle de iletişim kurulmuş, istihdam konuları hususunda TBMM’ye soru önergesi verilmesi sağlanmış, akabinde ise sınavların süreçleri başlatılmıştır.

Açık kadroların bulunduğu kurumlar ve sayıları üyelerimizin cep telefonlarına kısa mesajlar atılarak, internet sitemizin yanı sırada basın kuruluşlarıyla da paylaşılmıştır.

Çalışmalarımızın neticesinde Türkiye’de toplamda istihdam konulu 300 ‘den fazla haberimiz yayınlanmıştır.

Etimesgut’ta yaptığımız çalışmalarımız Türkiye’de örnek teşkil ederek 8 buçuk milyon engelliye katkı sağlamıştır.

İstihdam konusu sürekli tarafımızdan takip edilerek, Kanal A Televizyonunda 3 kez, Haber Türk TV ,  Fox Haber, Samanyolu TV, CNN Türk TV ve NTV Radyolarında, TRT Radyo ve TV’lerinde, ayrıca çok sayıda ulusal ve yerel radyo ve gazetelerde de canlı yayınlara katılarak daima konu gündemde tutulmuştur.

20 Ocak 2012 tarihinde Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY işbirliği ile Etimesgut ve Eryaman Halk Eğitimi Merkezlerin’de, 28 Nisan tarihine kadar 3 buçuk ay toplamda 8 sınıfla yaklaşık 240 kişiye EMSS kursları verilmiştir.

Sınavlara  ilçemizden yaklaşık 700 kişi , kuralara ise 500 kişi yönlendirilmiş, içlerinde çok mağdur olanların da küçük sınav maliyetleri,evrak düzenlemeleri,başvurulara götürülmeleri Engelliler Meclisi ve Derneğimizce sağlanarak başvuruları neticelendirilmiştir.

Etimesgut Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelliler Hizmet Merkezimizdeki işaret dili tercümanı kurslarımızda tercümanlık hizmeti verilmiştir.

Kurslara giren Lise, Ön lisans ve Lisans Mezunları Engelli üyelerimiz 29 Nisan tarihinde yapılan EMSS Memurluk sınavlarına girerek Türkiye ortalamalarına göre yüksek puanlar almışlardır. Sınavlara ve kuralara başvurularda, ayrıca sınav günü de Etimesgut Belediye Başkanımızın tahsis ettiği asansörlü servis aracı ile tekerlekli sandalye kullanan engellilerimizin de ulaşımları sağlanmıştır.

EMSS ve kura tercihleri için yine Türkiye’de bir ilk sağlanmış, Kent Konseyi bünyesindeki ETİSEM  eğitmenlerince tercihler hususunda rehberlik yapılarak engellilerimizin hataya düşmelerinin önlenebilmesi ve devamında başarılı olmaları için imkan sunulmuştur.

Belirtmiş olduğumuz bunca güzelliklerin sağlanmasında Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMİREL ve Etimesgut Kaymakamımız Sn Cumali ATİLA, Etimesgut Halk Eğitimi, Eryaman Halk Eğitimi, Etimesgut (ETİSEM) grubu, Etimesgut Kent Konseyi Başkanlığı’na katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz, saygılarımla.

Etimesgut Kent Konseyi

Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu ve

TEDAY  Derneği Yürütme Kurulu Adına Başkan

İlimdar BOZTAŞ

24 Haziran 2012 tarihinde derneğimiz üyelerinden Aslı BİLGİ kızımızın doğum günü dernek merkezinde üyelerimizin de katılımları ile yapılmış, yaş pastası ve beraberinde mangal ikramları sunulmuştur.
Aslı kızımıza uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

22 Haziran 2012 tarihinde Alanya’ya iştirak eden bir grup engelli üyemizle Etimesgut Belediye Başkanı Sn Enver DEMİREL’ i ziyarete gidildi. Ziyaret esnasında engelli çocuklar Başkan DEMİREL’ e çiçek sunarken yapılan sohbette son derece duygulu anlar da yaşandı. Görme engelli çocuklar, “Denizin rengi maviymiş Enver amca.” diyerek hoş sohbetler yaptılar. Başkanımız Sn İlimdar BOZTAŞ da yapılan bu olağanüstü güzel hizmetlerden ötürü Sn. DEMİREL ve ekibine teşekkür etti.

20 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden fotoğraflar ve videolar

Sabahın erken vaktiyle kahvaltılara geçen grubumuzun yüzünde hüzün olduğu dikkatimizi çekti. Otelden ayrılmanın hazırlıklarına geçen grup, kahvaltı sonrası Ankara yolculuğuna başladı.

19 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden fotoğraflar ve videolar

Sabah kahvaltısıyla başlayan organizasyonumuza havuz, deniz ve grup sohbetleriyle devam edildi. Katılımcı üyelerimiz ve aileleri birbirleriyle de kaynaşarak hoş sohbetler ettiler. Havuz başı çay ve kahve olanaklarıyla gecenin geç vakitlerine kadar kaynaşmalar oluştu. Birbirlerinin dertlerini dinleyen annelerimiz çoğu zaman duygulu anlar yaşadılar. Organizasyona katılan meclis üyeleriyle de sıcak sohbetlere giren annelerimiz çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Son gecemiz olan bugün otel yönetimi de veda gecesi düzenleyerek gecenin geç vakitlerine kadar grubumuza tüm ekibiyle dolu dolu hizmetlerde bulundular .

18 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden fotoğraflar ve videolar

Sabah kahvaltısıyla birlikte başlanmış, havuzlar, aqua parklar, sahil gibi otelin tüm alanlarına dağılan üyelerimiz, hayatın tadını çıkarmaya devam etmişlerdir. Çok sayıda yabancı turistle de dostlukların kurulduğu organizasyon, otelin tüm katılımcıları tarafından da büyük bir ilgiyle takip edildi. Yabancıların da ilgisini çeken grubumuzla halaylara katılan turistler de bizlerle birlikte oynadılar. Akşam yemeklerinde turistlerle de birlikte yemekler yenildi, sahil yürüyüşleri yapıldı, çay ve kahveler içilerek çeşitli etkinlikler yapıldı.

17 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden fotoğraflar ve videolar

Grubumuz sabah kahvaltısının devamında araçlarla Alanya yat limanına geçerek tekne gezisine çıkmış, Alanya’nın tüm koylarını gezerek, 7 ayrı bölgede demir atılmış can yelekleriyle denizin serin sularına inmiştir. Tekne gezisiyle yeni evlilik yapan üyelerimizden Vahit SÖZEN ,Necla SÖZEN ve Fatih GÖZÜBÜYÜK,Hatice GÖZÜBÜYÜK isimli çiftlerimizin de düğünleri yapılarak unutulmaz bir anı olarak kalması sağlanmıştır. Çiftlerimize mutluluklar diliyoruz. Tekne gezisi akşama kadar sürmüş, katılımcılarımız doyasıya eğlenmişlerdir. Öğle yemeğinin de teknede yenilmesi, çay, kahve ve soğuk meşrubatların da sınırsız ikram edildiği gezi, akşam vaktiyle sona ermiş, eğlencelere otelde devam edilmiştir.

16 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden
fotoğraflar ve videolar

Engellilerimiz sabah kahvaltısı sonrası otelin tüm olanaklarından; havuzları, kumsalı, restorant ve kafelerinden faydalanarak gün boyu doyasıya eğlenmiş, akşam yemeğiyle birlikte eğlenceler başlamıştır. Gece boyu Ankara oyun havaları oynanmış ve halaylar çekilmiştir. Grubumuz nargile, çay, kahve gibi olanaklardan faydalanılmış, sahil yürüyüşleri yapılarak gece tamamlanmıştır.

15 Haziran 2012 tarihinde 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da yapılan etkinliklerimizden fotoğraflar ve videolar

5 yıldızlı Kahya Resort Otel’e grubumuz yerleşerek tesisin havuzları, kumsalı, restorant ve kafelerinden sınırsız bir şekilde faydalanılmıştır. Akşam yemeğiyle birlikte grubumuza özel Türk gecesi düzenlenmiş, tesisin her alanında çeşitli etkinlikler oluşturularak, eğlenceler gecenin geç vakitlerine kadar sürmüştür.

14 Haziran 2012 tarihinde Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY iş birliğiyle 120 kişilik Etimesgutlu engelli grubumuz ile Alanya’da 5 gece konaklamalı, 5 yıldızlı bir otelde 1 günlük yat gezisi ile “Engellilerin denizle buluşma projesi” hayata geçirilmek üzere hareket edilmiştir.

12 Haziran 2012 tarihinde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı tedbir ve düzenleme, inceleme komisyonu üyeleri Sağlık Grup Başkanı Dr. Sn. Ümmühan HARLAK, İlçe Özel İdare Md.V. Sn. Ayşen EREL ,Etimesgut Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sn. Orhan ARSOY ve TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ Eryaman Halk Eğitim Merkezi, Eryaman Halk Eğitim Merkezi ek binası ve Cenk Yakın İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulunulmuştur.Ayrıca Eryaman 3.Etap Toplu Yapı Yönetimi ziyaret edilip 1,2,4ve 5 yönetimi ile 6.Etap Ata Kent sitesi bina girişleri ,bina oto parkları ve asansörlerin Engelli vatandaşlar için standartlara uygun şekilde gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla ilgili yazışma yapılması uygun görülmüştür.

9 Haziran 2012 tarihinde Etimesgut Kent Konseyi 8.Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Derneğimiz Genel Başkanı ve Engelliler Meclis Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ 5378 sayılı Engelliler kanununun hükümlerini konu ederek tedbirlerin bir an önce alınmasını vurguladı.

6 Haziran 2012 tarihinde Çankaya İş Okulu’nun mezuniyet töreni Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapıldı. Törene Kayseri milletvekili ve TBMM Başkan vekili Sn. Sadık YAKUT, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Sn. Yıldıray ÇINAR, Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ’da katılarak Mili Eğitim Bakan Yardımcısı Sn. Orhan ERDEM ve çok sayıda milletvekiliyle de birlikte ikili görüşmeler yapıldı. Bakandan Etimesgut’a engelliler iş okulu kurulması için söz alındı.

5 Haziran 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamlığı izleme ve denetleme komisyon toplantısına katılan Derneğimizin Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ Etimesgut’ a engelliler iş okulu kurulması üzere ve 5378 sayılı Engelliler kanununun hükümlerinden olan ulaşılabilirlik ve fiziki çevre konulu denetimlerin devam etmesi hususunda yazılı önerge sunmuştur.

4 Haziran 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ Etimesgut Belediye Meclisi’nin olağan aylık toplantılarına katılarak çalışmaları yakından takip etmektedir.

3 Haziran 2012 tarihinde eğitim gören engelli çocuklarımıza teslim edilmek üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih GÖKÇEK’in derneğimize göndermiş olduğu 250 kişilik kırtasiye çantaları ve malzemeleri 2012 – 2013 eğitim öğretim dönemi için engelliler TEDAY’a davet edilerek teslimatları yapılmıştır. Sn. Melih GÖKÇEK’e engelli çocuklarımıza sağladığı katkılarından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz.

29 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihleri arasında TCDD çalışanlarından oluşan 130 engelli grup İskenderun kampında Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ tarafından ziyaret edilmiştir. Organizasyonu oluşturan Kamuda Çalışan Engelliler Derneği’ni başarılarından ötürü TEDAY olarak kutluyoruz.

27 Mayıs 2012 tarihinde Etimesgut Belediyesi’nden, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Tüm Engelliler Derneği olarak talep ettiğimiz 1000 adet engellilerin yasal hakları olan kitaplar, tarafımızca teslim alınarak, üyelerimize dağıtımları başlatılmıştır.

25 Mayıs 2012 tarihinde Etimesgut Belediyesi’nin yaptırdığı Atakent Sosyal Tesisleri’nde Etimesgut’un tanıtım programını yapan TRT’nin canlı yayın programında, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL, Genel Başkanımız Sn. İlimdar BOZTAŞ ve Azerbaycan  Şirvan Valisi heyetiyle birlikte Engelliler Meclisi ve TEDAY’ın faaliyetleri anlatılmıştır.

19 Mayıs 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Tüm Engelliler Derneği Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ, Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet KARAMAN ,Emniyet Müdürü Sn. Hasan DOĞANCI ,İlçe Jandarma komutanı, Belediye Başkan yardımcıları, Birim Müdürleri ve yüzlerce engelli üyelerimizin katılımları ile Eryaman-Göksu alışveriş merkezinin teras katında öğlen yemeğinde buluşuldu.Programa asker kıyafetleriyle katılan 50 engellimiz ortama ayrı bir renk kattı.

18 Mayıs 2012 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Sincan Harikalar Diyarında düzenlediği ağaç dikme töreninde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih GÖKÇEK’ in eşi Sn. Nevin GÖKÇEK hanımla birlikte fidan dikimleri yapılmıştır. Programda bir konuşma yapan Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ doğayı renklendirmenin ve yaşadığımız yöreleri yeşertmenin önemini vurgulamıştır.

18 Mayıs 2012 tarihinde Derneğimizin Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ, NTV Radyo canlı yayın konuğu olmuş, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı hususlara değinmiştir.

16 Mayıs 2012 tarihinde TCDD’de Kamuda Çalışan Engelliler Derneği’ nin organizasyonuna 50 kişilik grubumuz ile iştirak edilmiştir.

10 Mayıs 2012 tarihinde 3. Hava İkmal Komutanlığı’ na götürülen 30 engelli asker adayımız havacı asker kıyafetlerini giyerek askeri teçhizatları yerinde görmüşler, devamında ise yapılan yemin töreniyle de terhis belgelerini almışlardır.

9 Mayıs 2012 tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Derneğimiz(TEDAY) işbirliği ile 30 kişilik engelli grubumuzun 1 günlük temsili askerlik organizasyonuna dair temsili kına geceleri yapılmış, etkinliğe Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL’ in yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve bürokratlar katılmış, engelli askerlere kınaları yakılarak halaylar çekilmiştir. Organizasyona çok sayıda engelli ve aileleri de iştirak etmiştir.

7 Mayıs 2012 tarihi itibarı ile derneğimizin hizmet merkezi olan Yunus Emre Sevgi Parkı ve müştemilatlarının bakım onarım çalışmalarına Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından başlanılmıştır. Ünitelerin, engellilerin faydalanabilecekleri kapsamda 5378 sayılı Engelliler kanununa göre tasarlanması oluşturulmuştur. Teday Ailesi olarak ihtiyaçlarımızı hiçbir zaman geri çevirmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Melih GÖKÇEK’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

7 Mayıs 2012 tarihinde derneğimizin yeni göreve seçilen yönetim kurulu, denetim kurulu ve yedek üyelerinden oluşan 20 kişilik grup ile Göksu Parkı’nda akşam yemeğinde buluşularak, strateji toplantıları yapılmıştır.

28 Nisan 2012 tarihinde Etimesgut Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ağaç dikme törenine iştirak edilmiş, Belediye Başkanı Sn. Enver DEMİREL ve Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ birlikte fidan dikmişlerdir.

20 Nisan 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamlığı bünyesinde kurulmuş olan inceleme ve denetleme komisyonuyla birlikte Etimesgut ilçesinde bulunan kamu kurumları, şehrin mimari düzenlemeleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi topluma açık olan tüm alanların engellilere uyumlu olup olmadığı kapsamında denetleme kurulu yerinde inceleme çalışmalarına başlamış, bu çalışmalara Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ’da komisyon üyesi olarak katılmıştır.

15 Nisan 2012 tarihinde derneğimizin 5.olağan genel kurulu yapılmıştır.Bu ulvi göreve oy birliği ile tekrar seçilen Genel Başkanımız Sn. İlimdar BOZTAŞ ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyoruz.

15 Nisan 2012 tarihinde derneğimizin denetim kurulu toplanarak, genel kurul öncesi oluşan tüm işlemler, makbuzlar, evraklar incelenmiş, herhangi bir eksik görülmemiş olup, görevlerini yapan yönetim kuruluna teşekkür edilmiştir.

14 Nisan 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar Boztaş EMSS, ulaşılabilirlik ve fiziki çevre konulu Ses radyonun canlı yayın konuğu olmuştur.

12 Nisan 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar Boztaş EMSS, ulaşılabilirlik ve fiziki çevre hususunda Doğa radyonun canlı yayın konuğu olmuştur.

4 Nisan 2012 tarihinde Ankara Valisi Sn. Alaattin YÜKSEL’in başkanlığında toplanan fiziki çevre ve ulaşılabilirlik konulu toplantıya Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ iştirak etmiş ve çeşitli önergeler sunmuştur.

31 Mart 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA ve TEDAY  Genel Başkanımız Sn. İlimdar BOZTAŞ, engelliler ve ailelerini evlerinde ziyaret etmişlerdir.

30 Mart 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA’ dan derneğimize ziyaret yapılmıştır. Derneğimizde yaklaşık 3 saat engelli üyelerimizle bire bir ilgilenen Sayın Kaymakamımız Cumali ATİLLA, “Daima yanınızdayım. Bir araya geldiğiniz zamanlarda beni mutlaka haberdar edin.” diyerek engellilerimizin gönüllerini kazandı.

28 Mart 2012 tarihinde Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı tedbir ve düzenleme izleme komisyonu Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA başkanlığında toplanarak ilçemizdeki tüm kamu kurumları, özel ve tüzel kuruluşları ulaşılabilirlik ve fiziki çevre hususunda önemli kararlar almıştır.

25 Mart 2012 tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA ile Etimesgut Halk Eğitim Merkezi’nde EMSS kursu gören engelli kursiyerlerimiz, Dernek Başkanımız Sn. İlimdar BOZTAŞ, Etimesgut Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet KARAMAN eşliğinde ziyaret edilmiştir.

22 Mart 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ, EMSS sınavına dair Kanal A Televizyonunun canlı yayın konuğu olmuştur.

7 Mart 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ, Haber Türk Tv’ de ulaşılabilirlik ve fiziki çevre ile ilgili canlı yayın konuğu olmuştur.

29 Şubat 2012 tarihinde Etimesgut Halk Eğitim Merkezi’nde kurslara giren engelli adaylarımıza tatlı, pasta gibi ikramlar ile sınıfları Etimesgut Belediyesi Meclis Üyesi ve Engelliler Komisyon Başkanı Sn. Makbule SEVİNÇ ve Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ kursiyerleri ziyaret edip, yalnız olmadıkları anlatılarak motive edilmiştir.

20 Şubat 2012 tarihinde kamu daireleri için alınması planlanan engelli personel sınavlarına hazırlık yapılmış, EMSS kurslarının açılmasına yönelik çalışmalar oluşturulmuş, dernek merkezinde 300 kişilik engelli gurubumuz ile toplanılarak Etimesgut Halk Eğitim Müdürleriyle birlikte kursların startları verilmiştir.

20 Şubat 2012 tarihinde Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı tedbir ve düzenleme izleme komisyonu Etimesgut Kaymakamlığı’nda toplanılarak ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşların engellilere göre uyarlanması hususu tartışılarak tedbirler alındı.

4 Şubat 2012 tarihinde üyelerimizden 12 yaşındaki Mehmet Berat YILDIRIM’ ın dernekteki arkadaşları ile birlikte doğum günü TEDAY ‘da kutlandı. yaş pasta kesilen doğum gününde Memolimiz en çok arzu ettiği cep telefonuna kavuştu. Memolimize uzun, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyoruz.

2 Şubat 2012 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Sn. Ali METİN, yönetim kurulu ve beraberinde Erzurum milletvekili Sn. Oktay ÖZTÜRK ile birlikte derneğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmışlardır.

1 Şubat 2012 tarihinde Sayın Başbakanımızın eşi Sn. Emine Erdoğan, Sn. Fatma ŞAHİN ve Sn. Binali YILDIRIM’ ın davetlerine 30 kişilik engelli grubumuz ile iştirak edilmiştir.

30 Ocak 2012 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili Sn. Faik TUNAY derneğimizi beraberindeki İstiklal Marşı Derneği Genel Başkanı Sn. Mustafa DURAN ile birlikte ziyaret etmişlerdir. Devamında ise engelli bireylerin yaşadıkları sorunlarla alakalı TBMM’ ye kanun teklifi, soru önergesi hazırlanmış, çeşitli girişimler başlatılmıştır.

15 Ocak 2012 tarihinde Derneğin konferans salonu ve idari bölümlerinde mobilya gibi eşyaları yenilenerek daha güzel bir ortam kurulmuş, günlük derneği ziyarete gelen engelli üyelerimizin istirahat edebilecekleri ortamlar geliştirilmiştir.

1 Ocak 2012 tarihi itibarı ile derneğimizin hizmet merkezi olan alanlar tadilata girmiş ve engelli üyelerimizin daha kolay yararlanabilecekleri koşullar oluşturulmuştur. Giriş-çıkışlar, wc ler engellilere göre uyarlanmış, beraberinde ise modern  tasarlamalarla merkezimiz yeniden düzenlenmiştir.

1 Ocak 2011 tarihinde Etimesgut Belediyesi, Kent Konseyi, Engelliler Meclisi, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY  işbirliği kapsamında, Etimesgut ilçemizde ikamet eden tekerlekli sandalye ve akülü araba kullanan engelli bireylerin, hastaneler veya özel ihtiyaçları olması halinde, bir gün önceden rezerve yaptırmaları durumunda asansörlü minibüs ile evlerinden alınarak, işleri görülüp tekrar da evlerine dönüşleri sağlanmaktadır. Bu hizmet aralıksız devam etmektedir. Bu hizmet Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL tarafından sağlanmıştır.

1 Ocak 2012 TEDAY Derneğimizin üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımımızın haftada bir gün halı saha maçları rutin olarak devam etmektedir.

1 Ocak 2012 Derneğimiz haftanın yedi günü sabah saat 09:00 dan akşam saat 19:00 a kadar açık olup, engelli üyelerimizin günlük bilgisayar ve İnternet kullanımları ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Üyelerimizin derneğimize yapmış oldukları günlük ziyaretlerinde çay ve benzeri ikramlarda ücretsiz olarak sunulmaktadır.Ayrıca günlük ziyaretçilerimize Derneğimiz Genel Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ ve dernek yetkililerince yasal hakları ile alakalı her türlü soruları cevaplandırılarak gönüllü danışmanlık yapılmaktadır. Dernek üyelerimizden mağdur ve ihtiyaç sahibi kişilerin yardım, tekerlekli sandalye, çeşitli medikal araç-gereç gibi talepleri derneğimizin de bütçesi göz önünde bulundurularak imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmaya gayret gösterilmektedir. Saygı değer site ziyaretçilerimiz, derneğimizi yaşatmak ve daha aktif olunabilmesi için desteklerinize ihtiyaç duyulmaktadır.Katkılarınız için teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.Türkiye İş Bankası Ankara Etimesgut Şubesi 4263-0115856 nolu TL bağış hesabı.İletişim Dernek Başkanı msn teday_dernegi@hotmail.com TEDAY merkez tel:0312 245 40 40 TEDAY merkez tel-faks 0312 244 93 47.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)