TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ

Eklenme Tarihi : 2 Aralık 2013 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 10.945 kez okunmuş.

29 Aralık 2013 27 Nisan 2014 te yapılacak olan EKPSS Sınavlarına hazırlık kurs planlamaları TEDAY da yapıldı.Etimesgut Halk Eğitim, Eryaman Halk Eğitim ve Etimesgut Belediyesi ETİSEM kapsamında 15 Ocak 2014 Tarihi itibari ile ücretsiz kurs ön kayıt talepleri toplandı..200 kişinin iştirak ettiği seminerde ayrıntılı bilgiler veren Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği G. Başkanı İlimdar Boztaş 2012 yılında yapılan ÖMSS sınavı ve atamaları hususunda da aksaklıklara yer verdi..Buralardan örnekler almak yeni sınava iyi hazırlanmak zorundayız..EKPSS sınav ve kura başvurularının 24 Şubat ve 7 Mart Tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl ve İlçe Müdürlüklerinden yapılacağını ifade etti. Boztaş yaklaşan Mahalli İdari Seçimlerinin önemini vurgulayarak karar mekanizmalarında engellilerinde temsil edilmesini bu meyanda Etimesguttan Büyükşehir Belediye Meclisine talip olduk..Bu mesele benim meselem değildir, bu mesele siz engelli ve ailelerinin sahiplenmesi gereken meseledir.. diyerek katılımcıları birlik ve beraberliğe çağırdı..Herkesi sorumluluğa davet eden Boztaş 2014 yılını hepimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu…

28 Aralık 2013 Tarihinde Engellilerin duayenleri Gören Kalpler Derneği etkinliğinde Türkiye S. Konfedarasyon Genel Başkanı Yusuf Çelebi ,Tüm Engelliler Derneği Genel Başkanı İlimdar Boztaş ,Kamuda Çalışan Engelliler Derneği Genel Başkanı Yıldıray Çınar ve Gören Kalpler Derneği Genel Başkanı Erol Sayıdan ile 2014 Yılına Merhaba Kokteylinde birlikteyiz.

18 Aralık 2013 Tarihinde Engelliler Çalışma Bakanlığı önünde eylem yaptı…
2012 yılında yapılan ÖMSS ile ataması yapıldığı iddia edilen binlerce engelli işe yerleştirildi. Açıklamalarına Engellilerden tepki..
Türkiye’nin değişik illerinden gelen ÖMSS mağduru engelliler’in eylemine merkezi Etimesgut’ta bulunan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY’ dan tam destek Ankara’da ev sahipliği yapan TEDAY grup ile hazırlıkları yaparak sabah saatlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne gittiler. Bakanlık önünde Engelliler konfederasyonu, Türk Sağlık Sen, Kamu sen gibi STK’ larla da işbirliği oluşturularak ortak basın bildirisi okundu, Bakan Çelik ” İnceleyeceğiz mağduriyet varsa giderelim.
Oluşturulan heyet ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüşüldü. Görüşme sırasında engellilerin karşı karşıya kaldıkları sorunların tamamını ifade eden TEDAY’ ın Başkanı İlimdar Boztaş ve katılımcı heyet bugüne kadar Bakanların çelişkili açıklamalarına maruz kalınmış ifade edilen 20 bin, 24 bin, 30 bin gibi alımların gerçek rakamlar olmadığını ÖMSS ile atanan toplam sayının 10 bin civarında olduğunu bununda yarısını zaten memur olarak çalışan işini beğenmeyerek ÖMSS ye girip işsiz, mağdur, geçim sıkıntısı içerisinde ruh hali çökük, işsiz engellilerimizle yarıştırılmıştır. Bu yarışta tabi ki kaplumbağa kaybedecek tavşan kazanacak, öylede oldu diyerek tepkilerini ortaya koyan Boztaş yeni bir atama daha yapılmasını istedi. Faruk Çelik hazırda bulunan Bürokratlarına araştırın “E KPSS den önce yeni bir atama yapılabilirse yapalım kadrolara bakıp sayıları inceleyelim var ise bir mağduriyet giderelim” dediBoztaş “ Engelli çalıştırmayan Kamu Kurumlarına neden gerekli cezayı kesmediklerini sordu, “Sizler Özel sektörlere cezalar uyguluyorsunuz ancak gereken hassasiyeti, cezaları Kamu Kurumlarında uygulamıyorsunuz, kamu kurumlara keyfi davranıyorsunuz, siz gerçekten engellileri istihdam etmek istiyorsanız? Bunun yolu DPB boş kadrolarını bildirmeyen Kurumlara cezalarını kesmektir. Siz o sorumsuz kurumlara kayıtsız kalıyor, gerekli denetimleri yapmıyorsunuz. İşsiz Engellilerin hakkına giriyorsunuz” şeklinde tepkisini koydu. Bakan Çelik “Nereden biliyorsunuz kesmediğimizi” diyerek tepki gösterdi. Boztaş “buyurunuz araştırınız kesilmediğini göreceksiniz” dedi. Bakan Çelik Milli Eğitim, Diyanet, Kamu Hastaneleri zaten 24 bin kadroyu oluşturuyor. İnceleyelim DBP ve ÖSYM ile arkadaşlarımız çalışsın dedi. TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş “Türkiye sadece 3 Kurumdan ibaret değildir. Diğer kurumlardaki işçi ve memur kadrolarının da ivedilikle bu sayıya eklenmesini istiyoruz. PTT, TC, DDY, Kara Yolları,Maliye, Kültür, Turizm Bakanlığının yanı sıra sadece Emniyet Genel Müdürlüğünde 6600 kadro 2011 den bu yana boştur, neden kadrolara dahil etmiyorsunuz, Mobese kameralarının başına tığ gibi delikanlıları koymuşsunuz oysaki Engellilerden bu alanlarda çok iyi verim alabilirsiniz ” diyerek, ÖMSS polemiğini gözler önüne serdi.

p>

Kanal B Televizyonu canlı yayın aracı ile derneğimize gelerek Başkanımız İlimdar Boztaş ile canlı yayın proğramı gerçekleştirilmiş Engelli ve Ailelerinin yaşadığı sıkıntılar kamuoyu ile paylaşılmıştır.

 

Üyelerimizin Derneğimizde bilgisayar internet kulanımları için 5 adet laptop dernek bütçesinden alınarak ücretsiz kullanıma hazır hale getirilmiştir.Dostlukların pekiştiği sıcak mekanımızda çay ve kahvelerde TEDAY ‘ın ikramıdır

8 Aralık 2013 Tarihinde 107.1 Radyo Avrasya Türk Program yapımcısı Sn Vahide Çakırın düzenlediği Seçime Doğru Engelliler Belediye Meclislerine adlı programa Başkanımız İlimdar Boztaş Canlı Yayın Konuğu olmuştur.

7 Aralık 2013 Tarihinde Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezinde Ardahan Göle Durançam Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği kültür gecesine Derneğimizin Yönetim Kurulu ile birlikte iştirak edilmiştir.

6 Aralık 2013 Tarihinde Hayırsever vatandaşlar tarafından temini sağlanan 9 adet tekerlekli 1 adet akülü arabalar derneğimizce tespitini yaptığımız ihtiyaç sahibi üyelerimize teslimleri sağlanmıştır. Devamnda ise yeni arabalarına kavuşan üyelerimizden oluşan toplamda 25 kişi ile birlikte Gölbaşı’na gidilerek balıkçı restoran-tında akşam yemeği ikramı derneğimizce yapılmıştır.

 

3 Aralık 2013 Tarihinde Dünya Engelliler Günü İşitme Engellilerden oluşan bir grup üyemiz ile Etimesgut Belediyesi Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezinin yüzme havuzlarına gidilmiş, tesisin tüm olanaklarından faydalanılarak grup ile birlikte balıkçı restorantında akşam yemeği verilmiştir.

3 Aralık 2013 Dünya Engelliler Günü:

Kanal A Televizyonu canlı yayın aracı ile derneğimize gelerek Başkanımız İlimdar Boztaş ile canlı yayın proğramı gerçekleştirilmiş Engelli ve Ailelerinin yaşadığı sıkıntılar kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Aynı gün içerisinde Radyo Doğa ve 5 ortak yayın kuruluşu, Hedef Radyo Gazete Malumat, Pusula Gazetesi gibi yayın kuruluşları ile canlı yayınlar, röportajlar yapılmıştır.

3 Aralık 2013 Dünya Engelliler Günü program akışı:
TBMM MHP Grup Toplantısına Derneğimiz ve Engelliler Meclisi Başkanı İlimdar Boztaş Yönetim Kurulu ile birlikte iştirak ederek MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeliye grup toplantısında çiçek taktimi yapılmış beraberinde Engelsiz Türkiye İçin MHP Teşkilatlarından Engellilerin de Belediye Meclislerine girebilmeleri için girişimler gerçekleştirilmiş.Sayın Bahçeliden beklenilen müjdeli açıklama o esnada yapılmıştır.

Devamında Etimesgut Kaymakamı Sayın Cumali Atilla Derneğimizi ziyaret etmiş dernek ve üyelerimiz hakkında kapsamlı görüşmeler yapılmıştır.

2 Aralık 2013 Tarihinde Türkiye Şeker Fabrikaları Şeker İş sendikası Ankara Şube Başkanlığı tarafından fabrika da çalışan engelli işçiler için Dünya Engelliler Gününe istinaden seminer düzenlenmiştir.Seminerde fabrika çalışanlarına yönelik Derneğimiz Başkanı İlimdar Boztaş kapsamlı bilgilendirmeler yapmış devamında ise soru cevaplara geçilerek son Yasal düzenlemeler hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

1 Aralık 2013 Tarihinde Dünya Engelliler Günü nedeni ile 400 Araçlık Farkındalık Konvoyu Teday önünde oluşturulmuş.Korkut Ata Kültür ve Kongre Merkezi Hüsyin Kağıt konserine geçilmiştir.Binlerce Engelli ve Ailesinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikle önemli bir farkındalık sağlanmıştır.

26 Kasım 2013 Tarihinde Türkiye nin değişik illerinden gelen bir grup Engelli vatandaşlarımız ile Türkiye Büyük Millet Meclisine gidilmişSiyasi Partilerin sırası ile MHP Grup toplantısı AKP Grup toplantısı ve CHP grup topantıları izlenerek çok sayıda Milletvekili ve Bakan ile görüşülmüş, ÖMSS, KPSS mağduriyetlerimiz hususlarında destek arayışlarımız sürdürülmüştür.

12 Kasım 2013 Görme ve Zihinsel engellilerimiz den oluşan futbol takımlarımızın antrenmanları rutin olarak devam etmektedir.

Mağdur ihtiyaç sahibi üyelerimize kışlık kaban,bot,öğrencilerimize kırtasiye çanta setleri,tekerlekli sandalye,yürüteç,koltuk değneği, beyaz baston gibi desteklerimiz rutin olarak devam etmektedir.

10 Kasım 2013 Tarihinde oynanan FENERBAHÇE- GALATASARAY derbi maçı derneğimiz salonunda dev ekranda yayınlanarak engelli üyelerimiz davet edilmiş,tekerlekli sandalye kullanan engelli üyelerimiz,Etimesgut Belediyesinin asansörlü servis aracı ile evlerinden toplanarak ücretsiz maç izleme imkanı sunulmuştur.

07 Kasım 2013 Tarihinde derneğimizi ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi,Genel Mekezi il ve ilçe teşkilatları.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı SN Zuhal Topcu,SN Mustafa Ulusoy ve Teşkilat Mensupları Etimesgut’ta Engelli ve Ailelerinin sorunlarını dinliyor Başkanımız İlimdar Boztaş EKPSS hususunda boş kadroların doldurulmadığına dair TBMM ye Soru önergesinin verilmesini talep etmiştir.Engelsiz Türkiye İçin Engellilerinde Belediye Meclislerinde olması gerektiğinin önemini vurgulayan Boztaş Milliyetçi Hareketten Engellilerin önünü açacak girişimler beklediklerini ifade etti .Konuk heyet bu konuların yakın takipçisi olacaklarını açıkladı…

2 Kasım 2013 Tarihinde Etimesgut Belediyesi, Gökkuşağı Eğitim Kurumları ve TEDAY Derneği işbirliği ile organize edilen Korkut Ata Kongre Merkezinde Tolga Kaya 5+1 ve Hüseyin Kağıt Konserine TEDAY Derneği üyeleri ve aileleri ile iştirak edilerek eğlenceli bir gün geçirilmiştir.

1 kasım 2013 Tarihinde 91.8 Hedef Radyo Proğram yapımcısı Süreyya Açıkgözün canlı yayın konuğu olan Engelliler Meclisi ve Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar Boztaş seçim 2014 TBMM , Belediye Meclislerinde Engellilerin de görev alabilmeleri hususunda kapsamlı bir proğram gerçekleştirmiştir.

28 Ekim 2013 Tarihinde Engelliler deniz ile buluşuyor adlı proje uygulaması Alanya tatil organizasyonunda tanışan Reha Köprülü ve Ayşe Duyar isimli üyelerimizin nikah ve düğünleri derneğimizde yapılmıştır. Nikahı Etimesgut Belediye Başkanı SN Enver DEMİREL tarafından kıyılan nikah töreni ve düğüne çok sayıda engelli ve ailelerinden de katılım sağlandı.Çiftlerimizin nikah şahitliğini yapan Türk Kızılayı Müdürleri ve Başkanımız İlimdar Boztaş nikah cüzdanını genç çiftimize teslim etti. TEDAY derneği olarak büyük ailemizin evlenen çiftlerine ömür boyu mutluluklar diliyoruz…

26 Ekim 2013 Tarihinde bir grup üyemiz ile Elvankent Tuğra Parkı çay bahçesine geçilerek üyelerimiz ikramlarımız ile ağırlanmıştır.

 

 

 

 

 

26 Ekim 2013 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi 11. Olağan Genel Kuruluna grubumuz ile iştirak edilmiş gündem maddeleri tarafımızca izlenerek oylamalara katılım sağlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

30 Eylül 2013 Tarihinde derneğimizin ortağı olduğu AB projesi kapsamında engelliler meclisi ve TEDAY üyelerinden oluşan 8 kişilik heyet kurulmuş olup projenin sürdürülebilirliği çerçevesinde Macaristan, Budapeşte ve Miskolc şehirlerine ziyaret gerçekleştirilmiştir. Organizasyonda  Fransa,Macaristan,Polonya,Almaya ve Türkiye heyetleri Macaristan’da buluşarak çeşitli etkinlikler.Gerçekleştirilmiştir.

29 Eylül 2013 Tarinde Engelliler Meclisi ve TEDAY üyelerinden oluşan grubumuzla Etimesgut Belediyesinin tahsis ettiği asansörlü engelli servis aracı ile İstanbul’un önemli tarihi yerleri  gezilmiş beraberinde Sultan Ahmet cami ziyaret edilmiştir.

28 Eylül 2013 Tarihinde Göktürk Aile Yaşam Merkezi,Emekli konağı ve Kreş, gündüz bakım evinin açılışına, Engelliler Meclisi ve Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ ve Yönetim Kurulu ile birlikte iştirak edilmiştir.

 

 

25 Eylül 2013 Tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn Cumali ATİLLA derneğimizi ziyaret etmiştir.Devamında Etimesgut ilçesinde bulunan okullarda engelli öğrencilerin ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.Okul ziyaretlerinde okulların ulaşılabilirlik ve fiziki çevre hususunda Kaymakam Bey ve Başkanımız İlimdar BOZTAŞ yerinde incelemeler yaparak,eksikleri tespit etmiştir.Bir önceki incelemelerde tespit edilen eksikliklerin giderildiği yerinde görülmüştür.İlçe Kaymakamımız Sayın Cumali ATİLLA ya bu hassasiyetinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

6-15 Eylül 2013 Tarihleri arasında  Etimesgut Belediyesi 10.Anadolu günleri Kültür ve Sanat Festivallerinde Engelliler meclisi ve TEDAY’ın   10 günlük etkinlikleri.
Etimesgut  belediyesinden  aldığımız festival standında.engelli ve ailelerimizin ağırlanması ücretsiz ikramlar sunulması,ailelerimizin  birbiri ile kaynaşması dernek faaliyetlerinin tanıtımı anlatımı ve slayt sunumları her akşam belediye tarafından getirilen birbirinden ünlü sanatçıların konserlerine iştirakları gibi organizasyonlar yapılmıştır.Final günü ünlü sanatçı Hadise konserinde Engelliler meclisi ve  derneğimizin Başkanı İlimdar BOZTAŞ konsere katılım yapan halka hitaben dernek coşkulu konuşması ile dernek faaliyetlerini anlatmıştır,Belediye Başkanına plaket eşine çiçek takdim edilmiştir.Belediye başkanı tarafından derneğimize plaket verilmiştir.Festival etkinliklerinde  Etimesgut Belediyesinin tahsis ettiği asansörlü servis aracı ile akülü ve tekerlekli sandalye kullanan üyelerimiz evlerinden alınarak festival etkinliklerine katılımları sağlanmıştır..

1-5 Eylül 2013 7.Grup Alanya *****Ganita Otelden etkinliklerimiz.
Etimesgut Belediyesinin desteklediği engelliler denizle buluşuyor adlı projemizin 7.grubu 102 kişinin katılımı ile Alanya Ganita otelde gerçekleştirilmiştir.5 gün süren organizasyon da engellilerimiz,yanında bir refakatçısı ile açık büfeli otelin tüm olanaklarından ücretsiz faydalandırılmıştır.

İlgili fotoğraflar http://www.teday.org/2013-eylul-alanya-ganita-otel-fotograf-galerisi/

 

15 Ağustos 2013 Tarihi itibariyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından engelli öğrencilerimize yönelik gönderilen okul; kırtasiye-çanta, kaban ve bot malzemeleri ihtiyaç sahibi bireylere büyük hassasiyetle teslimleri gerçekleştirilmiştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK ve Ekibine TEDAY Ailesi olarak şükranlarımızı sunarız.

 

26 Temmuz 2013 Tarihinde Etimesgut Belediyesi , Engelliler Meclisi ve TEDAY derneğimiz iş birliği ile düzenlenen  iftar yemeği, TEDAY ın hizmet merkezi olan Yunus Emre sevgi parkı içerisinde yapılmıştır.

1500 Engelli ve Ailesinin katıldığı iftar yemeğinde  TEDAY ın görme engelli  kursiyerleri bir birinden güzel ilahileri seslendirerek brail alfabe ile de Kuran-ı Kerim okunmuştur. Etkinliğe engellilerin yoğun ilgisi görüldü.

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri,STK’lar, Bürokratlar ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcileri Zırhlı birlikler birinci alay komutanı ve Etimesgut Müftüsü  de katılım sağlamıştır.

Etkinlikte konuşma yapan TEDAY’ın Başkanı İlimdar BOZTAŞ bu güzellikleri camiamıza sunan Belediye Başkanı Sayın Enver DEMİREL e teşekkür ederek , katılımcıları selamladı.DEMİREL in TEDAY kuran kursu öğrencilerine gönderdiği hediyelerinde takdimleri yapıldı.

13 Temmuz 2013 Tarihinde Derneğimizin bütçesi ve hayırsever iş adamlarımızın katkılarıyla temin edilen 400 adet ramazan paketleri ihtiyaç sahibi mağdur engelli üyelerimize teslimleri yapılmıştır.

12  Temmuz 2013 Tarihinde Etimesgut Belediyesinin düzenlediği ramazan etkinlikleri kapsamında Elvan Atakent tesisleri önünde kurulan mahalle iftar yemeğine yönetim kurulumuz ile birlikte iştirak edilmiştir.

10 Temmuz 2013 Tarihinde  Derneğimizin sınıfında görme engelli çocuklarımıza düzenlediğimiz Braille alfabe ile Kur’an kursu çalışmalarımız her hafta salı ve çarşamba günleri saat:14.00 ile 16.00 arasında uygulanmaktadır.Kurs sonrası çocuklarımızla birlikte TEDAY kapalı halısahada görme engellilerin kullandığı zilli top ile spor aktiviteleri beraberinde sürmektedir.

30 Haziran 2013 Tarihinde Etimesgut Belediyesinin düzenlediği toplu sünnet şölenine Başkanımız İlimdar BOZTAŞ ve yönetim kurulumuz ile katılım sağlanmıştır.

20 Haziran 2013 Tarihinde Turgut Reis Yasmin otelde Engelliler Denizle Buluşuyor adlı organizasyona iştirak eden 138 kişilik gruptan 15 kişilik temsilci ile Etimesgut Belediye Başkanı SN Enver DEMİREL makamında ziyaret edilmiş desteklerinden dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirilerek çiçek taktimi yapılmıştır.

 

19 Haziran 2013 Tarihinde derneğimizin yönetim kurulu toplanarak Avrupa birliği Gruntwiğ projesi Maceristan hareketliliği konularını görüşmüş katılımcı tespitleri yapılarak Macaristan’da yapılacak olan etkinlikler değerlendirilmiştir.

18 Haziran 2013 Tarihinde Derneğimizin sınıfında görme engelli çocuklarımıza düzenlediğimiz Braille alfabe ile Kur’an kursu çalışmalarımız her hafta salı ve çarşamba günleri saat:14.00 ile 16.00 arasında uygulanmaktadır.

18 Haziran 2013 Tarihinde Etimesgut’ta kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘Ecem Engelliler Bakım Merkezi’ Derneğimiz Başkanı İlimdar BOZTAŞ, Yönetimi ve beraberinde Etimesgut Halk Eğitimi Müdürü Kadir TİRYAKİ ile birlikte ziyaret edilmiş yetkililerden kurum ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler edinilmiştir.

 

1-5 Haziran 2013 6.Grup Bodrum Turgut Reis *****Yasmin Otelden etkinliklerimiz.
Etimesgut Belediyesinin desteklediği Engelliler Denizle buluşuyor adlı projemizin 6.grubu 138 kinin katılımı ile Bodrum Turgut Reis ***** Yasmin Otelde gerçekleştirilmiştir.5 gün süren organizasyon da engellilerimiz,yanında bir refakatçısı ile açık büfeli otelin tüm olanaklarından ücretsiz faydalandırılmıştır.

 

 

 

22 Mayıs 2013 Tarihinde Aile rehberlik-eğitim seminerlerinin 4.sü TEDAY Derneği konferans salonunda Engelli Ailelerinin katılımlarıyla yapılmıştır.

DSCF0334 DSCF0379

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEDAY Derneğimizin bulunduğu Yunus Emre Sevgi Parkı içerisindeki TEDAY’ın işletme iktisadisi olan engelsiz çay bahçemizde gün boyu Engelliler Meclisi ve TEDAY üyeleri engelli ailelerimiz ücretsiz ağırlanmaktadır. dernek görevlileri tarafından ağırlanmaktadır.

19 Mayıs 2013 Tarihinde Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırılan Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi açılışına Engelliler Meclisi Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ ve yönetim kurulu iştirak etmiştir.Açılışa katılan Etimesgut Belediye Başkanı Sn Enver DEMİREL ve MHP Genel Başkanı Sn Dr.Devlet BAHÇELİ’ye Engellilerin sorunlarını anlatan anlatan Başkanımız İlimdar BOZTAŞ açılış sonrası Türk Beyleri Kent Meydanı’nda Ahmet ŞAFAK ve Zara konserine iştirak edimiştir.

DSCF0358

DSCF0354

 

 

 

 

 

 

 

 

16 Mayıs 2013 Tarihinde Engelliler Meclisi ve TEDAY derneğimizin tanıtım programı TRT Televizyonunda  Başkanımız  İlimdar BOZTAŞ ve üyelerimizden Melike KARABULUT ve Şeyma ERGÜL ile birlikte canlı yayın konuğu olmuş engelliler meclisi ve derneğimizin tüm etkinlikleri anlatılmış  slayt olarak da ekranlarda kamuoyuna sunulmuştur.


ilimdar boztaş engelliler derneği genel başkanı… ile dm_50f81e2e060fa

14 Mayıs 2013 Tarihinde Eryaman engelliler uygulama okulunda düzenlenen etkinliğe Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneğimiz genel başkanı İlimdar BOZTAŞ  yönetim kurulu ile birlikte iştirak etmiştir.Etimesgut Kaymakamı SN Cumali ATİLLA Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı SN Cemal SATILMIŞ ile birlikte okul gezilerek yetkililerden bilgi alınmıştır.

14 mayıs 2013 engelliler haftası eryaman uygulama okul etkinliği 025 14 mayıs 2013 engelliler haftası eryaman uygulama okul etkinliği 030 14 mayıs 2013 engelliler haftası eryaman uygulama okul etkinliği 03214 mayıs 2013 engelliler haftası eryaman uygulama okul etkinliği 012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 Mayıs 2013 Tarihinde Etimesgut Kaymakamı Sn Cumali ATİLLA derneğimizi ziyaret etmiş, dernek başkanımız İlimdar BOZTAŞ ve  üyelerle birlikte çeşitli istişareler yapılmıştır.

 

14 mayıs 2013 engelliler haftası kaymakam bey ve sgk dan ziyaret 007

 

 

 

 

 

 

 

 

14 Mayıs 2013 Tarihinde Etimesgut SGK müdürü Sn Mahmut GÜN ve heyeti Engelliler Meclisi ve  TEDAY derneğimizi ziyaret etmiş engelliler hususunda görüş alış verişlerinde bulunulmuştur.

14 mayıs 2013 engelliler haftası kaymakam bey ve sgk dan ziyaret 009

 

 

 

 

 

 

 

 

11 Mayıs 2013 Tarihinde Türkiye  Engelliler haftası ve Anneler günü etkinliğimiz Etimesgut Belediyesi,Kent konseyi Engelliler Meclisi ve derneğimiz iş birliği ile TEDAY DA yapılmıştır. Birbirinden güzel gösterilerin sunulduğu etkinliğe Etimesgut Belediye Başkanı Sn Enver DEMİREL ve yardımcıları ,Etimesgut Jandarma komutanı üst teğmen  Sn Onur İNCE ,MHP Etimesgut ilçe başkanı Sn Ali METİN ve yönetim kurulu,CHP Etimesgut ilçe başkanı Sn Mehmet YULA ve Yönetim kurulu ,Belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katılmıştır.

11mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 08911mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 11311mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 122 11mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 06111mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 12411mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 19511mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 23511mayıs 2013engelliler haftası annele günü etkinliği 144

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 Mayıs 2013 Tarihinde 11 inci HV. ULŞ. ANA ÜS KOMUTANLIĞINA  götürülen Engelliler ve TEDAY üyesi 20 engelli asker adayımız ,havacı asker kıyafetlerini giyerek askeri teçhizatları yerinde görmüşler, devamında ise yapılan yemin töreniyle de terhis belgelerini almışlardır.

Fotoğraf3490

Fotoğraf3498Fotoğraf3455

Fotoğraf3452 Fotoğraf3451

Fotoğraf3458Fotoğraf3476 Fotoğraf3477

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Mayıs 2013 Tarihinde engelli ve ailelerine yönelik aile danışmanlığı seminerleri
Hacettepe Üniversitesinden 5 kişilik psikologun sunduğu seminere Engelliler Meclisi ve TEDAY derneğimiz üyeleri, aileleriyle birlikte katılım sağlanmıştır.

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

28 Nisan 2013 Tarihinde Dünya sirk ve akrobasi gurubunun düzenlediği organizasyonda binlerce Etimesgutlu adeta büyülendi birbirinden güzel gösterileri Engelliler Meclisive  TEDAY ın kayıtlı binlerce engelli üyesi de ücretsiz izledi.

İki gün süren organizasyonda Sihirbazlar,akrobasi,cambazlar,lastik kızlar,dans ve çeşitli hayvanlarında yaptığı gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

28Nisan2013 uluslar arası sirk gösteri  resimleri 047

28Nisan2013 uluslar arası sirk gösteri  resimleri 113 28Nisan2013 uluslar arası sirk gösteri  resimleri 033 28Nisan2013 uluslar arası sirk gösteri  resimleri 097

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Nisan 2013 Tarihinde Kainatın Efendisi sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifi olan ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinliğimiz gerçekleştirilmiştir.Programda Engelliler meclisi ve TEDAY Derneği kursiyerlerinden oluşan engelli çocukların İlahileri,Kur’an-i Kerim okunması Kutlu Doğum Haftasına İlişkin sohbet ve engelli sanatçılarımızın birbirinden güzel İlahi sunumları yapılmıştır.

20 Nisan 2013 Tarihinde Engelsiz Çaybahçesi Hizmete Girmiştir

Derneğimizin hizmet alanı olan Yunus Emre Sevgi Parkı içerisinde derneğimizin işletme iktisadisi kapsamında engelsiz çay bahçesi kurulmuştur.Engelli ve aileleri için çayve kahve gibi ihtiyaçları ücretsiz olarak sunulmaktadır.

16 Nisan 2013 Tarihinde TEDAY Kur’an kursu öğrencilerinden oluşan engelli grubumuz ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sn Melih GÖKÇEK’in gönderdiği binlerce çiçeği belediye işçileriyle beraber derneğin hizmet alanı olan Yunus Emre Sevgi Parkı içine dikilmiştir.

10 Nisan 2013 tarihinde engelliler meclisi ve TEDAY derneği üyelerinde oluşan  görme engelli çocuklara görme engelli öğretmenimiz tarafından Braille alfabe ile Kur’anı Kerim kursları verilmektedir.rutin olarak verilmektedir.

21 Mart 2013 Tarihinde Güneş evler İlk öğretim okulunda 3.sınıf kaynaştırma eğitimi gören görme engelli Ülküm ece AYBAR derslerinde göstermiş olduğu üstün perfonmas SBS deneme sınavlarında Etimesgut birinciliği,  Ankara  birinciliği ve Türkiye birinciliğini almıştır. Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Sn Alaattin SONAT ve Engelliler meclisi, Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ başarılı öğrencimizi okulunda ziyaret etmişlerdir.

1

2

ALMANYA,FRANSA,MACARİSTAN VE POLONYA HEYETLERİ ETİMESGUTTA

TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma derneği AB projesi kapsamında Avrupalı heyeti Etimesgut’ta ağırladı.

Engellilere yönelik çeşitli etkinliklerle misafirlerini ağırlayan İlimdar BOZTAŞ; yaptığı açıklamada bu proje Etimesgut’ta yaşayan engelli kardeşlerimizin ufkunu açacaktır, AB projesi kapsamında çalışmalarımız başladı ; yabancı heyetlere Türkiye, Ankara ve Etimesgut’ umuzu anlatıyoruz ; çeşitli etkinliklerle çalışmalarımızı paylaşıyor ve yabancı ülkelerdeki engelli kardeşlerimizin yaşam biçimlerini kıyaslama imkanı buluyoruz.

Heyet 5 gün boyunca Etimesgut’ta çalışmalarımıza katılacak ,çoğunluğu eğitmenlerden oluşan dernek ve vakıf başkanları ile fikir alış verişlerinde bulunulmuştur. Proje kapsamında Etimesgut Kent Konseyi konferans salonunda açılış yaptık .İlçemizi ve engellilerimizin yaşam standartlarını  paylaştık ,bilgi alış verişlerinde bulunduk , çeşitli tiyatro gösterileri sunduk , Anıtkabire götürdük , Ankara’mızın kalesini gezdirdik diyen ; BOZTAŞ

2 inci gün Etimesgut Belediyesi Sadık Buğra Kültür Merkezinde Etimesgutlu engelliler ve yabancı heyeti buluşturduk ,birlikte ebru sanatı uygulaması yapılarak , canlı ney sanatı da uygulandı . Tüm katılımcı heyetlere TEDAY’ın sertifikalarını takdim ettik , devamında Optimum AVM’yi gezdirerek ilçemizi tanıttık.

TEDAY derneğimizin bulunduğu Yunus Emre Sevgi Parkı, Dernek ve Spor sahası ve park içerisindeki kılavuz yolları incelediler , büyük şaşkınlıkla karşılanan TEDAY derneğinin etkinlikleri de hayranlıkla izlendi. Yunus Emre Sevgi Parkında çay ve kahve ikramları ile ağırlanan heyet devamında Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisinde toplanarak istişare toplantısı yaptık. 2013 ve 2014 yıllarında ortak uygulama kararları aldık.

Projenin 3ncü günü Etimesgutlu engelliler ve yabancı heyetle Beypazarı na geçilerek Beypazarı n tarihi güzelliklerini beraber inceledik; şehir gezisi, Hıdırlık tepe, Alattin cami, çarşıları, beykonağında konuk heyet ve üyelerimize ikramlar , alışveriş ve öğlen yemeğiyle birlikte yabancı heyete ayaş içmecelerinde kaplıcaları gezdirdik .Tüm masrafların  Avrupa Birliği Bakanlığınca karşılandığını belirten BOZTAŞ; 5nci günde ise heyete Çorumda tarihi yerleri gezdirdiklerini söyledi .

Konuk  heyetin arasında engellilerinde bulunduğunu belirten BOZTAŞ ; Etimesgut Belediye başkanı Enver DEMİREL  çalışmalarımızın tamamına  destek vererek  sunduğu , asansörlü servis aracı ile de büyük kolaylık sağladı . BOZTAŞ; yabancı heyet çalışmalarımızı büyük hayranlıkla izledi, memnuniyetlerini  dile getirdiler. Bu memnuniyet bizleri onurlandırdı,bizim için Etimesgut’umuzun Avrupa da da anılacak olması çok gurur verici dedi.

 

DSCF9263 DSCF9168 DSCF9154 DSCF9149DSCF9199DSCF9206DSCF9215DSCF9218 DSCF9223
DSCF9233

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 Mart 2013 tarihinde engelliler meclisi ve TEDAY derneği üyelerinde oluşan  görme engelli çocuklara görme engelli öğretmenimiz tarafından Braille alfabe ile Kur’anı Kerim kursları verilmektedir.rutin olarak verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

3 MART 2013 tarihinde TEDAY Derneğimizde görme engelliler ve onların refakatçılarından oluşan annelerimize İslam’i konular hakkında bilgi verilmiştir. Braille alfabe ile kurslarımız devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

1Mart 2013 Tarihinde Engelliler meclisi ve TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği üyelerine etiSEM eğitmenleri tarafından  EMSS 2013 1.tercihleri bilinçli ve doğru bir şekilde tercih yapmaları sağlandı..Engellilere verilen kurs ve tercihler neticesinde 125 engelli üyemiz devlet memurluğuna atanmıştır.

 

 

 

 

 

 

27  Şubat 2013 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Konferans Salonunda Engelliler Meclisi ve TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma  Derneği iş birliği ile EMSS 2013-1.tercihleri için üyelerimize tercihler hakkında bilgilendirme semineri düzenlenmiştir

 

 

 

 

 

 

24 Şubat 2013 tarihinde TEDAY Derneğimizde görme engelliler ve onların refakatçılarından oluşan annelerimize İslam’i konular hakkında Braille alfabe ile kurs verilmiştir.

23 Şubat 2013 tarihinde 10. Olağan Genel kurul Etimesgut Kent Konseyinde yapılmış,engelliler meclisinin de aldığı tavsiye kararları oylanarak Belediye Meclisine gönderilmiştir.Genel kurul oylamalarına Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ’da katılmıştır.

 

 

 

22 Şubat 2013 tarihinde Etimesgut Belediye’si tarafından düzenlenen engellilerin tiyatro gösterisi Kent Konseyi Konferans Salonu’nda yapılmış olup derneğimiz Genel başkanı  Sn İlimdar BOZTAŞ’da iştirak ederek Etimesgut Belediye Başkanı Sn Enver DEMİREL ile birlikte sahne alan engelli gençlere sertifikalarını vermişlerdir.

 

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————

 

17 Şubat 2013 tarihinde Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneğimizde görme engelliler ve onların refakatçılarından oluşan annelerimize İslam’i konular hakkında Braille alfabe ile kurslar başlatılmıştır.

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————

 


14 Şubat 2013 tarihinde Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ Hedef Radyo’nun canlı yayın konuğu olmuş,engelli konularına ilişkin sorunları gündeme  taşımıştır.

14 Şubat 2013 tarihinde TRT televizyonu haber canlı yayın konuğu olan Engelliler Meclisi ve Derneğimiz Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ Adıyaman Milletvekili Sn Murtaza YETİŞ ile birlikte engellilerin istihtamlarına ilişkin konuları ele alarak aksaklıkların giderilmesi hususunda girişimler yapılmıştır.

—————————————————————————————————————————————————————————

 

18 Ocak 2013 tarihinde

TEDAY derneğimizin zihinsel engellilerden oluşan futbol takımıyla,Yürüteç Özel Eğitim Kurumunun zihinsel engelliler futbol takımı TEDAY kapalı halı sahada dostluk maçı yapmıştır.

—————————————————————————————————————————————————————————

18 Ocak 2013 Tarihinde Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY derneği olarak ağır geçen kış koşullarında, evlerinden çıkamayan   bir grup engellimiz evlerinden alınarak bir balık restaurantında buluşturulmuş,  bu gruptan bir çok kişi Etimesgut Belediyesinin asansörlü servis aracı ile evlerinden büyük bir itinayla alınarak, şömine başında akşam yemeği ile doyumsuz hoş sohbetlerle kaynaşma sağlanmıştır.

—————————————————————————————————————————————————————————

 

Derneğimiz üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımımız antrenmanlarına devam ediyor. 23 O
cak 2013 Tarihinde  Şehit Adil Erdoğan İlköğretim okulu öğretmenleri  ile dostluk maçı yapılmış öğretmenler  ile işitme engelli üyelerimiz arasında kaynaşma sağlanmıştır.Katılımcı öğretmenlerimize  teşekkür ediyoruz.
—————————————————————————————————————————————————————————

 

24 Ocak 2013 tarihinde Akparti Etimesgut İlçe Kadın Komisyon Başkanı ve Yönetim Kurulundan oluşan bir heyet derneğimize ziyarette bulunmuş, Genel Başkanımız Sn İlimdar BOZTAŞ ve üyelerle sohbet gerçekleştirilmiştir.Ziyarette engellilerin sorunları tartışılarak Etimesgut caddelerinde türkce konuşan trafik sinyalizasyonları ,rampa ve görme engelliler için hissedile bilir kılavuz yol taşlarının ivedilikle yaptırılması istenilmiştir.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)