TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2014 YILI ETKİNLİKLERİMİZ

Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2014 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 1.223 kez okunmuş.

29 Aralık 2014 tarihinde SERÇEV’in 13. Yıl Kutlamalarına Yönetim Kurulumuz ile iştirak ettik.

 

22 Aralık 2014 tarihinde Devlet Personel Başkanı Sn. Mehmet Ali KUMBUZOĞLU’nu makamında ziyaret ettik. E-KPSS atamaları hakkında Teday Derneği Yönetim Kurulu ile birlikte istişareler yaptık. E-KPSS ile yerleşen engelli arkadaşlarımız adına Sn. KUMBUZOĞLU’na hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, plaket takdiminde bulunduk.

 

20 Aralık 2014 tarihinde F-16 Solo Türk maket uçak kursumuz Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisinde başlamıştır.

 

16 Aralık 2014 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümü öğrencileri derneğimizi ziyaretteler. Ergoterapi ile ilgili araştırmalar ve incelemeler yaparak fikir alışverişinde bulunuyoruz.

 

 

13 Aralık 2014 tarihinde Etimesgut Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ,Kent Konseyi Engelliler Meclisi, TEDAY Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği ve Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi ile iş birliği yapılarak Engelli ailelerimiz için düzenlenen “Hayata İlk Adım” İlk Yardım seminerinde, yaralanmalar, yanıklar, bayılmalar, trafik kazaları gibi hayati tehlikeleri olan vakalardan en az zararla atlatmanın yollarını öğreniyoruz. Seminer sonrası katılımcılara Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMİREL in hazırlattığı sertifikalar verilerek ilk yardım setleri hediye edildi.

 

 

12 Aralık 2014 tarihinde Dernek yönetiminden arkadaşlarımızla Etimesgut Kaymakamı Sn. Cumali ATİLLA Beyi makamında ziyaretteyiz.

 

 

12 Aralık 2014 tarihinde Alya Akademi ve Küçük Kent kreşlerinin minik öğrencileri derneğimizi ziyarete geldiler. Çocuklara erişilebilirlik ile slayt gösterileri izletildi. En son derneğimizin bulunduğu Yunus Emre Sevgi Parkımızı gezdirerek ziyaretleri sonlandırıldı.

 

 

 

8 Aralık 2014 tarihinde  4 ‘üncü Ana Jet Üs Komutanlığı 141. Filo Komutanlığı’ nda Solo Türk savaş uçağıyla 1200 km hızla, Yüzbaşı Erhan GÜNAY’ın muhteşem gösterilerini izledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

 

05 Aralık 2014 Tarihinde Etimesgut Şeker iş Sendikasının 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile engelli personelleri için düzenlediği toplantıdayız.Başkanımız sayın İlimdar BOZTAŞ personellere Ulaşım,Fiziki çevre,İstihdam ve TEDAY Derneği hakkında genel bilgiler veriyor.Şeker iş sendikası başkanlığına bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

3 Aralık 2014 tarihinde Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY iş birliği ile düzenlenen yemekli etkinlikte engellilerin yaşam koşulları, istihdam, erişilebilirlikleri, fiziki çevre düzenlemeleri ve fırsat eşitlikleri konuşuldu. Programa çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, Etimesgut Belediye başkanı ve 37 kişilik Belediye Meclis Üyeleri Belediye Başkan Yardımcıları, Etimesgut’ un 33 Mahalle Muhtarı eksiksiz iştirak etti. TEDAY derneği salonunda verilen akşam yemeğine Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi SALTOĞLU, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği Genel Başkanı Yıldıray ÇINAR’ da iştirak etti.

Siyaset bürokrat, STK, yerel yönetimler ve basının bir araya getirildiği etkinlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tarihçesi okunarak engelsiz yarınlar için birlik çağrısı yapıldı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL yaptığı konuşmasında “engelliler yaşam merkezinin alt yapı çalışmalarının bittiğini yakın tarihte önemli bir projeyi hayata geçireceği müjdesini vererek engelli vatandaşlarımıza yönelik yaptığı çalışmaların artarak devam edeceğini” belirtti. TEDAY Genel Başkanı İlimdar BOZTAŞ yaptığı konuşmasında”erişilebilirlik, fiziki çevre düzenlemeleri, eğitim, istihdam ve fırsat eşitliği sağlayalım diyerek 5378 sayılı engelliler kanununu inceleyelim, tanıyalım ve bu kanunu verimli hale getirerek çalıştıralım” dedi.

İlimdar BOZTAŞ; “hayatı kolaylaştırmak sizlerin, bizlerin elindedir” diye sürdüğü konuşmasında, “Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY’ın ilçede yaşayan engelli ve ailelerine yönelik yaptığı çok sayıdaki çalışmaları” anlattı.

 

3 Aralık 2014 tarihinde Ülkü ocakları genel başkanı sayın Olcay KILAVUZ heyeti ile birlikte Dünya Engelliler Günü dolayısı ile derneğimizi ziyarete geldiler.Engelsiz yarınlar için engelli vatandaşlarımızın mutlu olabilmeleri için daima ülkü ocakları olarak üzerimize düşen göreve hazırız, diyen KILAVUZ dernekte bulunan üyelerimize de çiçek takdiminde bulundu.TEDAY derneği olarak ülkü ocakları genel başkanı sayın Olcay KILAVUZ ve heyetine hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

 

3 Aralık 2014 tarihinde  Türkiye Kızılay Derneği Etimesgut Şube Başkanlığı ,Kadın Kolları ve Gençlik Kollarından oluşan gönül elçileri Dünya Engelliler Günü nedeniyle derneğimizi ziyaret ettiler.TEDAY derneği olarak şube başkanı Sayın Eyüp URAL ve gönül elçilerine hassasiyetlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

 

2 Aralık 2014 tarihinde MHP Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ bugün ki grup toplantısında engellilerin fırsat eşitliği,pozitif ayrımcılığı,erişilebilirlik,fiziki çevre düzenlemelerinde karşılaşılan sorunlara ve eksikliklere değinerek her alanda engelli vatandaşlarımıza öncelik sunulması, engellilerin önlerinde ki engellerin kaldırılarak fırsatlar sunulması gerektiğinin altını çizmiştir.Sayın Genel Başkanımıza hassasiyetlerinden ötürü Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY- Yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyor ve çiçek takdimi yapıyoruz.

 

 

 

2 Kasım 2014  Braille alfabesiyle görme engelli çocuklarımızın KUR’AN-I KERİM Kursu devam ediyor.

 

 

1 Ekim 2014 Tarihi itibariyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından engelli öğrencilerimize yönelik gönderilen okul; kırtasiye-çanta, kaban ve bot malzemeleri ihtiyaç sahibi bireylere büyük hassasiyetle teslimleri gerçekleştirilmiştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ekibine TEDAY Ailesi olarak şükranlarımızı sunarız.

 

7 Eylül 2014 tarihinde Etimesgut 11. Uluslararası Anadolu Günleri Festivalinde ünlü sanatçılarımızdan Demet AKALIN konserinde üyelerimizle birlikteyiz.

 

 

29 Ağustos 2014 tarihinde Teday’ ın üyelerinde Arzu ŞİMŞEK’in doğum gününü kutluyoruz.

 

 

25 Temmuz 2014 Tarihinde Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY), Engelli Hakları ve Erişebilirlik İzleme Denetleme Derneği (EHED), Engelliler Konfederasyonu, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu gibi çeşitli engelli dernek ve konfederasyon üyeleri, Atatürk Bulvarı’ndaki İsrail Büyük elçiliği konutu önünde, İsrail ‘in  “Filistin üzerinde ki zulmüne karşı protestolar yapıldı.

 

21 Temmuz 2014 Tarihinde ETİAD Etimesgut İş Adamları Derneğinin düzenlediği iftar programında belediye başkanımız yardımcıları, belediye meclis üyelerimiz ve TEDAY yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile birlikteyiz iftar sonrası iş adamlarımız ve meclis üyelerimiz ile istişarelerde bulunduk.. Eryaman Ziya Gökalp Sosyal Tesisleri‘de.

21 Temmuz 2014 Tarihinde Kanal B Televizyonu Gündemin İçinden Programı Canlı yayında Ekpss atamaları ve Etimesgut Belediyesinin engellilere yönelik faaliyetlerini anlatıyoruz.Açıklanan 3138 kadronun yeterli olmadığını,öğretmen adaylarımızın atama beklediği ve ilk öğretim mezunları için kuralara kadro dahil edilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz.

20 Temmuz 2014 Tarihinde  Etimesgut Belediyesi,Kent konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Derneğimiz iş birliği ile düzenlediğimiz 600 kişilik iftar yemeğinde,engellilerimiz ile buluştuk.Görme engelli minik yüreklerimizden oluşan KUR’AN-I KERİM kursu öğrencilerimizin braille alfabe ile okudukları KUR’AN-I KERİM ve İlahileri dinliyoruz.Etimesgut Belediye Başkanımız Enver DEMİREL’in hazırladığı 30 adet akülü ve tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi engellilerimize dağıtıyoruz. belediye başkanımız Enver DEMİREL in getirdiği 200 adet oyuncakları engelli çocuklara dağıtıyoruz. Programda Belediye Başkanımız Enver DEMİREL katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında herkesin ramazanını kutlayarak yalnız olmadıklarını ifade ediyor. TEDAY başkanımız İlimdar BOZTAŞ’ ta yaptığı konuşmasında EKPSS sınavları ve tercihlerine yönelik bilgiler aktarıyor 5-15 ağustos tarihleri arasında 3138 engellimiz daha memur olacaklar süreci yakınen takip ettik ve ediyoruz ayrıca İsrail’ in vahşetini de kınayan BOZTAŞ katılımcı ailelere gelin İsrail ürünlerine rabet göstermeyerek tepkilerimizi ortaya koyalım şeklinde önerilerde bulunuyor. Programa aile ve sosyal politikalar bakanlığı bakan müşavirlerinden Ayhan METİN Etimesgut AKP ilçe başkanı Hilmi ÖZER MHP ilçe başkanı Mustafa ULUSOY, Etimesgut belediye başkanı Enver DEMİREL ve başkan yardımcılarının tamamı ile birlikte Etimesgut ve büyükşehir belediyelerinin çok sayıda meclis üyeleri STK temsilcileri iştirak ettiler. Engelli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında katılımcıların birbirleri ile kaynaştıkları görülüyor.

— Teday – Engelliler Derneği Yunus Emre Sevgi Parkı‘da.

 

12 Temmuz 2014 Tarihinde Görme engellilerin özgürce oy kullanabilmeleri için hazırlanan cihaz Teday’da görme engelli üyeler tarafından test edildi.Yapılan uygulama neticesinde cihaz görme engellilerin büyük oranda beğenisini kazandı.

 

28 Haziran-28 Temmuz 2014 Tarihleri arasında Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanında Ramazan Programları etkinliğinden kareler.

 

28 Haziran 2014 Tarihinde  İşsiz geliri olmayan engellilerimiz için Ramazan paket dağıtımlarımız.Hızla devam Etmektedir. — Teday – Engelliler Derneği Yunus Emre Sevgi Parkı‘da.

 

25 Haziran 2014 Tarihinde Görme engelli minik yüreklerimiz brail alfabe ile görme engelli öğretmenimiz tarafından haftada üç gün TEDAYda Kuranı Kerim kursu görüyorlar.İki yıldır devam eden kuran kursumuza katılan çocuklarımızın tamamı Kuranı Kerime geçmiştir.

08 Haziran 2014 Tarihinde Bir grup engelli üyelerimiz ve aileleri bugün Teday’da buluşarak,mini bir eğlence etkinliği oluşturdular.çeşitli organizasyonlarda tanışan ailelerimizin dostlukları ve kaynaşmaları sürüyor. — Teday – Engelliler Derneği Yunus Emre Sevgi Parkı‘da.

 

7 Haziran 2014  Tarihinde AB Projeleri Grundtvig Öğrenme Ortaklığı kapsamında Polonya’da düzenlenen etkinlik uygulamalarına TEDAY Derneğimiz mensuplarından 3 kişi ile iştirak edilmiştir.

 

22-28 Mayıs 2014  Tarihinde Etimesgut’ lu engelliler için 10 numara proje

Etimesgut belediyesi olarak sunulan engelli hizmetleri artarak devam ediyor kent konseyi engelliler meclisi ve TEDAY derneği olarak Etimesgut belediye başkanlığının hazırladığı engelliler denizle buluşturuluyor adlı organizasyona iştirak ettiklerini belirten TEDAY‘ ın başkanı ilimdar Boztaş 2010 yılında başlayan bu proje kapsamında 1500 engellimiz denizle buluşturularak 5 yıldızlı otellerde rüya gibi tatil yaptılar. 8. Gurup’ la 120 kişinin Alanya ya götürüldüğünü ifade eden Boztaş katılımcı engelli ve annelerine mükemmel bir rehabilite olanağı sunuldu. “Bu proje tartışmasız 10 numaradır.” diyen Boztaş Etimesgut belediye başkanı Enver Demirel‘ e minnettarlığımızı kelimelerle ifade etmek çok zor dedi otelde ki bir anısını da anlatan Boztaş, Osman isminde engelli bir gencin 2 gündür odasında yattığını ailesinden öğrendim hasta olduğunu söylediler hastaneye götürsek mi şeklinde sorularla karşılaştım ailesi Osman’ ın durumunu göz yaşları içerisinde anlatıyordu Osman’ı yanıma getirmelerini istedim biraz sohbet ettik beraber kahve içtik ve Osman’ da ki rahatsızlığını anladığımda yardımcıma Ankara oyun havaları açtırmasını söyledim herkesi oyuna davet ettik ve oyunlar oynadık. Osman’la halaylar çektik beraber akşam yemeği yedik o andan itibaren bizim iştahsız sürekli yatan kimselerle konuşmayan Osman’ ımızı sahnelerden kimseler indiremedi. Yüzü daima güldü keyfine diyecek bir şey yoktu 120 kişilik katılımcılarımızın tamamı ile guruplar kurarak akşam yemeklerini hep birlikte gerçekleştirdik. Yanımızda bulunan belediye başkan yardımcımız Cemal SATILMIŞ meclis üyelerimizden Ahmet BIYIK ve Cennet ÖZCAN ile koordinasyon oluşturarak katılımcıların tamamı ile yakınen alakadar olundu hey yapılan organizasyonların birtakım sıkıntıları olduğunu ancak belirttiğimiz bu projede 8 gurubun toplamda 1500 kişi ile herhangi bir sorun problemle karşılaşılmadığını ifade etti. Boztaş bu proje Türkiye’ ye örnektir dileğimiz Türkiye’ de tüm belediyelerin bu projeyi başlatmasıdır dedi.

 

17 Mayıs 2014 Tarihinde Etimesgut Belediyesi, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY Derneği işbirliği ile Hacettepe Üniversitesi PDR ( Psikolojik Danışma Ve Rehberlik) Öğrencilerinden oluşan 35 PDR’ci ile 35 Engelli Genç Üyemize refakat ederek Rehabilite amaçlı Göksu parkında piknik organizasyonundayız…

 

12 Mayıs 2014 Tarihinde Ankara İl Jandarma Komutanlığı Engelli Vatandaşlar İçin Temsili Askerlik Uygulaması,Gönüllerin Askerleri Vatan Size Minnettar…

 

10 Mayıs 2014 Tarihide Etimesgut’lu Engellilerimizin Temsili Askerlik Kına Gecelerinde Anaların gözyaşları durmuyor.Etimesgut Belediyesi,Kent Konseyi Engelliler Meclisi,Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY)İş Birliği ile düzenlenen Organizasyonda göz yaşları sel oldu. Duygu dolu programa çok sayıda Engelli ve Ailesi katılarak 10 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası Etkinliği gerçekleştirildi.Programa Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları,Meclis Üyeleri ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy da katıldı Engelli Askerlerin Kınalarını yakan Protokol Konuklarıyla birlikte oyunlar ve halaylar çekildi.

 

 

 

27 Nisan Tarihinde Etimesgut ta EKPSS sınavlarına giren Engelli Memur adaylarımızı, okullarında ziyaretlerindeyiz. Etimesgut bölgesindeki sınav yapılan tüm okullara görevliler yerleştirerek sınava giren arkadaşlarımıza motive amaçlı çikolata ve kolonya ikramları ile birlikte,çıkabilecek olası mağduriyetleri takip ediyoruz.Şu ana kadar her han gibi bir aksaklık görülmemiştir.Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.Sınavlar için okulları büyük hassasiyetle hazırlayan Etimesgut Kaymakamlığı,Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Engellilerimizin ulaşımlarında yardımcı olan Etimesgut Belediye Başkanlığımız,Engelliler Meclisimiz ve TEDAY görevlilerimize teşekkür ediyoruz.

20 Nisan 2014 tarihinde Etimesgut Belediyesi, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Tüm Engelliler ve Aileleri yardımlaşma Derneği TEDAY iş birliği ile KUTLU DOĞUM HAFTASI Etkinliğimizi gerçekleştirdik. Görme engelli çocukların Braille alfabesiyle aldıkları KUR’AN-I KERİM kurslarında öğrendikleri birbirinden güzel ilahileri seslendirerek programa renk kattılar. Semazen gösterilerinin de yer aldığı programa yoğun ilgi oluştu.

 

7 Nisan 2014  Tarihinde AB Projeleri Grundtvig Öğrenme Ortaklığı kapsamında Almanya’da düzenlenen etkinlik uygulamalarına TEDAY Derneğimiz mensuplarından 4 kişi ile iştirak edilmiştir.

 

 

23 Şubat Tarihinde Brail alfabeyle görme engelli minik yüreklerimizin kuran kursu grubu ile kurs sonrası akşam yemeğinde balıkçı restaurantındayız. — Çamlı Bahçe Park Restaurant’ta.

17 Şubat Tarihinde KANAL B TV Gündemin İçinden Programında Engellilerin Sesi TEDAY Genel Başkanı İLİMDAR BOZTAŞ Canlı Yayın Konuğudur

13 Şubat Tarihinde Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirelin hazırladığı 20 adet tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi üyelerimize taktim ediyoruz.

07 Şubat Tarihinde Yüz kişilk TEDAY Üyesi Engelli grup şömine başında Çamlıbahçe Balıkçı Restorantında buluşturuldu..TEDAY’ın düzenlediği organizasyona Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkan Yardımcıları ve MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy katıldı..Program da Engelliler Platformu Genel Başkanı Yıldıray Çınar ve TEDAY Genel Başkanı İlimdar Boztaş genel konuşma yaparak engellilerin sorunlarına su yüzüne taşıdılar..

 

 

01 Şubat 2014 Tarihinde Kış koşullarında evlerinde bunalmış olan 40 kişilik TEDAY üyesi engelli grubumuzu Etimesgut Belediye Başkanımız sn Enver DEMİREL’in tahsis ettiği asansörlü servis aracı ile büyük bir titizlikle evlerinden alarak Ocakbaşı Restorantta akşam yemeğindeyiz — Eryaman’da.

28 Ocak 2014 Tarihinde Görme Engelli Minik yüreklerimiz ve aileleri ile birlikte sohbetteyiz

18 Ocak 2014 Tarihinde Başkentteki Sivaslılar Kültür ve Dayanışma derneğinin düzenlemiş olduğu Başkentte Sivas Gecesi programında Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver Demirel ile birlikteyiz.

05 OCAK 2014 Kırıkkaleliler platformu derneğinin düzenlemiş olduğu Kırıkkaleliler kültür şölenine başkanımız İlimdar Boztaş ve yönetimi,programa iştirak etmiştir.MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn Mevlüt Karakaya, Etimesgut Belediye Başkanı Sn Enver Demirel ve ekibi ile — Etimesgut Korkut Ata’da.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)