TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ENGELLİ ARAÇLARINI YİNE ENGELLİLER ONARIYOR

Eklenme Tarihi : 23 Nisan 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 343 kez okunmuş.

Engelli araçlarının yine engelliler istihdam edilerek Bursa’da onarılabilmesine imkan tanıyan tesis, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı zemininde yer alan tesisi ziyaret etti. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ‘Kenyap’ projesi çerçevesinde başlatılan ve Yardım Gönüllüleri ile Nilüfer Lions Kulübü’nün katkılarıyla geliştirilen tesisin Büyükşehir Belediyesi’nin yer sağlamasıyla hayat bulduğunu belirten Başkan Altepe, engelli araçlarının engelliler tarafından tamir edilecek olmasının Bursa açısından gurur verici olduğunu kaydetti.

Bursa Kent Konseyi’nden çıkan fikrin STK’ların da desteğiyle büyük bir ihtiyacın giderilmesine sebep olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Engellilere hizmet, bir toplumun gelişmişlik seviyesini gösteriyor. Burada yapılan da gelişmişliğimizin bir ispatı. Artık ülke, devlet ve millet olarak belli seviye geldik. Çevrenin, tarihi eserlerin, engellilerin farkına varmaya başladık. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta yer almalarına yönelik faaliyetler de artmış oldu” dedi.

Projenin daha önce Ankara ve İstanbul gibi illere gönderilen akülü ile aküsüz engelli araçlarının Bursa’da onarabilmesine, dolayısıyla engelliler için yeni istihdam alanlarının açılabilmesine imkan tanıdığını vurgulayan Başkan Altepe, “Engelli kardeşlerimizin başlangıç, uygulama ve sürdürülebilirliğinde rol aldığı güzel bir proje. İŞKUR da destek veriyor. Artık burada tüm engelli araçlarının onarımı gerçekleştirilebilecek. Belki büyük kapsamlı değil ama anlamlı bir proje” diye konuştu.

Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı’nın zemin katında faaliyete geçen onarım merkezinin ihtiyaç doğduğu takdirde daha büyük mekanlara taşınabileceğini, bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Başkan Altepe, “Engelliler için ne yapsak azdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, onarım merkezine destek sağlayan Yardım Gönüllüleri Başkanı İpek Özcan ve Nilüfer Lions Kulübü Başkanı Zeynep Diniz Gengörü’ye birer teşekkür plaket takdim etti. Fevzi Çakmak Caddesi’nde yer alan merkezde, akülü ve aküsüz her türlü aracın tamir ve bakımı yapılabiliyor. Merkezde sadece engelliler görev alıyor.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)