TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ENGELLİLER SARAYI’NA BAKAN’DAN TAM NOT

Eklenme Tarihi : 2 Mart 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 320 kez okunmuş.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam ‘engelli-engelsiz yazarlar atölyesi’ programının açılış öncesi Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda incelemelerde bulundu. Bakan İslam, engelliler için yapılan böyle bir kompleksi ilk defa gör

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam ‘engelli-engelsiz yazarlar atölyesi’ programının açılış öncesi Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda incelemelerde bulundu. Bakan İslam, engelliler için yapılan böyle bir kompleksi ilk defa gördüğünü belirterek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı tebrik etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bağcılar Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘engelli-engelsiz yazarlar atölyesi’ açılışına katılan Bakan Doç. Dr. Ayşenur İslam, program öncesi Bağcılar Engelliler Sarayı’nda incelemelerde bulundu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile birlikte, Engelliler Sarayı’nda eğitim verilen birimleri ziyaret eden Bakan İslam, burada verilen hizmetin üst düzey olduğunu belirtti.

ENGELLİLERİN İKİNCİ YUVASI

Başkan Lokman Çağırıcı, Bakan Ayşenur İslam’a Engelliler Sarayı’nda 35 farklı branşta yaklaşık 6 bin kişinin eğitim gördüğünü, spor salonu ve havuzun bulunduğunu söyleyerek, “Yıllarca evlerinden dışarı çıkamayan engelli kardeşlerimize burada yeni bir hayat kurduk. Engelliler Sarayı onların ikinci yuvası” dedi.

BÜTÜN BELEDİYELER ÖRNEK ALMALI

Özellikle marangoz atölyesi, kuaförlük eğitimi, dikiş nakış ve halı-kilim dokuma kurslarında verilen eğitimleri yerinde gören Bakan İslam, Engelliler Sarayı’na hayran kaldığını belirterek, “Buraya gelirken adının niye Engelliler Sarayı konduğunu merak etmiştim. İçeri girdiğimde anladım. Adına yakışan bir yer. Bütün belediyelerimizin örnek alması gereken önemli bir merkez. Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı’ya böyle güzide bir mekanı hizmete açtıkları için gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bakan Ayşenur İslam, resim çalışmalarının yapıldığı atölyeyi ziyaret ettiğinde, burada iki kolu olmayan küçük Muhammed’in ayaklarıyla resim yaptığını görünce, duygusal anlar yaşadı. Muhammed ile kısa bir sohbet eden yapan Bakan Ayşenur İslam, Başkan Çağırıcı’ya dönerek, “Siz yaptığınız bu çalışmayla adeta engelleri kaldırmışsınız. Sergilenen ürünler bunların göstergesi” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, Engelliler Sarayı’nın ziyareti sonunda, kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirip onlara başarılar diledi.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)