TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliye Kimlik Nasıl Çıkartılır?

Eklenme Tarihi : 5 Mart 2011 Kategori : sss, Uzmanlardan Önemli Bilgiler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 9.367 kez okunmuş.

Engellilerin çeşitli hak ve hizmetlerden yararlanmasını sağlamak amacı ile verilen Engelli kimlik kartını edinmek  için dilekçe, engellilik  ölçütü, Sınıflandırması ve engellilere  verilecek  Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğ’e göre alınmış sağlık kurulu raporunun aslı veya onaylı örneği ile yerleşim yerinin bulunduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

 

  hayriye

  Uc yasinda yuzde 50 engelli bi oglum var ona aldigom ozurlu kimlik katina uygulanan indirimlerden neden vasisi olarak faydalanamiyorum

  ferhat

  Benim %40 sürekli raporum var 2009 yılında aldım kimlik kartı almak istesem iptali veya oran düşmesi olabilir mi

  servet özgül

  5.yaşında %97 raporlu oglumu engelliler dernegine üye olmasını istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

  beyhan

  tek böbrek ve yüksek tansiyon hastasıyım gözlerimden de rahatsızım yakını görme problemim var engelli kartı nasıl alabilirim

  beyhan

  tek böbrek ve yüksek tansiyon hastasıyım gözlerimden de rahatsızım yakını görme problemim var engelli kartı nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  yusuf yurtsever

  engelli kartım çıktımı diye sorabilirmiyim

  Furkan

  ben sosyal hizmetler politikalar bakanlığından engelli kimlik kartı aldım istanbulda oturuyorum otobüsde kartı gösteriyorum beni ücretsiz geçirmiyo ne yapmam lazım boşuna mı kartı çıkardım lütfen bana yardım etin

  murat

  Furkan bey öncelikle engelli kimlik karti otobüsler de kullanilmammaktadir oonun için karaköy iette rayli sistemler yerinden engelli r aporunuz 2 adet resimlle basvuru yapabilirsiniz

  Nurullah

  Benim raporum %65 ve süreklidir yazıyor 2003 tarihli özürlü kimlik kartı alabilirmiyim bende sakat ibaresi yazan bir kimlik kartı var ama o pek bazı yerlerde geçerli olmuyor

  Ozlem

  %4 oranında ortopedik engelim var kurul raporumda engelli kartı alabilir yazıyor ancak aile ve Sosyal sorumluluk Bakanlığı kart için %40 ve üzeri istiyor. Engelli kartı alabilir miyim?

  Ali metin

  Başbakanlık özürlüler kimlik kartım var203 te aldım 2016 dageçerlik süresi

  TARIK AYKAÇ

  Engelli raporunu 24,11,1993 tarihinde aldım. Rahatsızlığım Nefrotik Sendrom oranı da % 50. Raporum da sürekli. Ben zamanında engelli kimlik kartı almadım. İş ve işçi bulma kurumundan E grubu sakat kayıt belgesi var. Bana bu raporla aile sosyal politikalar müdürlüğü engelli kimlik kartı vermiyor. Raporun eski yeni şablona göre rapor çıkartacaksın diyorlar. Bana nasıl yardımcı olursunuz. Teşekkürler.

  teday

  raporunuzu yenilemeniz lazım rapor yönetmeliği o yıldan sonra birçok kez değişti.

  anıl

  ben yeni engelli kimlik kartı aldım oran %49 kimliğime bunu işlete bilir miyim yeni kimliklere .

  Şaban

  Selam benim her iki kalçada belvisler sekeli sonuç amaliyat olması gerek protez kalp kapağında kaymavar heyete girsem % kaç oran alırım ,2003te %48almıştım sadece ortapetiden kalpyoktu.şimdiden teşekkürler.

  gül

  yüksek tansiyondan beyin kanaması geçirdim buna bağlı sağ taraftan kısmi felç oldum ayağım aksayarak yürüyor fakat sağ kolumu ve elimi kullanamıyorum şeker insülin hipertansiyon kan sulandırıcı depresyon ilacı 3 tane sabah öğlen akşam olmak üzere 3er epilepsi ilacı kullanıyorum,vs başka ilaçlarımda var ,Beyin rahatsızlığım kronik yüzde 58 raporum var yaklaşık 4 sene oldu alalı ve kolestorol çıktı acaba raporumu yükseltirlermi birde sadece iett kartım kimlik kartım var o bahsettiğiniz Başbakanlık kartından alabilirmiyim ayrıca engelliler derneğine üye olmak istiyorum rica etsem bana yardımcı olurmusunuz,

  Murat

  Ben ozurlu kimlikkartiçıkarmak istiyorum

  gökhan

  merhaba arkadaşlar engelli kartı için heyete girmiştim bugün sonuçları aldım bana %30 verdiler engelli otobüs kartı verirler mi bana şimdiden teşekkür ederim….

  bugrasahin

  engeli 42raporum var

  koray

  engelli kimlik kartı kaybettim nasıl çıkartıra bilirim

  Gürsel çağdavul

  Evimde iki ağır engelli hastam var kendi adım nasıl engelli kimlik kartı alabilirim iletişim 05538691436


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)