TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BODRUM TURGUT REİS YASMİN OTELDEN ETKİNLİKLERİMİZ

Eklenme Tarihi : 22 Haziran 2013 Kategori : Etkinliklerimiz, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 1.427 kez okunmuş.

Etimesgutlu Engelliler Hayatı Dolu Dolu Yaşıyor

PEOPLE WITH DISABILITIES MEET WITH THE SEA 

Etimesgut Belediyesi tarafından sunulan Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından sürdürülen ve  Teday Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğince desteklenen ücretsiz engelliler denizle buluşuyor adlı sosyal proje tüm güzellikleriyle devam ediyor.

Engelliler meclisi başkanı İlimdar BOZTAŞ yaptığı açıklamada engellilerimizle bu senede bodrumdayız,150 kişilik gurubumuza doğanın en güzel olanakları sunulmuş, engellilerimiz deniz  ,kum ve  doğa ile buluşturulmuştur. Evlerinden büyük itina ile alınarak 5 yıldızlı bir otele yerleştirilen gurup otelin tüm imkan ve olanaklarından ücretsiz faydalanılmaktadır.

Etimesgut belediye başkanımız Sn Enver DEMİREL in bizlere sunduğu olağan üstü imkanlar ile Etimesgut lu engellilerimiz çok mutlu oluyor, moral ve motivasyonlarının en üst seviye ye eriştiği sosyal projeler aralıksız devem ediyor,  diyen .BOZTAŞ , Etimesgut belediyesi ile oluşturduğumuz koordinasyon ile 4 yılda 1100 kişi  tatillere  götürüldü ,birbirinden önemli birçok  projeler  netice  buldu ,engelliler hususunda  çok kapsamlı girişimlerimiz var, çalışıyoruz engelli ve aileleri için her şeyin en güzelini arıyoruz dedi.BOZTAŞ:Tatil organizasyonumuza katılan engelli çiftler eşleriyle,engelli çocuklarımız anneleriyle,kendine yetebilen engellilerimizde edindiği arkadaşlarıyla deniz,havuz olanaklarının yanı sıra her gece düzenlenen canlı müzik,animasyon gösterileri gibi etkinliklerden faydalandılar.Çok sayıda yabancı ülkeden gelen turistler ile kaynaşan Etimesgutlu engellilerimiz sunulan bu olanağı en iyi şekilde değerlendirdiler.

PEOPLE WITH DISABILITIES MEET WITH THE SEA 

The social project, ‘People with disabilities meet with the sea’, financed by Etimesgut Municipality  and organized by TEDAY and the disabled people council of the city, is continuing with all of its beauties.

Head of disabled people council and TEDAY, İlimdar BOZTAŞ said that  “This year, we are in Bodrum again, pearl of the Aegean, with our disableds. All the beauties of nature shown to our group of 130, and our disableds are met with the sea, sand and nature. Every person in our group, picked from their houses very carefully and they are placed to the hotel with 5 stars. They benefit from all the advantages and facilities of the hotel with no charge. ” In his speech.

İlimdar BOZTAŞ also said “Our disableds from Etimesgut are very happy thanks to great helps of Enver DEMİREL, president of Etimesgut Municipality. With these kind of projects, their morality and motivation risign to the highest level “ and he adds “ With our co-ordination with the Etimesgut Municipality, 1100 person were took to the vacations and many important projects were done in 4 years. We have comprehensive attempts about disabilities and we are searching for the best for our disabled people and their families. “

İlimdar Boztaş ended his speech “ Couples with disabilities who joined our holiday organization with their wifes or husbands, our disabled kids with their mothers and self – sufficient people with their friends get benefit from sea and pool facilities of the hotel and also they had fun in the live music and animation shows every night. They also meet with the tourists from who came all over the world. They had great experience.  Our disabled from Etimesgut profit by this project in best way. “

 

ETKİNLİKLERDEN FOTOĞRAFLAR

    nermin cıldık

    bu tatil imkanı yanlızca etimesgutlu engellileri içinmi bizde faydalanamazmıyız ben bir engelli eşiyim böyle bi fırsat bize niçin verilmiyor maddi imkanı olmayan hiç tatil yapma imkanı olmamış her engelli ailesine de bu imkanı sağlarsanız çok mutlu oluruz


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)