TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Evren Erbaş, ‘Bugün olsa yine aynı şeyi yapardım’

Eklenme Tarihi : 4 Ekim 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 261 kez okunmuş.

Konya’nın Beyşehir ilçesindeki bir rehabilitasyon merkezinde down sendromlu bir öğrenciye yapılan kötü muameleyi güvenlik kamera görüntüleriyle ortaya çıkaran zihinsel engelliler öğretmeni Evren Erbaş, artık çalıştığı kurumda huzurlu bir şekilde çalışamayacağından dolayı istifa edeceğini söyledi.Güvenlik kamera görüntülerinin Savcılığa intikal etmesinin ardından yaşanan olayı tüm Türkiye duyarken, rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 7 aydır görev yapan zihinsel engelliler öğretmeni Evren Erbaş, çalıştığı kurumdan istifa etmek için avukatının istifa yazısı hazırladığını bunu noter aracılığıyla göndereceğini, burada aynı ortamda çalışmaya devam etmesinin mümkün olmadığını söyledi.“İstifa nedeni belli, olayın açığa çıkması ve benim orada artık huzurlu bir şekilde çalışamayacağım, öyle bir insanla çalışmayacağımdan dolayı istifa ediyorum” diye konuşan Erbaş, kurumun müdürünün ortaya attığı şantaj iddialarının ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.Bu görüntülerden kimsenin haberinin olmadığını belirten Erbaş, “Onların hiçbirinden haberi yoktu bu görüntülerin. Haberi olan velilerimiz var, öğretmenimiz ve milli eğitim şube müdürümüz var. 3-5 kişinin bildiği bir görüntüyle şantaj yapmak imkansız bir şey . Zaten böyle bir şantaj olamaz, şu şekilde” ifadesini kullandı.Yaklaşık 6,5 yıldır bu mesleğin içerisinde olduğunu belirten Erbaş, kamera görüntülerine yansıyan darp olayının savunmasının hiç olamayacağını da söylerken, “Affederseniz öğrenci benim ağzıma işedi, fakat ben o çocuğun başına bir fiske, bir tokat vurmadım şimdiye kadar. Yani bunu velilerimiz dahi bilir. Velilerimizin hepsine bunu sorabilirsiniz. Oradaki personel arkadaşlarımız da bilir. Ben bu durumdayken bile çocuğa bir şey yapmamışken, nedeni ne olursa olsun böyle bir şey olamaz, o engelli çocuğun dayak yemesi hiçbir şekilde olamaz” diye konuştu.Görüntüleri cumhuriyet savcılığına intikal ettirerek olayı gün yüzüne çıkardığına hiç pişman olmadığını, bugün aynı şey olursa yine aynı şeyi yapacağını belirten Erbaş, “Toplumun desteği de iyi. Herhangi bir sıkıntı yok. Yaptığım davranışla ilgili olumlu tepkiler alıyorum” dedi.
HABER: ALİ RIZA ÖNSES
KAMERA: ALİ RIZA ÖNSES


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)