TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Girişimci Engelliler’den bir proje daha

Eklenme Tarihi : 24 Haziran 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 296 kez okunmuş.

Girişimci Engelliler Derneği Genel Başkanlığı Engellilerin meslek sahibi, nitelikli ve üretken bireyler olarak sosyal hayatta hak ettikleri yere gelmeleri adına Engellilere yönelik çeşitli eğitimleri içeren ve istihdamlarına da katkıda bulunmak için yeni bir proje daha başlatacak.

“Çağrı merkezi elamanı yetiştirme “ projesi kişisel gelişim, diksiyon, iletişim ve bilgisayar eğilimlerini içeren proje yaklaşık bir yıl sürecek.

Girişimci Engelliler Derneği Genel Başkanı Abdurrahim Kocaoğlu,  Engellilere yönelik çeşitli eğitimleri içeren ve istihdamlarına da katkıda bulunacak çağrı merkezi elamanı yetiştirme projemiz Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden onay aldığını kursu başarıyla tamamlayan başarıyla tamamlayan kursiyerlerin çağrı merkezlerinde istihdam edileceğini söyledi.

Kocaoğlu, “ Engellilerin meslek sahibi, nitelikli ve üretken bireyler olarak sosyal hayatta hak ettikleri yere gelmeleri önceliklerimiz arasındadır. Derneğimizin ana çalışma alanı olan, engelli vatandaşlarımızın eğitimi ve istihdamlarını sağlanması doğrultusunda, Önümüzdeki günlerde bir eğitim programını daha hayata geçireceğiz. Engellilere yönelik çeşitli eğitimleri içeren ve istihdamlarına da katkıda bulunacak çağrı merkezi elamanı yetiştirme projemiz Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden onay almıştır. Engelliler alanında İlimizden, onay alan tek projedir. Kişisel gelişim, diksiyon, iletişim ve bilgisayar eğilimlerini içeren projemiz yaklaşık bir yıl sürecektir. Bu proje ile eğitime katılan engelliler hem günlük 20 TL harçlık alacak, hem de eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler ilimizdeki çağrı merkezlerinde istihdam edileceklerdir. Projemize destek veren Erzurum Bilgi İletişim A.Ş. yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Biz engellilerle il»ili bilimsel çalışmalar yapan bir derneğiz; istiyoruz ki bu çalışmalarımıza yerel yönelimler, belediyelerde destek versin; ancak şu ana kadar herhangi bir destek göremedik maalesef. Toplumun önemli bir kesimini oluşturan engellilerle ilgili, en az hükümetin olduğu kadar, belediyelerinde artık bir engelli politikalarının olması gerekiyor. Ancak şu ana kadar belediyelerde bu vizyonu göremedik. İlimizde ki bütün engellilerin hayat standartlarını değiştirecek, yaşam kalitelerini artıracak önemli projelerimiz var. Bu projeleri belediyeler ile iş birliği yaparak hayata geçirmek arzusundayız. İki konuda başta büyük şehir belediye başkanı olmak üzere diğer belediye başkanlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Derneğimiz, her toplum bireyi gibi engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)