TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

TEDAY DAN AÇIKLAMA

Eklenme Tarihi : 5 Temmuz 2012 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 407 kez okunmuş.

 

Tüm engelliler ve aileleri yardımlaşma derneği genel merkezi Teday’dan yapılan yazılı açıklamada derneğin hizmet alanı olan yunus emre sevgi parkı ve müştemilatlarının bakım onarım çalışmaları Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Derneğin genel başkanı İlimdar BOZTAŞ çalışıyoruz çok şükür camiamızın duaları yolumuzu daima açık tutuyor, inşallah ortaya güzel sonuçlar çıkaracağız, TEDAY’cılar çalışıyor Etimesgut a engelliler iş okulu kurulması, çok kapsamlı engelliler yaşam merkezinin kurulması ve şehrimizde engellilerin en rahat yaşam sürdürebilecekleri gerekli düzenlemelerin de sağlanması için tüm gayretlerimizle çalışıyoruz. Bakanlarımızla millet vekillerimizle Büyük şehir ve Etimesgut belediyesinin yetkilileriyle sürekli görüşüyor çözümler arıyoruz.

Etimesgut kaymakamımız ilede yine çok kapsamlı girişimleri birlikte takip ediyoruz. Eksikliklerin raporlarını kaymakam beye bizzat sunuyor, çözümü hususunda neticeler alıyoruz dedi; Boztaş bazı gazetelerde ilginç yazılar okuyorum büyük şaşkınlıkla izliyorum girişimlerimizle Etimesgut’umuza da engelli camiasına da değer kazandırıyoruz.

Biz bir sivil toplum kuruluşuyuz çalışmalıyız engellilerimizin de şehrin diğer konularını da geliştirmeliyiz, ev hapsindeki engellilerimizi evlerinden çıkartmalıyız, bu görev sadece bizim değildir.Toplumun tüm kesimlerini doğrudan ilgilendiren konudur gazeteci vatandaş yazmış;Teday’ın sitesinde Etimesgut Belediyesinin engellilere olan hizmetleri ne Teday yer vermiş, ancak Ankara büyük şehir belediyesinin desteklerine yer verilmemiş

Meraklı olanlara belirtiyoruz bizler engellilerimizin elinden tutan her kim olursa olsun onu başımızın tacı etmişiz ve etmeye de devam ederiz.

Evet Sayın Melih GÖKÇEK in desteklerini görüyoruz asla da inkar edemeyiz gazeteci arkadaşlar biraz sabırlı olabilseler onlara açılışlarımızda çok renkli fotoğraf kareleri sunacağız haber konusu vereceğiz. Sayın Melih GÖKÇEK le spor sahamızda maç yapacağız Sayın Melih başkan ve bakanlarımızla penaltı vuruşları yapacağız.

Teday derneğimizi zaman zaman çeşitli siyasi partilere angaje etmeye kalkışanlarla da karşılaşa biliyoruz, bizler camiamızın elçileriyiz ailelerimizin sorunlarını tüm siyasilere yansıtmak zorundayız bu görüşmelerimizden mazzeme çıkartmak doğru deyildir.

Teday’ın 2500 üzerinde çeşitli engelli üyesi bulunmaktadır.Halen işitme engelli sporcularımız mevcut olup yeni takımlarımızda hazırlanmaktadır. Görme engelliler, işitme engelliler, zihinsel engelliler ve ortapedi engellilerden oluşan takımlarımızda hazırlanmaya başlamıştır:

Diyen BOZTAŞ kayıtlarımız devam etmektedir, engellilerimizi kesinlikle evinden çıkartmakta kararlıyız, sosyal hayatın içine dahil ederek hayatın güzelliklerini yaşamalılar bunun için gerekli her girişimleri yapıyoruz, çıkmıyorsa ısrar ederek gerekirse biz gidiyoruz evinden alıyoruz. Deniz, kum, doğa ile buluşturuyoruz .

Ankara Büyük Şehir Belediyesine bağlı Aile Yaşam Merkezi ve diğer olanaklarına yöneltiyoruz. Etimesgut Belediyesinin imkan ve olanaklarına yöneltiyoruz.

Engelliler hususunda Ankara Büyük Şehir Belediyesinden ve Etimesgut Belediyesinden bu güne kadar boş çevrilmedik, her iki belediye başkanlarımıza da ekiplerine de minnettarız dedi.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)